Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta OXY – jadłospis, efekty i przepisy OXY diety

Dieta OXY

Dieta OXY to po prostu nowa dieta proteinowa, jedynie jej zasady przypominają trochę dietę Dukana. Warto zaznaczyć, że jadłospis został zmodyfikowany przez specjalistów od żywienia, zatem nie ma negatywnego wpływu na organizm jak dieta Dukana. Jak stosować ten nowy plan żywieniowy? Czy rzeczywiście można zaobserwować dobre efekty? I najważniejsze pytanie – czy jest bezpieczna dla zdrowia?

Dieta OXY to płatny pakiet usług obejmujący jadłospis z przepisami, listę zakupów, programy treningowe i artykuły dostarczające (shake żurawinowy, herbatka ziołowa, suplement z rozdrobnionych owoców). Zakupu pliku można dokonać poprzez Internet. Wbrew ogólnemu pojęciu dieta OXY nie jest dietą tylko odchudzającą. Można ją również wykorzystywać, kiedy twoim zamiarem jest przytycie czy zachowanie wagi ciała.

Dieta OXY – na czym polega?

Dieta OXY składa się z trzech wyodrębnionych faz, z jakich każda trwa 7 dni. Poprzez cały czas trwania diety zasadą menu jest możny w antyoksydanty OXY Shake, jaki składa się z owoców żurawiny liofilizowanej, kefiru oraz otrąb pszenicznych. Zdaniem twórców diety, OXY Shake, pity systematycznie, ma eliminować trucizny z systemu, oczyścić drogi moczowe, natomiast co za tymże idzie – łagodzić efekty uboczne diety proteinowej, takie jak: przemęczenie, wrażenie ociężałości, spadek formy, problemy z wypróżnianiem, kłopoty z nerkami oraz wątrobą. Należałoby wiedzieć, iż żurawina pobudza przemianę materii, natomiast co za tymże idzie – wspiera mechanizm odchudzania.

Podstawowa reguła diety OXY opiera się na jedzeniu wielkich zawartości białka, jakie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dieta działa w dwóch rodzajach – tradycyjnej oraz dla wegetarian. Prócz białka koniecznie w każdym spośród pięciu kroków diety OXY, wykorzystuje się OXY shake’i. Są to napoje wykonane z żurawin, babki lancetowatej, otrąb pszenicznych oraz ksylitolu w zestawieniu z kefirem. Stanowią źródło antyoksydantów, jakich założeniem jest chronić przed efektami ubocznymi diety wysokobiałkowej i usuwać system z występujących trucizn.

dieta oxy zasady

Dieta OXY – zasady

Autorzy diety OXY określają ją dietą „białkowo-rotacyjną”, co wskazuje na podwyższoną podaż białka oraz zmienne części elementów w okresie jej wykorzystywania. Oraz naprawdę, na stronie programu mowa jest o rotacji tłuszczów oraz białek lub także „wykorzystaniu podniesionej podaży białka naprzemiennie z podstawowym rozkładem mikroskładników”. Kłopot w tymże, iż jadłospisy w danych etapach diety wyglądają podobnie: właściwie w każdym pokarmie pojawiają się białkowe artykuły zwierzęce oraz jedynie małe ilości posiłków węglowodanowych. Oczywiście takie części elementów powodują, iż niskokaloryczna dieta działa szybciej – funkcjonowanie to stwierdziło mnóstwo niezależnych badań.

Dieta OXY zwana także System Dieta 3D lub z angielskiego oxydiet podzielona jest na pięć faz, dzięki którym można schudnąć do nawet 15 kilogramów w ciągu 3 tygodni. Imponujące prawda? Trzeba przyznać, że dieta OXY nieźle namieszała na rynku dietetycznym, okazała się bowiem hitem i plasuje się w czołówce sprzedawanych diet. Kuracja opiera się na wspomnianych wcześniej pięciu fazach:

Pierwsza faza diety OXY – detox

Przed podejściem do odpowiedniego programu diety, jej twórcy proponują wykorzystanie dwutygodniowego etapu detoksacyjnego, w jakim spożywa się ogromną ilość warzyw i owoców. Po ukończeniu trzech podstawowych etapów diety, zaleca się przeprowadzenie tygodnia równoważącego, jaki dobrze „wyprowadzi” z niej nasz system. Dane, tygodniowe menu wyglądają w podobny do siebie sposób – w każdym przepisie panują artykuły białkowe, natomiast ich wykonaniem są węglowodany. Powoduje to zwiększoną efektywność odchudzającą diety.

Druga faza diety OXY– „fat burning”

Ma na celu intensywną obniżkę wagi ciała. W tymże celu przewiduje jedzenie wielkich ilości odżywczego białka zwierzęcego (zawierającego glikole egzogeniczne, inaczej takie jakich system sam nie jest w stanie tworzyć). Białko pogłębia poczucie sytości, co służy chudnięciu. Dodatkowo mechanizm jego trawienia potrzebuje przekazania ogromnej ilości energii, co wspiera spalanie tkanki tłuszczowej. Niezwykle istotne jest, by przed zdecydowaniem się na podejście do diety OXY, skonsultować się z własnym specjalistą prowadzącym czy dietetykiem, by tenże uznał zagrożenie jej wykorzystania.

Trzecia faza diety OXY – step

W tejże fazie wciąż mamy kroczyć w kierunku doskonałej figury, jednak wolniej. Podczas fazy STEP redukcji ulega zjedzenie artykułów białkowych źródła zwierzęcego. W zamian za to, do diety są włączone rośliny strączkowe (fasola, soja, ciecierzyca, soczewica, groch). Dieta wciąż zakłada duże spożycie białka, zmienia się natomiast stosunek jedzenia białka zwierzęcego do roślinnego W tejże fazie stanowi on 1:1. Wraz z przyłączeniem do diety artykułów takich jak fasola, soja, ciecierzyca rośnie także zjedzenie cukrów, jakie odnajdziemy w strączkach.

Czwarta faza diety OXY – balance

Ma zabezpieczać przed powrotem do dawnej wagi, inaczej przeciwdziała efektowi jo-jo. Dozwolone jest na tymże czasie wprowadzenie do menu cukrów — w tymże artykułów zbożowych oraz owoców i tłuszczy.

Piąta faza diety OXY – stabilizacja

Wprowadza właściwy sposób odżywiania. Zakłada on dobre, prawidłowe żywienie — ilość jedzonych cukrów, białek i tłuszczów winna być zgodna z regułami polecanymi poprzez Instytut Żywności i Żywienia.

Dieta OXY – opinie

Jak każda dieta, również dieta OXY nie nadaje się dla każdego. Pamiętaj, iż diety cud, doskonałe dla wszystkich, nie istnieją. Dieta OXY również nie jest taką dietą. Z diety OXY powinny przede wszystkim zrezygnować osoby, jakie mają już za sobą mocne odchudzanie oraz łatwo nabierają wagi. Odpowiednio wykorzystywana dieta OXY daje niezwykle dobre rezultaty, więc także dieta OXY opinie ma takie dobre. Natomiast trzymana bez kontroli może powodować efekt jo-jo oraz to relatywnie duży. Dieta OXY jest także zupełnie zakazana dla osób mających kłopoty z wątrobą oraz, szczególnie, nerkami. Dieta OXY opinie ma dobre, ale musimy pamiętać, iż bez dobrego nastawienia nie osiągniemy sukcesu.

Specjaliści podkreślają, że przed przystąpieniem do kuracji odchudzającej OXY należy skonsultować się z lekarzem, który oceni nasz stan zdrowia. Ze względu na kontrowersyjny pierwszy etap diety podobny do diety Dukana, nie zawsze jest polecana przez dietetyków. Twórcy kuracji nie obiecują właściwych efektów. Możemy schudnąć, ale nie musimy. Warto dodać, że nie wszyscy mogą przystąpić do diety OXY. Przeciwwskazaniami są m.in.: ciąża, cukrzyca, wrzody żołądka, choroby nerek lub kamienie nerkowe, niedobory pokarmowe, niedokrwistość.

dieta oxy jadłospis

Dieta OXY – jadłospis

Dieta OXY jadłospis ma rozłożony na 5 etapów, z czego 4 spośród nich to części odchudzające. We współzależności od tego, jaki etap obecnie realizujesz w codziennym jadłospisie możesz odnaleźć inne potrawy. W trakcie tejże diety jedzonych jest 5 pokarmów, rozłożonych na 3 potrawy podstawowe i 2 zakąski. Dieta OXY jadłospis ma dodatkowo zróżnicowany, we współzależności od wskazanej poprzez użytkownika kategorii. Obecnie dostępne są 3 typy diety, dopasowane do oczekiwań klientów o różnorodnych potrzebach.

Jadłospis jest stosunkowo prosty i opiera się na shake’ach z kefiru, owoców żurawiny oraz otrąb. Specjaliści przekonują, że dzięki temu napojowi niweluje się negatywne efekty diety jak zmęczenie czy problemy z nerkami i wątrobą. Dodatkowo zaobserwować można oczyszczenie organizmu z toksyn oraz oczyszczenie dróg moczowych. Warto pamiętać, że żurawina wspomaga przemianę materii, czyli niejako przyczynia się do procesu odchudzania. Z ciekawych przepisów diety OXY warto wymienić choćby: wołowina z kaszą gryczaną, krem z groszku, łosoś pieczony z warzywami i koperkiem czy chłodnik ogórkowy z kefirem. Jak widać menu nie jest monotonne i jest to kolejny niewątpliwy plus tej diety.

Każdy krok diety OXY różni się od siebie typem potraw zasugerowanych w planie. Początkowa faza cechuje się wielką ilością owoców i warzyw oraz większą, aniżeli na pozostałych etapach, ilością artykułów zbożowych. Na śniadanie przeważnie pojawiają się: owsianka, płatki na mleku lub kanapki, natomiast na przystawkę: koktajle, kanapki oraz owoce. Jednak najpopularniejszą propozycją obiadową jest mięso czy ryba z warzywami oraz kaszą, natomiast kolacyjną cocktail, sałatka i kanapki. W kolejnej fazie w menu stosujemy znaczną ilość artykułów białkowych, w szczególności mięsa, natomiast wyłączamy zboża. Na śniadanie przyjmiemy ofertę sałatki z mięsem, jogurtu czy serka twarogowego z dodatkami lub jajek w formie jajecznicy czy omleta. Na przekąskę zasugerowane są pasty roślinne z warzywami, OXY shake, ser z warzywami lub sałatki. Obiad jest w postaci mięsa z warzywami, natomiast kolacja sałatki z rybą czy jajami.

Program diety OXY

Zarys diety białkowej OXY jest przystosowany do charakterystycznych właściwości osoby (rodzaju osobowości), jaka chce ją wykorzystywać. Po rozwiązaniu testu (stworzonemu poprzez psychologa) dostajemy specjalnie stworzony komplet pokarmów do przygotowywania tak, aby odpowiadały swemu smakowi oraz były proste, szybkie do wykonania. Owe elementy zwiększają szanse na to, iż wytrwamy w diecie do końca.

Dieta OXY – efekty

Jakie są efekty diety OXY? Pamiętać należy, iż mogą one być niezwykle rozmaite we współzależności od kondycji własnego systemu oraz wychodzącej wagi z którą zaczynamy odchudzanie. Gdy ktoś ma kłopot z nadwagą może uzyskać szybsze rezultaty, aniżeli osoba z małą nadwagą, jaka kilogramy będzie traciła trochę wolniej. Z opinii na temat diety OXY wynika, iż w okresie jednego cyklu odchudzającego można schudnąć choćby do 15 kilogramów. Natomiast już sami autorzy diety OXY zastrzegają, iż chociaż taka opcja jest, to nie dają nieograniczonej gwarancji, iż schudniemy właśnie tyle. Oczywiście efektów diety OXY nie należy oczekiwać po tygodniu.

dieta oxy opinie

Czy warto skorzystać z diety OXY?

Walka o idealną figurę jest okresem próby dla systemu oraz potrzebuje wielu poświęceń. Niestety, intensywne odchudzanie jest mechanizmem długofalowym, natomiast rezultaty nie pojawiają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Żywieniowcy wskazują, iż diety monotematyczne, natomiast zwłaszcza owe z dużą ilością białka – jak choćby dieta Dukana – mogą źle oddziaływać na zdrowie oraz prace organów wewnętrznych, więc także budzą mnóstwo kontrowersji. Zdrowe odchudzanie winno wiązać się ze stałą zmianą codziennych zwyczajów pokarmowych oraz aktywnością fizyczną. Dobra dieta, jaka jest kluczem do zdrowia oraz zgrabnej figury, opiera się o obecną piramidę odżywiania oraz zalecenia towarzystw leczniczych.

Czy dieta OXY jest zdrowa?

Pierwszy krok diety jest podobny do niezbyt akceptowanej poprzez żywieniowców diety Dukana. Tenże krok bazuje tylko i wyłącznie na białkach źródła zwierzęcego. Kolejny krok został niewątpliwie poprawiony oraz zostało do niego dołączone białko roślinne. Jak sugerują autorzy diety, ostatni krok jest w decydującej mierze zbilansowaną dietą, bowiem zapewnia dobrą ilość elementów wartościowych. Jedyną wadą, jaką odnajdziemy w diecie, jest szybka strata masy, bowiem nie spalamy zbędnej tkanki tłuszczowej, jednak glikogen (cukier przechowywany w wątrobie oraz mięśniach szkieletowych). Właśnie po blisko 2 tygodniach diety własny system rozpoczyna spalać tłuszcz. Więc możliwe jest to, iż dieta OXY przynosi za sobą duże zagrożenie efektu jo-jo.

Dieta OXY – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykorzystywania diety OXY to przede wszystkim: ciąża, laktacja, cukrzyca I oraz II rodzaju, osteoporoza i dolegliwości nerek oraz wątroby. Dodatkowo Administratorzy nie posiadają wywiadu lekarskiego ani efektów badań osoby planującej wykorzystywać dietę, więc także polecają skonsultowanie się z lekarzem czy dietetykiem przed przystąpieniem do wykorzystywania diety. Dieta OXY kierowana jest przede wszystkim do osób zdrowych planujących pozbyć się paru kilogramów. Bycie wegetarianinem nie jest przeszkodą do wykorzystywania diety, ponieważ jest opcja Vege.

Dieta OXY – cena

Dieta OXY oferowana jest w profesjonalnych plikach. Początkowo musimy otworzyć konto na stronie wytwórcy, natomiast potem wypełnić test oraz formularz. Dzięki temu nasza dieta będzie dobrze spersonalizowana. Możemy zdecydować się na plik trzymiesięczny, dwumiesięczny czy comiesięczny. Gdy przymierzamy się do wykupienia któregoś spośród nich, powinniśmy systematycznie odwiedzać stronę, ponieważ czasami zdarzają się na niej niezwykle dobre promocje. Przy zakupie pliku trzymiesięcznego możemy zaoszczędzić choćby 50 zł.

Fat burning – w pierwszym tygodniu kuracji odchudzającej skupiamy się głównie na dostarczaniu organizmowi odpowiednich ilości białka zwierzęcego. Ma to na celu spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Co ciekawe metoda ta nie powoduje efektów ubocznych, ani szkód dla organizmu, jak np. zaburzeń metabolizmu oraz nie obciąża nerek i wątroby.

Step – następnie do diety włączamy białko pochodzenia roślinnego, które ma za zadanie utrwalić efekty uzyskane w pierwszym tygodniu. Specjaliści podkreślają, że prawidłowy stosunek białka zwierzęcego do roślinnego powinien wynosić 50:50.

Balance – kolejna faza to stabilizacja efektów odchudzanie, by uniknąć efektu jo-jo. W tym okresie należy stosować stosunek węglowodanów, tłuszczy i białka w ilości zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia. Należy przestrzegać wartości do 20% białka całej wartości energetycznej.

odchudzanie

Porównując dietę OXY z kuracją Dukana, ta pierwsza wypada dużo korzystniej dla naszego zdrowia. A wszystko za sprawą białka roślinnego w menu oraz krótkim czasem stosowania. Pamiętajmy, że nie ma jednej diety-cud. Każda dieta może być skuteczna jeśli włączymy aktywność fizyczną oraz ograniczymy słodycze i tłuste potrawy. Powinniśmy zadbać o zdrowy styl życia i właściwe nawyki żywieniowe, zamiast liczyć jedynie na efekty diet odchudzających.

4 komentarze
 1. Katarzyna Ekiert pisze:

  czy aby na pewno powinnismy ograniczać tłuste? nie od tłuszczu tyjemy

 2. Alicja34 pisze:

  Schudłam na tej diecie 10 kilo. Dzięki jadłospisowi z tej strony odchudzanie poszło nadzwyczaj dobrze. Dzięki!

 3. Marysia pisze:

  Przechodzę dziś na dietę oxy. Trzymajcie kciuki!

 4. elwirka pisze:

  Koleżanka na oxydiet schudła 4 kilo! Ja sama się przymierzam, ale czy to na pewno zdrowe jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dieta OXY – jadłospis, efekty i przepisy OXY diety

Artykuł przeczytasz w: 9 min
4