Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta Kapuściana – przepisy, efekty i jadłospis diety opartej na kapuście

dieta kapuściana

Dieta kapuściana wskazywana jest przez wiele osób jako niezwykle skuteczna. Specjaliści potwierdzają także, że jej stosowanie jest zdrowe dla naszego organizmu, ze względu na szerokie występowanie witamin i minerałów w tym warzywie. Jak sama nazwa wskazuje ten sposób żywienia opiera się przede wszystkim na białej lub włoskiej kapuście. Jej niewątpliwym plusem jest jej niewielka kosztowność, dzięki czemu może ją zastosować każdy bez względu na zasobność portfela.

Nie jest to też dieta wymagająca od nas spędzania wielu godzin w kuchni. Przygotowanie zupy kapuścianej jest bardzo proste i szybkie – później już tylko odgrzewamy danie przed każdym kolejnym posiłkiem. Dieta kapuściana ma też inne nazwy, są to między innymi dieta kalifornijska, dieta szwedzka, dieta kanadyjska lub też dieta Aleksandra Kwaśniewskiego – to właśnie byłemu prezydentowi Polski dieta ta zawdzięcza swoją popularność.

Diety kapuściana efekty

Jest to dieta przeznaczona dla osób, które nie dysponują dostateczną ilością czasu aby skrupulatnie przygotowywać każdy posiłek, a chcą skutecznie zrzucić kilka kilogramów. Stosowanie diety kapuścianej pozwala na pozbycie się od 3 – 6 kilogramów w ciągu tygodnia. Jednak tak samo jak w przypadku niemal każdej diety konieczny się ruch czy ćwiczenia fizyczne w celu uzyskania bardziej zadowalających efektów.

Zalety i wady diety

Oprócz tego, że dieta kapuściana jest bardzo zdrowa i skuteczna, posiada także swoje wady. Główną z nich z pewnością jest monotonność. Przez cały cykl diety jemy jedno i to samo danie czasem nawet na kilka posiłków, wymaga to wyrzeczeń, dlatego dieta ta jest warta polecenia przede wszystkim osobom, które są w stanie znieść tą niezmienność kulinarną. Kolejnym minusem jest niedostarczanie do organizmu wystarczających ilość witamin i minerałów, w wyniku braku urozmaicania diety. Może to powodować uboczne skutki dla zdrowia.

Stosując dietę kapuścianą należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu – nie gazowaną wodą mineralną lub świeżymi sokami owocowymi. Dłuższe stosowanie diety może niekorzystnie oddziaływać na ludzki organizm, dlatego nie powinna być ona stosowana przez okres dłuższy niż 7 dni.

Dieta kapuściana – przepis

W skład zupy kapuścianej wchodzi oprócz kapusty zaledwie kilka warzyw takich jak cebula, pomidory, papryka, seler. Nie wszystkim przypada do gustu specyficzny smak dania. W tej sytuacji pomóc mogą przyprawy. Możemy wzbogacić i urozmaicić jej smak za pomocą chilli, czosnku czy aromatycznych ziół.

Jest to dieta przeznaczona dla osób, które pragną pozbyć się kilku zbędnych kilogramów w niedługim czasie. Nie nadaje się do walki z dużą nadwagą czy też otyłością. Może jednak stanowić wstęp do dalszego pozbywania się niepotrzebnych kilogramów. Opinie na temat diety kapuścianej są różne, ale z całą pewnością wymaga wiele konsekwencji i samozaparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dieta Kapuściana – przepisy, efekty i jadłospis diety opartej na kapuście

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0