Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Kalkulator dziennego zapotrzebowania kalorycznego

Kalkulator kalorii

Oblicz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Mężczyzna Kobieta 

Dzięki kalkulatorowi kalorii obliczyć można swoje dzienne podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne. Wzór ten często nazywany jest też podstawową przemianą materii (PPM). Korzystając z niego jesteśmy w staniu wyliczyć orientacyjne zapotrzebowanie energetyczne naszego organizmu potrzebne do przeżycia. To energia potrzebna na utrzymaniu wszystkich narządów wewnętrznych w pracy. To ilość kalorii, którą potrzebujemy by utrzymać minimalne tempo metabolizmu, nie wliczając to żadnej aktywności fizycznej oraz umysłowej. Innymi słowy jeśli jesteśmy na redukcji lub na diecie odchudzającej to taka ilość kalorii jest dla nas wystarczająca. Oczywiście kalkulator zapotrzebowania kalorycznego zwraca wartość orientacyjną która daje nam przybliżoną informację odnośnie energii jaką potrzebujemy. Po dokładne informacje dotyczące zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy zwrócić się do dietetyka.

Jeśli trenujemy lub uprawiamy jakikolwiek sport to wartość ta ulega zmianie i należy ją przemnożyć o współczynnik od 1,2 do 1,9 w zależności od intensywności aktywności fizycznej. Wówczas wyliczona wartość nazywa się całkowitą przemianą materii (CPM).

Zapotrzebowanie na kalorie

Pamiętajmy również, że nasze zapotrzebowanie kaloryczne może być wypełnione w różny sposób. Można zjeść 3-4 hamburgery w Fast Foodzie, ale można również rozpisać sobie prawidłowy jadłospis, który zapewni nam wszelkie witaminy i minerały potrzebne do funkcjonowania naszego organizmu.

Kalkulator kcal to najprostsza i najszybsza metoda wyliczenia swojego zapotrzebowania energetycznego. Dzięki wyliczeniu zapotrzebowania kalorycznego łatwiej będzie kontrolować swoją wagę oraz utrzymywać ją na odpowiednim poziomie.

zaawansowany kalkulator wagi kalkulator bmi kalkulator bmr kalkulator idealnej wagi kalkulator właściwej masy ciała kalkulator zawartości tkanki tłuszczowej kalkulator whr