Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

2 kroki do skutecznego odchudzania

skuteczne odchudzanie

Powstaje coraz więcej jadłospisów, które po wprowadzeniu w życie, mają gwarantować skuteczne odchudzanie. Niestety rzeczywistość bywa zupełnie inna. Diety odchudzające, które dostępne są powszechnie, bazują na produktach nie dostarczających odpowiedniej ilości produktów odżywczych organizmowi. Odbija się to bardzo negatywnie na stanie zdrowia. Słaba koncentracja, zaburzone funkcjonowanie, wypadające włosy, osłabienie organizmu. Wszystkie te symptomy są skutkiem nieodpowiedniej diety. Co powinieneś jeść, aby odchudzanie było skuteczne? Jakie podstawowe zasady powinny zostać zachowane w procesie zrzucania zbędnych kilogramów?

Znajdź alternatywę dla słodyczy

Odchudzanie nie musi wiązać się z całkowitą rezygnacją z ulubionych produktów. Wystarczy, jeżeli zamienisz niezdrowe batony i ciastka, produktami pełnowartościowymi. Na rynku dostępne są ciasteczka zbożowe, wyprodukowane specjalnie z myślą o osobach odchudzających się. Nie posiadają w składzie cukrów prostych. Złożone węglowodany, które są w nich zawarte powodują, że cukier uwalniany jest powoli do organizmu. Dzięki temu łaknienie zostaje pohamowane, a poziom insuliny ustabilizowany. Organizm lepiej funkcjonuje, kiedy nie męczymy go wahaniami i skokami cukru we krwi. Ponadto mamy gwarancję, że produkt będzie powoli metabolizowany w organizmie, dzięki czemu nie zostanie on zamieniony w tkankę tłuszczową.

Zminimalizuj ilość pochłanianych węglowodanów

Węglowodany są paliwem, które gwarantuje nam moc do działania. Dlatego też nie wolno z nich zupełnie rezygnować. Niestety, węglowodany pochłaniane w nadmiarze, zamieniane są w tkankę tłuszczową. Dlatego też warto zmienić proporcje makroskładników, które spożywamy. Ucięcie niewielkiej ilości węglowodanów, na których miejsce dodane zostanie białko, będzie świetnym rozwiązaniem. Nie poczujesz głodu, ale na pewno po pewnym czasie stosowania takiej zasady, zauważysz efekty. Swoją sylwetkę wymodelować można z pomocą np. Studio Figura.

W przypadku, kiedy do zrzucenia masz dużą ilość kilogramów, warto skorzystać z porady dietetyka. Dzięki spersonalizowanej diecie nie tylko schudniesz skutecznie, ale również zdrowo. Będziesz mieć również dodatkową motywację, ponieważ wizyty kontrolne przeprowadzane są co najmniej raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 kroki do skutecznego odchudzania

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0