Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Diety odchudzające: jak pokonać cellulit?

cellulit

Czy odchudzanie można połączyć z walką z tak uciążliwym problemem, jakim jest cellulit? Tak. W walce o piękną i zgrabną sylwetkę oraz o skórę wolną od problemu pomarańczowej skórki pomoże nam dieta odchudzająca, która – nie bez powodu – została określona mianem diety antycellulitowej. Zastosowanie się do niej pomoże nam w prosty sposób zminimalizować problemy związane z cellulitem, a jednocześnie pozbyć się zbędnych kilogramów. O czym należy pamiętać w trakcie stosowania tej diety?

Dieta odchudzająca, która ma nam pomóc w walce z dwoma problemami jednocześnie, nie może się obejść bez drobnych wyrzeczeń. By cellulit stał się tylko przykrym wspomnieniem, niezbędne stanie się odstawienie na bok soli i zastąpienie jej tak wspaniałymi przyprawami, jakimi są zdrowe i aromatyczne zioła.

Zrezygnować należy też z potraw smażonych, miejsce których powinny zająć potrawy duszone, pieczone lub gotowane na parze. Ostre przyprawy, jasne pieczywo, szybkie przekąski oraz dania typu fast food – oto kolejne elementy, których ta dieta odchudzająca nie jest w stanie zaakceptować. Jakie produkty spożywcze powinny się w niej za to pojawiać możliwie jak najczęściej?

Przede wszystkim te, które działają moczopędnie. Cennym składnikiem diety, która ma pokonać cellulit, będzie zatem arbuz, pietruszka, seler oraz truskawka. W walce z toksynami, które tak często są głównymi sprawcami kłopotów z pomarańczową skórką, pomoc też może zielona herbata. Dzięki niej można się uporać z toksynami i wolnymi rodnikami, a jednocześnie – ułatwić sobie odchudzanie.

Herbata ta ma bowiem rewelacyjny wpływ na proces trawienia, co osobom będącym na diecie odchudzającej z pewnością pomoże w walce o odzyskanie zgrabnej sylwetki. Walkę z cellulitem ułatwią też takie produkty, jak maliny, grejpfruty oraz jabłka, dzięki którym można szybko i skutecznie przyspieszyć proces przemiany materii.

Warto również zacząć przyjmować jagody Goji w postaci naturalnej bądź w suplemencie diety. Potwierdzono bowiem, że owoce Goji skutecznie wspomagają odchudzanie oraz pomagają pozbyć się cellulitu. Więcej można o nich przeczytać chociażby na tej stronie – http://www.diet-way.pl/jagody-goji-opinia/

Pomarańczową skórkę można też pokonać dzięki witaminom z grupy B, które można znaleźć m. in. w drożdżach oraz w kiełkach zbóż, oraz potasowi, którego rewelacyjnym źródłem są pomidory oraz banany. Kwasy tłuszczowe omega to naturalne spalacze tłuszczu, które występują m. in. w tłustych rybach morskich, pestkach dyni oraz w nasionach słonecznika.

To kolejne produkty, dzięki którym nasza dieta odchudzająca stanie się jednocześnie skutecznym sposobem na tak uciążliwą przypadłość, jaką jest cellulit.

Odchudzanie i walka z pomarańczową skórką to zadania bardzo ważne dla tych, którym zależy na pięknym wyglądzie i zgrabnej sylwetce. Pamiętajmy, że aby osiągnąć zadowalające rezultaty, nie trzeba wiele. Odpowiednia dieta odchudzająca może się okazać kluczem do sukcesu, od niej też warto zacząć swą walkę o piękną figurę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Diety odchudzające: jak pokonać cellulit?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0