Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Tabletki na odchudzanie – czy są skuteczne?

tabletki na odchudzanie

Piękna, szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie wielu osób. Niektórych natura obdarzyła doskonała figur, inni natomiast muszą a nią ciężko pracować stosując nieustające diety i uprawiając rozmaite aktywności fizyczne. O zdrowie jednak powinien dbać każdy, a nadwaga nie jest jego domeną. Związane są z nią bowiem liczne problemy zdrowotne, dlatego powinniśmy jej unikać, a jak już się pojawi, to z nią walczyć. Walczyć jednak w sposób rozsądny i zdrowy.

Preparaty na odchudzanie

Preparaty na odchudzanie, tabletki odchudzające i wszelkiego rodzaju środki mające pomóc nam pozbyć się zbędnych kilogramów są niezmiennie bardzo popularne wśród osób walczących z nadwagą. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wykonają one całej pracy za nas i nie obędzie się bez zdrowej, zbilansowanej diety i ruchu. Mogą jednak pomóc, stanowiąc uzupełnienie niezbędnych składników, przyspieszając przemianę materii czy usuwając z organizmu nadmiar wody. Trzeba je jednak stosować z rozsądkiem i najlepiej po konsultacji z dietetykiem lub lekarzem. Stosowanie bowiem nieodpowiednich preparatów może nie tylko przyczynić się do komplikacji zdrowotnych i nie przynieść pożądanego efektu, ale również doprowadzić nas do strat finansowych. Niektóre bowiem z tych środków bywają bardzo drogie, co nie znaczy, że bardziej skuteczne od innych. Dietetycy nie wykluczają stosowania suplementów podczas diet odchudzających, jednak ich zażywanie powinno przebiegać z rozsądkiem.

Najczęściej stosowane składniki preparatów odchudzających

Najczęściej stosowanym składnikiem preparatów odchudzających jest błonnik pokarmowy. Jego skuteczność jest bowiem potwierdzona naukowo. Jednak nie jest tajemnicą, że sprzedaż lubi zmiany, dlatego też firmy farmaceutyczne prześcigają się w prezentacji coraz to nowszych, bogatszych i bardziej innowacyjnych preparatów na odchudzanie. Tak też coraz częściej widujemy reklamy odnoszące się na przykład do ziaren zielonej kawy. Co prawda jej wpływ na utratę masy ciała nie został w żaden sposób naukowo potwierdzony a jednak podbiła ona nie wiedzieć czemu rynek. Jest to bowiem obecnie najbardziej popularny składnik wszelkich środków odchudzających. Poza tym oczywiście istnieje jeszcze cała masa różnych wariantów i kombinacji składników, bez względu jednak na obietnice producenta, skuteczność wszystkich zależy od sposobu odżywiania i wielu innych czynników. Tabletki odchudzające mogą zatem przynieść pożądane, ale nie samoistnie. Dlatego zarówno zachwyt nad ich właściwościami, jak i krytyka ich nieskuteczności nie mają sensu, gdyż jak wszystkie suplementy i te powinny być stosowane z rozwagą.

Polecamy sprawdzić także serwis chudnij-szybko.pl

1 komentarz
  1. Zosia pisze:

    Najważniejsze to wszystko stosować z rozwagą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tabletki na odchudzanie – czy są skuteczne?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1