Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Herbata Loyd – recepta na spokojny i dobry sen

herbata

Statystyki pokazują, że kłopoty ze snem może mieć nawet 40 procent społeczeństwa. W szczególności bezsenność dotyka osób, które żyją w ciągłym stresie, borykają się z problemami i prowadzą bardzo intensywny tryb życia. Z takimi dolegliwościami mają do czynienia także ci, którzy stosują nieodpowiednią dietę bądź zmagają się z różnego typu dolegliwościami. Pomocne przy problemach ze snem okazują się napary ziołowe i herbaciane, które cieszą się coraz większą popularnością.

Ziołowe składniki herbaty Loyd Recepta na Spokojny i Dobry Sen

Melisa lekarska, ze względu na wydzielany aromat, nazywana jest też cytrynowym zielem. Jest to jedna z najpopularniejszych roślin, stosowanych na sen uspokojenie, wykazująca liczne właściwości lecznicze. Zawiera ona olejki lotne, które wpływają kojąco na system nerwowy. Składnikami olejków eterycznych tego zioła to między innymi cytral i kariofilen, które mają działanie uspokajające. Dzięki ich obecności, napary z liści melisy stosowane są skutecznie w stanach pobudzenia nerwowego, stresu, rozdrażnienia, a także przy stanach lękowych i nerwicach wegetatywnych. Dodatkowo zioło to przynosi ulgę przy bólach głowy, także tych migrenowych. Melisa nie tylko pomaga przy problemach z zasypianiem, a także sprawia, że sam sen jest spokojniejszy.

Rumianek pospolity to jedno z najpospolitszych ziół leczniczych. Jako surowiec zielarski wykorzystywane są kwiaty (koszyczki). Roślina ta zawiera przede wszystkim wyjątkowo dużą ilość olejku eterycznego, bogatego w związki, takie jak: chamazulen i alfa-bisabolol o wyjątkowych właściwościach leczniczych. W kwiatach tego zioła obecne są fenolokwasy, flawonoidy, garbniki katechinowe, spiroeter, fitosterole, związki kumarynowe i śluzowe, poliacetyleny, gorycze, cholina, witamina C i sole mineralne. Taka kompozycja drogocennych związków sprawia, że rumianek to jedna z najcenniejszych roślin leczniczych. Liczne badania wykazały, że łagodzi on depresję, a przede wszystkim stany lękowe, a także leczy bezsenność. Ponadto napary z tego zioła mają właściwości przeciwzapalne, przyspieszające gojenie się ran, rozkurczające mięśnie gładkie, odkażające, przeciwbakteryjne i pobudzające przemianę materii w skórze.

Chmiel zwyczajny już w starożytności był stosowany jako środek na bezsenność. Szyszki chmielowe ,dzięki zawartej w nich lupulinie, utrudniają przenoszenie bodźców ze środowiska zewnętrznego do ośrodkowego układu nerwowego – hamują impulsy. Pozwala to zmniejszyć działanie kory mózgowej i w konsekwencji zadziałać wyciszająco i uspokajająco. Dzięki swoim właściwościom, chmiel znalazł zastosowanie w stanach pobudzenia nerwowego, których wynikiem są trudności w zasypianiu, bezsenność, a także drażliwość.

Zioła w piramidce

Wszystkie herbaty Loyd, w tym seria herbat funkcjonalnych na Spokojny i Dobry Sen, dostępne są w unikalnych torebkach o kształcie piramidek. Odpowiednie proporcje herbaty i ziół: melisy, rumianku i chmielu, pakowane są w pojedyncze piramidki, które zostały wykonane z innowacyjnego, jedwabistego materiału. Taki sposób zamknięcia suszy sprawia, że podczas parzenia, znacznie lepiej uwalniane są smaki i aromaty. Co więcej, każda torebka jest trójwymiarowa, a to z kolei pozwala wszystkim składnikom w niej zamkniętym, w pełni się rozwinąć. W takiej piramidce jest wystarczająco miejsca, aby listki mogły się rozłożyć i uwolnić wszystkie nuty smakowe i zapachowe. Daje to efekt podobny do parzenia herbaty w zaparzaczu.

Herbata Loyd Recepta na Spokojny i Dobry Sen to kompozycja liści herbaty oraz ziół, które doskonale znane są ze swoich kojących właściwości. Pozwoli ona szybciej zasnąć i sprawi, że sen będzie spokojny. Taki napar to również doskonała alternatywa dla leków i suplementów diety przede wszystkim: herbatka ta zawiera wyłącznie naturalne składniki, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Herbata Loyd – recepta na spokojny i dobry sen

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0