Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Niedobór magnezu – jak mu zapobiegać?

kobieta

Magnez pełni bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Jego niedobory mogą odbić się na ogólnym samopoczuciu i codziennym funkcjonowaniu. Poziom magnezu w organizmie może obniżać się przez stres, wzmożony wysiłek, niektóre choroby czy przyjmowane leki. By uchronić się przed niedoborem magnezu, który może powodować rozdrażnienie czy problemy ze snem, warto zadbać o odpowiednią dietę.

Magnez w ludzkim orgiazmie – dlaczego jest tak ważny?

Jednym z najważniejszych pierwiastków w organizmie człowieka jest magnez. Pomaga on budować kości oraz zapobiegać osteoporozie, jeśli zostaje łączony z witaminą D oraz wapniem. Pierwiastek chroni również przed toksynami, znajdującymi się w spożywanych owocach i warzywach.

Poprawia koncentracje i zwiększa zdolność uczenia się. Działa korzystnie na trawienie, a także zapobiega powstawaniu kamieni na nerkach. Nie można pozwolić sobie na niedobór magnezu, ponieważ jest on ponadto sprzymierzeńcem w leczeniu zapalenia oskrzeli i astmy.

Jakie są przyczyny niedoboru magnezu?

Przyczyn niedoboru magnezu w organizmie może być wiele. Wśród najczęstszych wymienia się jednak stresujący tryb życia, nadużywanie alkoholu i spożywanie kawy w dużych ilościach. Niebezpieczne mogą okazać się także leki moczopędne i antykoncepcyjne. Niedobór magnezu powoduje też zła dieta i odchudzanie.

Dobra dieta to podstawa, czyli w jakich produktach można odnaleźć magnez

Nieodpowiednia dieta, uboga w produkty z magnezem,  może przyczynić się do niedoborów ważnego pierwiastka. Warto więc dokładnie przemyśleć swoje codzienne menu i w razie potrzeby wprowadzić do niego niezbędne artykuły spożywcze.

Magnez można odnaleźć w produktach zbożowych, zwłaszcza tych pełnoziarnistych. Dobrym źródłem cennego pierwiastka jest również kasza. Wśród tych, zawierających w sobie najwięcej magnezu zalicza się kaszę jęczmienną oraz gryczaną.

Warto też sięgać po warzywa strączkowe, orzechy i czekoladę. Doskonałym źródłem niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania pierwiastka jest też groszek, szpinak i żółty ser. Nie można pominąć również ryb i owoców morza.

O czym trzeba pamiętać?

Osoby, które nie chcą narażać się na niedobór magnezu, powinny koniecznie lepiej zadbać o swoją dietę i wprowadzić do niej produkty, zawierające w sobie niezbędne mikroelementy. Ponadto, warto unikać czynników stresowych i uważać na ilość spożywanej w ciągu dnia kawy.

Dobrze również ograniczyć picie alkoholu. Dbanie o codzienną dawkę ruchu również może mieć korzystny wpływ na samopoczucie. Dobrym pomysłem na uzupełnienie poziomu magnezu w organizmie jest także przyjmowanie odpowiednich suplementów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat objaw niedoboru magnezu w organizmie, zerknij koniecznie na: http://tiny.pl/gpb2m .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niedobór magnezu – jak mu zapobiegać?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0