Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Cztery żelazne zasady w odchudzaniu

waga

Jeśli chociaż raz próbowałaś zgubić kilka zbędnych kilogramów, na pewno wiesz, że wyzwanie to jest niemalże ekstremalnym stanem, do którego niezbędna jest silna wola i motywacja. Zanim podejmiesz to wyzwanie zastanów się jak rozpocząć odchudzanie, aby nie zmarnować szansy.

Wybierz idealną porę na odchudzanie

Zastanawiasz się nad tym, aby rozpocząć odchudzanie, jak zacząć, w jaki sposób osiągnąć sukces, jak sobie poradzić, to główne pytania, które zapewne masz w głowie. Za niemalże połowę sukcesu można uznać dobór adekwatnego momentu, aby rozpocząć odchudzanie. Redukcji masy ciała nie sprzyja również przewlekły stres, niedosypianie, albowiem kortyzol, czyli hormon stresu sprawia, że mamy większy apetyt zarówno na słodycze, jak i na tłuste potrawy. Aby rozpocząć odpowiednio odchudzanie, powinniśmy się uspokoić, a także zaplanować każdy poszczególny krok. Jeżeli rozpoczniesz dietę w nieodpowiednim czasie, cały wysiłek może pójść na marne, a pamiętać trzeba, że każda nowa próba to wolniejsza przemiana materii, a także możliwość wystąpienia efektu jo – jo.

Wybierze realne cele, które możesz osiągnąć

Jeśli zamierzasz podjąć odchudzanie, od czego zacząć to na pewno jedno z najbardziej istotnych pytań. Przede wszystkim wybierz realny cel, taki który możesz osiągnąć. Warto podzielić cały proces na poszczególne etapy, a także ustalić malutkie cele, które doprowadzą Cię do osiągnięcia sukcesu. Każdy nawet najmniejszy sukces, sprawi, że zwiększy się nasza motywacja a tym samym będziemy kontrolować cały proces. Doskonałym miernikiem naszych postępów jest waga, jednakże pamiętać trzeba, aby ważyć się nie częściej jak raz w tygodniu, rano, w lekkiej bieliźnie.

Optymalna dieta to podstawa

Niezwykle istotne w procesie odchudzania jest dobranie diety, w taki sposób, aby nie tylko pozwalała nam zrzucić kilka zalegających kilogramów, ale również zaspokoi potrzeby naszego organizmu. Nie warto stosować diet cud, ponieważ nie przyniosą nam pozytywnych efektów, a może sprawić, że zaczniemy cierpieć na niedobory witamin i minerałów. Istotne jest, aby dobrać dietę pod względem kalorycznym. Przejście na rygorystyczną dietę, którą wyróżnia niska podaż energii może przynieść odwrotny od zamierzonego skutek. Organizm będzie bronił się przed ograniczeniami, a tym samym magazynował energię w postaci tkanki tłuszczowej.

Aktywność fizyczna wspomoże Twój wysiłek

Odpowiedni moment, racjonalna dieta musi być uzupełniona jeszcze jednym elementem, a mianowicie aktywnością fizyczną. Regularne ćwiczenia poprawiają przemianę materii, kondycję, samopoczucie oraz wygląd. Jeśli chcesz spalać tkankę tłuszczową najlepsze są ćwiczenia kardio. Podnoszą one wytrzymałość organizmu, angażują układ oddechowy, krwionośny i pomagają szybciej schudnąć.

Więcej informacji o odchudzaniu znajdziesz tutaj.

1 komentarz
  1. Darek pisze:

    Ciekawy artykuł, naprawdę daje do myślenia. Jak dla mnie rewelacja !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cztery żelazne zasady w odchudzaniu

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1