Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

TOP 5 aplikacji do ćwiczeń w domu i plenerze

ćwiczenia

Chcesz efektywnie mierzyć spalone kalorie i pokonane dystanse? Szukasz odpowiednich dla siebie ćwiczeń w domu lub w plenerze? Sprawdź wybór TOP5 aplikacji do ćwiczeń, które zamienią nasze telefony na abonament lub kartę w przenośne urządzenia ułatwiające trening.

1. Endomondo

Endomondo to popularna aplikacja umożliwiająca rejestrowanie tras, dystansów, prędkości czy ilości spalonych kalorii. Nadaje się zarówno dla biegaczy, rowerzystów, jak i spacerowiczów. Możemy wyznaczać własne trasy oraz korzystać z tras zaproponowanych przez innych użytkowników aplikacji. A po zakończeniu treningu – w prosty sposób podzielić się jego efektami w mediach społecznościowych. Jeśli biegacie lub jeździcie na rowerze, koniecznie zainstalujcie tę aplikację i zabierzcie na kolejną wyprawę swoje telefony na abonament lub na kartę, aby zmierzyły pokonany dystans i postępy w treningach.

2. Aerobiczna szóstka Weidera A6W

Aerobiczna szóstka Weidera, zwana w skrócie A6W, to kompleksowy program ćwiczeń na mięśnie brzucha. Zakłada regularne wykonywanie ćwiczeń i stopniowy progres oparty na zwiększaniu liczby powtórzeń. Aplikacja pozwala nam utrzymać odpowiednie tempo progresu, a także właściwą kolejność ćwiczeń, co jest bardzo przydatne zwłaszcza na początku przygody z aerobiczną szóstką Weidera. Wbudowana w aplikację opcja instrukcji głosowych jest bardzo wygodna, ponieważ zwykle trudno śledzić ekran telefonu podczas robienia brzuszków.

3. Track Yoga

Joga pozwala nie tylko zwiększyć elastyczność ciała, ale także zredukować poziom stresu czy pozbyć się różnych dolegliwości bólowych związanych z mięśniami. Polega na przyjmowaniu odpowiednich pozycji zwanych asanami. Aplikacja Track Yoga pozwala na dobranie asan odpowiednich do naszych możliwości, a także zapoznanie się z filmami instruktażowymi pokazującymi ich prawidłową realizację. Regularne ćwiczenia pozwalają na odblokowanie większej liczby pozycji, co daje dodatkową motywację.

4. 7-minutowe ćwiczenia

7-minutowe ćwiczenia to idealna aplikacja dla zabieganych i zarobionych użytkowników, którym jednocześnie zależy na wprowadzeniu ćwiczeń do swojego terminarza. Zgodnie z nazwą zawiera zestawy ćwiczeń, których wykonanie zająć powinno 7 minut. Opiera się na treningu obwodowym o zwiększonej intensywności, co pozwala na zwiększenie sprawności i kondycji mimo stosunkowo krótkiego czasu ćwiczeń. Zainstalujcie 7-minutowe ćwiczenia na swoje telefony na abonament i zadbajcie o rozwój fizyczny nawet w czasie krótkiej przerwy w pracy.

5. Skimble

Skimble to wygodna i rozbudowana aplikacja umożliwiająca wybór zestawu ćwiczeń na dowolnie wybraną partię mięśni i o różnym stopniu intensywności. Dzięki temu każdy znajdzie w niej coś dla siebie, zarówno początkujący, jak i zaawansowani. Każde ćwiczenie zostało tu starannie i przejrzyście opisane, do tego możemy posiłkować się zdjęciami i filmami. Na dodatek Skimble umożliwia dobór treningu ograniczonego konkretnym czasem, możemy więc zaplanować sesje trwające nawet 10 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP 5 aplikacji do ćwiczeń w domu i plenerze

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0