Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Vaporyzacja a tradycyjny papieros – najważniejsze różnice

epapieros

W Polsce z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na rzucenie palenia, a główną motywacją jest troska o własne zdrowie. Nałogowi palacze najczęściej szukają zdrowszej alternatywy, aby pokonanie słabości do nikotyny nie było dla nich aż tak kłopotliwe.

Coraz popularniejsze są tak zwane e-papierosy, których specyficzne działanie opiera się na ograniczeniu ilości szkodliwych substancji obecnych w dymie papierosowym. Różnice pomiędzy vaporyzacją a tradycyjnym papierosem są nieocenione – nic dziwnego, że tak wielu Polaków przekonało się do nowoczesnej metody palenia.

Vaporizer – jak działa?

Tradycyjny papieros kojarzy się przede wszystkim z dymem. Warto podkreślić, że właśnie w nim znajdują się substancje szczególnie niebezpieczne dla zdrowia – zarówno samego palacza, jak i osób znajdujących się w jego bezpośrednim otoczeniu.

Tymczasem vaporizery pozwalają na przeprowadzenie tak zwanej inhalacji bezdymnej. W efekcie, wreszcie można zapomnieć o przykrych zapachu papierosów, który przez dłuższy czas po paleniu unosił się w powietrzu.

Dzięki elektronicznym zamiennikom bierni palacze nie będą narażeni na kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Co więcej, nieprzyjemny zapach nie będzie osadzał się w przestrzeni mieszkania. Warto podkreślić, że dym płynący z tradycyjnego papierosa szybko wnika w przestrzeń danego pomieszczenia – osadza się na ubraniach, meblach czy firanach.

Tymczasem w e-papierosach nie ma miejsca na boczny strumień dymu, który jest głównym źródłem przykrego zapachu. Specyficzna konstrukcja vaporizerów ogranicza obecność oparów do głównego strumienia aerozolu.

Vaporizery a zdrowie palacza

Kluczową różnicą jest fakt, że vaporizery są o wiele zdrowsze od tradycyjnych papierosów. Dzięki nim można całkowicie wyeliminować wdychanie groźnych dla organizmu substancji, takich jak toluen, benzen czy naftalen, które są charakterystyczne dla dymu z tradycyjnego papierosa. W świetle najnowszych badań śmiało można stwierdzić, że vaporyzacja jest o wiele mniej szkodliwa od palenia zwykłych papierosów.

W praktyce, użytkownik sam może zdecydować, jakie substancje dostaną się do jego organizmu – wszystko zależy od wyboru odpowiednich e-liquidów, które w składzie mogą mieć wiele dodatkowych komponentów.

Najważniejsze jest, że e-papierosy nie zawierają tytoniu, który jest źródłem wielu niebezpiecznych substancji. W efekcie, nowoczesne palenie uwolnia nasze płuca, krtanie i gardła od szkodliwych składników, będących jedną z głównych przyczyn chorób nowotworowych.

Internetowy sklep – vaporizer w niskiej cenie

Nie da się ukryć, że korzystanie z vaporizerów jest w efekcie bardziej opłacalne finansowo od palenia tradycyjnych papierosów. W dzisiejszych czasach ceny papierosów z roku na rok są coraz wyższe, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem ze zdrowszej alternatywy. Najlepiej zdecydować się na zakup viporizera w sklepie internetowym, ponieważ online możemy liczyć na jeszcze niższe ceny.

Oczywiście koszty są zależne od wielu czynników, w tym wyboru odpowiednich liquidów. Jeśli zatem kogoś nie przekonują względy zdrowotne, koniecznie powinien zwrócić uwagę na kwestie finansowe. Dodatkowo warto podkreślić, że vaporyzacja jest bardziej efektywna od tradycyjnego palenia, a użytkownik sam może dostosować do swoich potrzeb intensywność inhalacji.

Vaporizer – wygoda dla użytkownika

Na koniec warto podkreślić, że vaporyzacja jest znacznie wygodniejsza od palenia tradycyjnych papierosów. Nowoczesne zamienniki można stosować w środkach komunikacji miejskiej, na przystankach autobusowych oraz w wielu miejscach użyteczności publicznej.

Są one praktycznie niewyczuwalne dla osób postronnych, w przeciwieństwie do zwykłych papierosów emitujących przykry zapach dymu. Do uaktywnienia e-papierosów nie potrzebujemy zapalniczki ani zapałek, co jest kolejnym atutem.

Między vaporyzacją a tradycyjnym papierosem z łatwością można dostrzec wiele kluczowych różnic, które dotyczą przede wszystkim zdrowia palacza. E-papieros świetnie sprawdza się w roli zdrowszego zamiennika, ale jednocześnie znakomicie zaspokaja potrzebę palenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vaporyzacja a tradycyjny papieros – najważniejsze różnice

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0