Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Osiągnij sylwetkę do pozazdroszczenia!

sport

Czego potrzebujemy do zdobycia idealnej sylwetki? Oprócz wyznaczonego planu i determinacji w dążeniu do celu warto sięgnąć po wspomagacze, które nam  to ułatwią.

Droga do osiągnięcia ciała wyrzeźbionego jak u starożytnych herosów może być wymagająca, ale nie musi wiązać się z dużymi wyrzeczeniami. Najważniejsze jest ustalenie i trzymanie się planu – obranie konkretnego celu (np. określonej wagi, którą chcemy osiągnąć albo objętości bicepsa) i dążenie do niego. Jednak nie ma jednego magicznego środka, który sprawi, że obudzimy się z ciałem trójboisty. Satysfakcję z naszego wyglądu przyniesie nam dopiero połączenie treningu (najlepiej pod okiem trenera personalnego), odpowiedniej diety i reduktorów tłuszczu.

Co to są reduktory tłuszczu?

Reduktory (inaczej spalacze) tłuszczu to substancje aktywne umożliwiające szybsze spalenie tkanki tłuszczowej. W ich skład wchodzą najczęściej kofeina i guarana, które nie tylko wspomagają spalanie tłuszczu, ale też niwelują uczucie zmęczenia. Reduktory tłuszczu dzielą się główne na termogeniki i fat burgery. Pierwsze z nich zwiększają metabolizm, blokują receptory w mózgu odpowiadające za poczucie głodu i zmęczenia, powodują wzrost temperatury ciała i przyspieszają akcję serca. Z tego powodu termogeniki mogą być stosowane wyłącznie przez osoby z doświadczeniem w stosowaniu reduktorów tkanki tłuszczowej. Dla początkujących zdecydowanie lepsze będą fat burnery, które nie podnoszą ciśnienia krwi tak bardzo jak termogeniki.

Jak kupować reduktory tłuszczu?

Reduktory tłuszczu należy kupować jedynie w sprawdzonych sklepach, takich jak: https://www.budujmase.pl/sklep/reduktory-tluszczu/. Przy wyborze sklepu, w którym chcemy dokonać takiego zakupu, ważny jest jego asortyment, to czy możemy dostać suplementy różnych producentów. Istotne jest, czy wszystkie produkty są dokładnie opisane jeśli chodzi o ich skład i dawkowanie. Dobrze też jeśli sklep oferuje możliwość konsultacji, która rozwieje nasze wątpliwości co do właściwego zakupu, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy przygodę ze spalaczami.

Suplementy i właściwa dieta

Aby spalacze tłuszczu mogły przynieść zadowalające efekty konieczne jest konsekwentne stosowanie właściwej diety. Zależy Ci na obniżeniu wagi, a może bardziej na zamianie tkanki tłuszczowej w mięśnie? Pamiętaj, że dieta musi odpowiadać celom. Najlepiej ustalić ją z trenerem personalnym, który doradzi nam skład zbilansowanych posiłków w zależności od potrzeb naszego organizmu i jego predyspozycji (naszej aktualnej wagi i wzrostu), podejmowanej przez nas aktywności fizycznej i założonych celów. Dopiero w połączeniu z dietą spalacze tłuszczu efektywnie działają.

Trening czyni mistrza (i rzeźbę)

Nawet najlepsze reduktory tłuszczu i przemyślany sposób odżywiania się nie zagwarantują sukcesu. Rzeźbienie sylwetki wymaga też ciężkiej pracy na treningach. Oczywiście te również powinny być dostosowane do naszych możliwości, doświadczenia i celów (np. nad którymi partiami ciała szczególnie chcemy popracować). Łącząc profesjonalny trening z odpowiednio dobraną dietą i wspomagając organizm reduktorami tłuszczu, z pewnością osiągniemy upragniony wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Osiągnij sylwetkę do pozazdroszczenia!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0