Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Naturalne antybiotyki, które warto znać

żurawina

Naturalne antybiotyki to rozwiązanie na które decyduje się coraz większa ilość osób. Sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż te, które można nabyć w aptece, co jest związane przede wszystkim z brakiem obciążania organizmu. Żurawina, miód i czosnek to tylko niektóre z nich.

Naturalne antybiotyki, które doskonale wpływają na nasz organizm

Czosnek to najbardziej naturalny antybiotyk, które wykazuje szereg z zbawiennych dla człowieka właściwości. Sprawia, że w organizmie nie rozwijają się bakterie chorobotwórcze, pomaga w zwalczaniu infekcji, a do tego obniża ciśnienie krwi. Jest to związane z występowaniem w nim wielu cennych składników, między innymi allicyny. Czosnek szybko i sprawnie rozprawia się z chorobami na tle bakteryjnym oraz wirusowym, a do tego każdy ma go w zaciszu własnego domu. Doskonale radzi sobie z problemami z górnym odcinkiem dróg oddechowych. Bardzo ważne, aby czosnek rozdrobnić przed zjedzeniem, gdyż tylko w takiej sytuacji zawiera wszystkie wymienione powyżej właściwości.

Miód to kolejny naturalny antybiotyk, który oprócz tego, że działa zbawiennie na ludzki organizm, to bardzo dobrze smakuje. Odpowiada on przede wszystkim za zwalczanie bakterii i to na kilka sposobów. To produkt wykazujący działanie osmotyczne, co oznacza odwadnianie komórek bakteryjnych, dzięki czemu spożywanie miodu wiąże się z szybkim usunięciem ich z organizmu. Oprócz tego pomaga organizmowi zwalczać infekcje, a także znacznie utrudnia rozwój patogenów. Bakterie działają mniej inwazyjnie, co sprawia, że miód to zdecydowanie lepsza alternatywa niż antybiotyki przepisywane na receptę.

Żurawina i jej cenne właściwości

Żurawina jest uznawana za jeden z najzdrowszych owoców na świecie, której niestety nie doceniamy. Wszystko może zmienić się od teraz, gdyż wspiera ona walkę organizmu z wieloma chorobami. Doskonale radzi sobie z przeziębieniem, zapaleniem dróg moczowych oraz wybranymi schorzeniami serca.

Żurawina to cenna bomba witaminowa w której znajdują się przede wszystkim spore ilości witaminy C, B1, B2, B6 oraz E. Jak już wspomniano, doskonale radzi sobie z przeziębieniem i to chociażby ze względu na wspieranie układu odpornościowego. Oprócz tego wykazuje działanie przeciwgrzybiczne oraz przeciwbakteryjne. Cechy te sprawiają, że radzi sobie z chorobami układu pokarmowego oraz w przypadku dolegliwości związanych z dziąsłami. Występują w niej spore ilości przeciwutleniaczy, czyli regularne stosowanie zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz chorób związanych z układem krążenia. Zyskuje na tym również serce. Już na zakończenie warto wspomnieć o pozbywaniu się toksyn z organizmu oraz wpływie na przemianę materii, dzięki czemu to idealne rozwiązanie, kiedy chodzi o osoby z gorszym samopoczuciem oraz pragnące zrzucić zbędne kilogramy.

Żurawina, miód i czosnek to tylko przykłady naturalnych antybiotyków, dlatego warto zapoznać się z długą listą cennych produktów, które wspierają walkę organizmu z różnymi schorzeniami oraz chorobami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naturalne antybiotyki, które warto znać

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0