Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak schudnąć 5 kg – w 3 dni, tydzień oraz 2 tygodnie? Ćwiczenia i porady

jak schudnąć 5kg

Schudnąć można szybko lub wolno – wszystko w zależności od tego, co będziemy jeść oraz jaką aktywność fizyczną uprawiać. Wiadomo, że szybko schudnąć 5 kilogramów w 3 dni bez efektu jojo będzie ciężko, ale już w tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc jest o wiele bardziej realne, choć niekoniecznie zdrowe. Poza tym w innym tempie będzie chudła osoba, która waży 120 kilogramów, a w innym ta ważąca 80 kg – nie ma jednej, idealnej recepty na to jak szybko schudnąć 5 kg. Ponadto jeśli komuś zależy na tym jak schudnąć z ud, to zadanie będzie jeszcze cięższe, gdyż ciężko przewidzieć z której partii ciała schudniemy najpierw.

Jak schudłam 5 kg?

Schudłam 5 kilogramów – to fakt. Zapytacie jak to zrobiłam. Niestety nie jest tak łatwo jak piszą i mówią, bo wymagało to ode mnie dużo motywacji, samozaparcia oraz trudu. Ja schudłam 5 kg w 10 dni, ale u Was może to być nawet miesiąc, także nie załamujcie się. Tempo chudnięcia zależeć może od:

 • wagi początkowej
 • płci
 • wieku
 • pracy jaką wykonujemy
 • typu sylwetki
 • posiadanych chorób

Ostatecznie przestałam się odchudzać gdy schudłam 7 kg. Podstawa to ustalenie swojego zapotrzebowania energetycznego oraz CPM (całkowitej przemiany materii), gdyż nie poleca się obcinać kalorii o więcej niż 1000 kcal.

Przed odchudzaniem sprawdź również, czy Twoja nadwaga nie jest spowodowana chorobami niedoczynności tarczycy, gdyż próbując schudnąć możesz pogorszyć swój stan zdrowia.

Jak schudnąć 5 kg w tydzień – ćwiczenia

Bardzo polecane są programy ćwiczeniowe takie jak Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej, dzięki którym możemy dość szybko schudnąć sporą liczbę kilogramów. Czy da się schudnąć 5 kilogramów w tydzień dzięki ćwiczeniom odchudzającym? Wielu dietetyków uważa, że to bardzo trudne i często obarczone jest to konsekwencjami zdrowotnymi. Dokładając do ćwiczeń właściwą dietę odchudzającą jesteśmy w stanie schudnąć 5 kg w tydzień, ale nie jest to polecane przez lekarzy.

Zadając sobie pytanie jak schudnąć 5 kg w tydzień ćwiczenia treningów odchudzających, musimy zdać sobie sprawę, że tylko w połączeniu ze zdrową dietą jesteśmy w stanie schudnąć właściwie.

Aktywności fizyczne które wymagają dużo wysiłku, a co za tym idzie spalenia dużej ilości kalorii to:

 • pływanie
 • bieganie
 • jazda na rowerze
 • aerobik
 • taniec
5 kg ćwiczenia

Jak schudnąć 5 kg w 3 dni?

Dietetycy i lekarze nie polecają odchudzania w tak szybkim tempie, jakim jest okres 3 dni. Jeśli zastanawiasz się jak schudnąć w 3 dni 5 kg to musisz wiedzieć, że jest to niezwykle obciążające dla organizmu, a ponadto nie ma pewności, że nie dopadnie Cię efekt jo-jo i zgubione kilogramy wrócą z nadwyżką…

Kilka lat temu bardzo popularne były tzw. monodiety, których reguły opierały się na spożywaniu 1 rodzaju produktu np. dieta cytrynowa, kapuściana czy bananowa. Obecnie dietetycy stanowczo odradzają tego typu jadłospisy, gdyż co prawda utrata wagi jest znacząca, to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Zatem jeśli zadajesz sobie pytanie jak schudnąć w 3 dni 5 kilo to niestety musimy Cię zmartwić – jest to praktycznie niemożliwe, a w dodatku niezdrowe.

Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie ?

Jak schudnąć w 2 tygodnie 5 kg zadaje sobie zapewne wiele Pań przed ważną imprezą lub wizytą u znajomych. Niestety podobnie jak z szybkim odchudzaniem w 3 dni, nie poleca się odchudzania w 2 tygodnie, gdyż jest to więcej niż bezpieczna norma ok. 1 kg na tydzień.

Jak zatem schudnąć 5 kg w 2 tygodnie jeśli goni nas czas? Smutna prawda jest taka, że do odchudzania potrzebujemy dłuższego okresu czasu i będzie niezwykle trudno zgubić nadmiarowe kilogramy przed nachodzącą imprezą. Dlatego trzeba umieć zaplanować odchudzanie tak, by wyrobić się przed ważnym dla nas wydarzeniem i rozłożyć utratę kilogramów na dłuższy okres czasu.

Jak szybko schudnąć 5 kg bez ćwiczeń?

W odchudzaniu wiele zależy również od diety, nie tylko od ćwiczeń. Na przykład dzięki diecie na płaski brzuch, można spróbować wpłynąć na ilość tłuszczu w tym rejonie ciała. Jeśli dołożymy do tego ćwiczenia na płaski brzuch, to w połączeniu z prawidłową i zdrową dietą uzyskamy doskonałe i trwałe efekty, bez jojo.

Jednak nie jest niemożliwym schudnąć tylko dzięki diecie, bez ćwiczeń. Jak najbardziej można schudnąć dzięki samemu deficytowi kalorii i właściwej, zdrowej diecie odchudzającej. Z pewnością warto usunąć ze swojego jadłospisu:

 • alkohol
 • fastfoody
 • słodycze
 • węglowodany proste

Jak zrzucić 5 kg? Ile czasu potrzeba aby odchudzić się o 5 kilogramów?

Na forach internetowych często można znaleźć pytania o to jak schudnąć 5 kg w jeden czy 2 dni. Zacznijmy od tego, że jest to praktycznie niewykonalne, to w dodatku jest niezdrowe dla naszego organizmu, ponieważ trwałe efekty odchudzania wymagają czasu, a przede wszystkim zmiany nawyków żywieniowych oraz regularnej aktywności fizycznej.

Okazuje się, że aby schudnąć 1 kg potrzebujemy spalić 7700 kalorii, co jest dużą wartością i niełatwo dokonać tego w kilka dni czy tydzień. Dlatego rozłóżmy proces odchudzania na kilka tygodni, by cieszyć się długotrwałym efektem i lepszym zdrowiem!

5 kg w miesiąc – optymalna szybkość chudnięcia

Dietetyce apelują, by nie chudnąć zbyt szybko. Uważa się, że utrata 1 kg na tydzień jest właściwym tempem, zatem by schudnąć 5 kilogramów potrzeba będzie około miesiąca czasu. To niestety smutna wiadomość dla wszystkich tych którzy zastanawiali się jak schudnąć w 3 dni, tydzień, czy nawet dwa tygodnie – okazuje się, że o ile jest to możliwe, to nie jest to dla nas zdrowe.

Specjaliści uważają, że zdrowe dla organizmu jest odchudzanie 1 kilograma na tydzień i jest to optymalna wartość, choć oczywiście dokładne, indywidualne dane otrzymać można u dietetyka.

 

Źródła:

Białkowska M. Chudnij mądrze. 

Jarosz M., Normy żywienia dla populacji Polski. Instytut Żywności i Żywienia. 2017.

Klosiewicz-Latoszek L. Charakterystyka i efektywność diet odchudzających. Żywienie Człowieka i Metabolizm. 2010

Kunachowicz H., Nadolna I., Przygoda B., Liczmy kalorie. Wydawnictwo Lekarskie PZWL.2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak schudnąć 5 kg – w 3 dni, tydzień oraz 2 tygodnie? Ćwiczenia i porady

Artykuł przeczytasz w: 4 min
0