Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Gimnastyka poranna – poznaj zalety!

ćwiczenia

Prowadzisz siedzący tryb życia i jego skutki dają Ci się we znaki? Masz problem ze wczesnym wstawaniem i brakuje Ci energii? A może po prostu szukasz dodatkowych bodźców stymulujących Twój organizm? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco – mamy dla Ciebie rozwiązanie. Gimnastyka poranna to lekkie ćwiczenia wykonywane rano, najlepiej od razu po przebudzeniu. Poznaj ich zalety i przekonaj się na własnej skórze o atutach!

Gimnastyka poranna – charakterystyka

Na początku musimy zaznaczyć, że pod pojęciem porannej gimnastyki nie skrywa się morderczy trening spalający tkankę tłuszczową. Mówiąc o niej mamy raczej na myśli lekkie ćwiczenia wykonywane przed śniadaniem, które aktywują Twoje ciało po nocnej stagnacji. Na taki poranny warm-up składają się proste ćwiczenia – np. ćwiczenia rozciągające i kwadrans aerobów. Celem jest rozciągnięcie mięśni i stawów, rozruszanie kośćca, ale też stymulacja metabolizmu. Co więcej, poranna gimnastyka może zadziałać jak kawa po przebudzeniu, która dodatkowo naładuje nas pozytywną energią i doda chęci do działania.

Jakie ćwiczenia o poranku wykonywać?

Przede wszystkim pamiętaj, że nie ma to być ciężki trening. Jeśli decydujesz się na ćwiczenie przed śniadaniem i tuż po przebudzeniu, postaw na ćwiczenia mobilizujące. Twoje ciało po nocy nie jest jeszcze odpowiednio rozgrzane, a stawy mogą sprawiać wrażenie zesztywniałych. Zacznij więc od rozgrzewki w postaci stretchingu – skłony, rozpychanie kolan, pies z głową w dole, przyciąganie kolan, ramion i wiele innych.

Dopiero w kolejnym kroku możesz zdecydować się na aeroby – np. jogging, jazdę na rowerze, wchodzenie po schodach, aerobik czy inne programy treningowe. W sieci czeka na Ciebie sporo propozycji – wystarczy, że wpiszesz „ćwiczenia aerobowe przykłady”. Pamiętaj, by po takiej porannej rozgrzewce zjeść wartościowe śniadanie! Dobrym pomysłem będzie też kąpiel w letniej wodzie, która dodatkowo doda Ci energii.

Nie wyobrażasz sobie ćwiczeń bez śniadania albo nie masz w domu warunków, by ćwiczyć? Nie musisz rezygnować z porannej gimnastyki. Możesz zjeść lekkie śniadanie, spakować torbę treningową i odwiedzić pobliską siłownię. Na przykład na www.totalfitness.com.pl czeka na Ciebie pełen grafik propozycji treningów z rana o różnym poziomie intensywności.

Poranna gimnastyka – zalety

  • Ćwiczenia z rana świetnie przygotowują do aktywnego dnia.
  • Stymulują cały organizm do pracy, przez co często działają lepiej niż dawka kofeiny.
  • Sprzyjają utrzymaniu siły, gibkości i kondycji.
  • Wzmacniają mięśnie, stawy i kości.
  • Korzystnie wpływają na prawidłową postawę ciała.
  • Pobudzają metabolizm i mają korzystny wpływ na przemianę materii.
  • Wspierają naszą koncentrację oraz zwiększają skupienie.
  • Stanowią zastrzyk pozytywnej energii i dodają motywacji do działania.

Skoro znasz już zalety porannej gimnastyki, a także wiesz, jak dobrze przeprowadzić tego typu ćwiczenia – pora przejść do działania. Zaczynaj dzień lekką rozgrzewką, a zobaczysz, że Twój organizm Ci się odwdzięczy. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gimnastyka poranna – poznaj zalety!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0