Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

kalkulator wagi

Obliczanie wagi

Multikalkulator

Mężczyzna Kobieta

 

W naszych czasach panuje hołd dla idealnej wagi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mięśnie ważą więcej przy mniejszej objętości, jednak nadal wyznacznikiem idealnego ciała kobiety jest waga nie większa niż 60 kg. Niezależnie od budowy jej ciała i poziomu tkanki tłuszczowej. Kobiety aktywne fizycznie często mają problem z osiągnięciem idealnej wagi pomimo tego, że ich sylwetka jest wysportowana i jędrna.

Mimo wszystko, na początku naszej walki z wagą (niezależnie czy mamy na celu schudnięcie czy też przybranie na wadze), warto uwzględnić normy wypracowane przez lekarzy. Całe szczęście, że nie trzeba stać w długich kolejkach bądź umawiać się na drogie, prywatne wizyty by sprawdzić, jaka powinna być nasza idealna waga. Możemy to zrobić za pomocą internetowego kalkulatora prawidłowej wagi.

Kalkulator wagi pozwoli nam określić nasze zapotrzebowanie

Kalkulator wyliczający idealną wagę uwzględnia stosunek wzrostu do masy ciała. Warto sprawdzić, ile powinniśmy ważyć przy naszym wzrośnie i uwzględnieniu płci. Zwłaszcza, że wzór, który wylicza nasze BMI został stworzony przez specjalistów dbających o zdrowie ludzi.

Jak działają internetowe kalkulatory wagi? Są to skrypty, które zawierają wzory na podstawie których wyliczają idealną wagę dla naszego wzrostu. Oczywiście, należy podać wcześniej kilka informacji. Ilość danych, które trzeba podać jest zależna od wzoru, jednak za każdym razem będzie to nasza obecna waga oraz wzrost. Bardzo ważne jest, żeby wyliczenia robiła dorosła osoba, która posiada więcej niż 150 centymetrów wzrostu.

Kalkulator idealnej wagi – orientacyjne dane, które pozwolą nam ocenić nasz stan

Niezależnie od wzoru i ilości danych, jakie podamy, trzeba mieć na uwadze, że wszystkie wartości będą tylko orientacyjne i tak należy je traktować. Internetowe kalkulatory wagi nie są w stanie sprawdzić składu naszego ciała i uwzględnić stosunku mięśni do tkanki tłuszczowej. Skutkiem tego może być wynik, który wskazuje osobę aktywną fizycznie, jako osobę otyłą. Bo nie tylko waga jest ważna, ale również to, jak wygląda nasza sylwetka, czy nasze ciało jest jędrne i czy nasze samopoczucie jest na odpowiednim poziomie. Dużo lepszym sposobem na mierzenie naszych wyników jest miarka krawiecka. Może warto spróbować?

Kalkulator wagi w ciąży

W Internecie możemy również znaleźć kalkulatory wagi w ciąży. Czy warto się nimi sugerować? Oczywiście, że tak. Pomimo tego, że wszystkie wartości wyliczane są orientacyjnie, nadal korzystają ze wzorów wyliczonych przez lekarzy specjalistów. Ciąża jest okresem, która wymaga od nas stałej obserwacji własnego ciała. Nawet, jeśli regularnie umawiamy wizyty u ginekologa, warto kontrolować wszelkie zmiany zachodzące w naszym ciele, a w tym właśnie pomoże nam kalkulator wagi w ciąży. Niewielkie odstępstwa od normy, które wskaże nam taki internetowy kalkulator, pozwoli nam je szybko skorygować. Wartości, które będą wyjątkowo niepokojące będziemy mogli skonsultować przy najbliższej wizycie.

Kalkulatora wagi dziecka

Gdy już dziecko pojawi się na świecie, mamy możliwość kontrolowania jego wagi za pomocą specjalnie stworzonego kalkulatora, dedykowanego właśnie niemowlakom. Tu już nie podajemy wzrostu, ponieważ bardziej istotny jest równomierny wzrost wagi rozłożony w czasie. Również w tym przypadku, specjaliści opracowali wzór, który pozwala nam czuwać nad wagą naszego dziecka samodzielnie, przy pomocy internetowego kalkulatora wagi dziecka. W pierwszych miesiącach życia dziecka, niezwykle ważne jest obserwacja jego wagi, ponieważ jest to wskaźnik prawidłowego rozwoju. I tak, jak w przypadku ciąży, zaobserwowanie, za pomocą internetowego kalkulatora wagi, niewielkich odchyleń od normy, pozwoli nam na szybką reakcję

kalkulator bmi kalkulator bmr kalkulator dziennego zapotrzebowania kalorycznego kalkulator idealnej wagi kalkulator właściwej masy ciała kalkulator zawartości tkanki tłuszczowej kalkulator whr