Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Co robić, gdy pojawi się biegunka u dzieci i niemowląt?

dziecko

Pojawienie się biegunki u niemowlaka oraz małego dziecka rodzi strach u rodziców obawiających się o jego zdrowie. Nie leczenie rozwolnienia może prowadzić do narażenia zdrowia, a nawet jego życia, dlatego nigdy nie należy tego bagatelizować.

Biegunka to nic innego jak luźny stolec z reguły o jasnobrązowym zabarwieniu, oddawanym więcej niż trzy razy na dobę. W przypadku, gdy dzieci noszą pieluszkę praktycznie całkowicie się w nią wchłania. Podczas jej przebiegu może się zdarzyć, że razem z nią w luźnym stolcu pojawi się krew, śluz lub czopy ropne, czasem towarzyszy jej także gorączka, co stwarza dodatkowe zagrożenie. W takiej sytuacji należy natychmiastowo skontaktować się z lekarzem.

Biegunka ma duże negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Przede wszystkim prowadzi do odwodnienia o które u małych dzieci jest bardzo łatwo, ich małe organizmy niestety szybko tracą niezbędne nawodnienie, dlatego należy o nie zadbać jak najszybciej to możliwe. Gdy dziecko ma biegunkę dochodzi również do utraty niezbędnych elektrolitów, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W takich sytuacjach dobrze jest podać środek specjalnego przeznaczenia, jakim jest orsalit. W swoim składzie posiada on bardzo ważne elektrolity, glukozę oraz osmoralność. Dzięki takiej mieszance nie dochodzi do utraty tychże ważnych elementów, dodatkowo w znacznie szybszym tempie pozwalają w ustąpieniu tej przykrej dolegliwości. Dużo informacji na jego temat znajduje się na stronie www.orsalit.pl. Bardzo ważne jest także zachowanie lekkostrawnej diety, dzięki której biegunka będzie miała krótszy i łagodniejszy przebieg.

Dobrze jest się zaopatrzyć w taki środek, wtedy będzie można od razu go podać, a to zmniejszy ryzyko wystąpienia negatywnych skutków biegunki i pozwoli dziecku oraz niemowlęciu w szybszym tempie dojść do zdrowia. Z zakupieniem go nie trzeba, a raczej lepiej jest nie czekać aż do chwili, gdy dopadnie choroba naszą pociechę i mieć go już znacznie wcześniej w domu. Wtedy w razie wystąpienia biegunki natychmiast można go podać, zmniejszając w znacznym stopniu wystąpienia niepożądanych efektów wywołanych przez rozwolnienie. Saszetki zajmują bardzo mało miejsca, dlatego można je zabrać ze sobą w dalszą podróż. Przed jego podaniem należy uważnie przeczytać ulotkę zamieszczoną w opakowaniu, a ścisłe zastosowanie się do zaleceń producenta przyspieszy leczenie.

Aby zapobiec rozwolnieniu należy zadbać przede wszystkim o czyste ręce oraz unikanie kontaktu z osobą zarażoną. Niestety w przypadku mniejszych dzieci o zachowanie higieny z ich strony jest bardzo trudno, gdyż często się brudzą, wszystkiego dotykają i wkładają do buzi napotkane przedmioty, co stwarza zagrożenie zarażenia się zwłaszcza w miejscach publicznych. Niestety kiedy dojdzie już do zainfekowania czasem posiadamy zbyt mało informacji o tym, jak leczyć biegunkę. Dobrze jest się z nimi wcześniej zaznajomić, aby wiedzieć jak postępować oraz jak je rozpoznać. Taka wiedza może bardzo pomóc i uchronić dziecko przed utratą zdrowia, czy nawet w skrajnych przypadkach przed utratą życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co robić, gdy pojawi się biegunka u dzieci i niemowląt?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0