Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Adipex – opinie, cena i efekty tabletek na odchudzanie

tabletki na odchudzanie

Rynek suplementów odchudzających rozwija się z roku na rok. Dostępne suplementy różnią się składem, mechanizmem działania i skutecznością. Niektóre z nich wzbudzają niemałe kontrowersje, co wynika z ich dyskusyjnego oddziaływania na organizm i znacznych obciążeń zdrowotnych będących konsekwencją ich stosowania. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych środków jest Adipex Retard – w Polsce zakazany, zaś w niektórych krajach dostępny na receptę. Jaki jest jego sposób działania i skuteczność? I dlaczego Adipex w Polsce jest nielegalny?

Adipex Retard – lek na odchudzanie czy narkotyk?

Adipex to lek na odchudzanie, który przez wielu zaliczany jest do nielegalnych środków dopingowych, a nawet narkotyków. Substancją czynną Adipexu  jest bowiem fenteramina – pochodna amfetaminy, która działa na drodze podobnych mechanizmów, choć ze znacznie mniejszym nasileniem. Nie zmienia to jednak faktu, iż Adipex 75 oddziałując bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, hamuje łaknienie. Fenteramina, jako sympatykomimetyk, oddziałuje na receptory beta – adrenergiczne w podwzgórzu oraz ośrodek głodu i sytości. Skutecznie hamuje łaknienie, ale wykazuje także szereg innych oddziaływań na organizm. Powodując gwałtowny wyrzut noradrenaliny, oraz mniejszy – dopaminy i serotoniny, tabletki Adipex Retard sprzyjają nadmiernemu pobudzeniu psychoruchowemu, przyspieszeniu akcji serca, wzrostowi ciśnienia krwi, bólom głowy, bezsenności i rozdrażnieniu. Inne możliwe działania niepożądane to suchość w ustach, wymioty i biegunki oraz złe samopoczucie ogólne.

Skutki działania tabletek Adipex mogą  być bardzo poważne:

– nadciśnienie płucne

– duszność wysiłkowa

– zaburzenia funkcji seksualnych

– utrwalone zaburzenia łaknienia

– choroby sercowo – naczyniowe

– uzależnienie

Czy tak znaczne obciążenie skutkami ubocznymi warte jest dyskusyjnego efektu odchudzającego?

Czy Adipex Retard rzeczywiście odchudza?

Tabletki Adipex czy Adipex Retard (o przedłużonym działaniu) działają doraźnie, jedynie w czasie trwania terapii. Stosowanie Adipexu przez czas 4 – 6 tygodni skutkuje utratą kilku – kilkunastu kilogramów, oczywiście pod warunkiem stosowania niskokalorycznej diety. Efekty nie są zatem spektakularne ani trwałe, a ryzyko zdrowotne związane z zażywaniem Adipexu – znaczne. Po zaprzestaniu terapii możliwy jest powrót do poprzednich nawyków żywieniowych i efekt jo – jo, a w niektórych przypadkach – uzależnienie czy rozwój poważnych zaburzeń łaknienia, w tym anoreksji.

Lek ten jest dedykowany osobom z BMI powyżej 30, czyli otyłych, u których dieta nie przynosi pożądanych efektów. Zalecana dawka dzienna to 15 mg fenteraminy, a dopuszczalna dawka bezpieczna – 30 mg. Przedawkowanie ostre grozi wystąpieniem halucynacji, wahań ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca czy zaniku oddechu i krążenia, wymaga zatem natychmiastowej interwencji lekarskiej. Z kolei zatrucie przewlekłe objawia się dermatozami, bezsennością, nadreaktywnością, psychozą.

Skrajne opinie o Adipex

Wśród osób stosujących Adipex 75 opinie są różne – od bezwarunkowego zachwytu, po długą listę powikłań zdrowotnych i całkowite niezadowolenie z terapii. Adipex w Polsce jest nielegalny, w Internecie spotkać jednak można ogłoszenia o treści: „Adipex sprzedam”. To podwójne zagrożenie – możliwość stosowania leku na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem, a ponadto ryzyko kupna podróbki niewiadomego pochodzenia, która może się okazać jeszcze bardziej niebezpieczna niż oryginał.

Cena Adipex

Cena Adipex waha się od 150 – 200 zł za 100 tabletek. Z pewnością lepiej zainwestować tą kwotę w konsultację z dietetykiem, niż rujnować zdrowie lekiem anorektycznym wycofanym ze względów bezpieczeństwa w wielu krajach.


Mgr Justyna Mazur

82 komentarze
 1. Justyna pisze:

  Swego czasu brałam adipex retard. W sumie nawet pomógł, ale moja opinia jest jedna – nie bierzcie go. Efekt jo-jo zniweczył wszystkie starania i zakup adipexu to pomyłka…

  • Emilia pisze:

   Ja tak nie uważam ,bralam Adipex 3 miesiące ,po odstawieniu miałam tak skurczony żołądek ,że nie byłam w stanie jeść tyle co przed kuracja ,efekt jo jo nie pojawił się także wszystko z głową trzeba brać i nie obżerać się po kuracji

 2. Ewa pisze:

  Sprzedam Adipex. Kontakt szalna.ewcia56651[at]gmail.com

 3. Basia pisze:

  Adipex retard jest w Polsce zakazany… Ciekawe czemu? Wiecie może?

 4. Marlena pisze:

  Na którymś forum pisali że te tabletki na odchudzanie działają. Sama już nie wiem czy warto inwestować w nie…

 5. misia pisze:

  Ja brałam suplementy BSHAPE z ekstraktem z lisci zielonej herbaty + bcaa ale to bardziej do cwiczen, w bshape jest tez ekstrakt z nasion fasoli, nie chce sie dzieki temu jesc. Dużo ruchu + mała liczba zdrowych kalorii. Przez kilka lat ciężko pracowałam na swoją figurę. Efekty były rewelacyjne. Super wymodelowana sylwetka.

 6. Domisia pisze:

  Ktoś wie jaka jest cena adipex? Planuje kupić, poczytałam już opinie i myślę, że może mi pomóc.

 7. zocha54 pisze:

  Adipex retard to to samo co sam adipex? Bo już się pogubiłam…

 8. zossia pisze:

  Koleżanka brała kiedyś adipex retard i rzeczywiście jej pomógł. Co prawda, miała straszną nadwagę, ale efekt był piorunujący. Przeczytała na jakimś forum opinie o adipexie i zaczęła kurację. Nie przeczę, że ten lek nie ma żadnych wad.

  • elwira pisze:

   Też brałam adipex, ale polecam jednak zdrową dietę niż tabletki na odchudzanie. Być może opinie ma dobre, ale co potem?

 9. maga pisze:

  kupię adipex ms@ am-wind.pl

 10. Patka pisze:

  Biorę adipex już drugi raz. Polecam ale trzeba pamiętać że same tabletki nie zdziałają cudów. Ja biore je żeby przyspieszyć efekt w połączeniu z dietą i siłownia. Napewno jest brak łaknienia, przez pierwsze kilka dni lekkie problemy z zaśnięciem oraz ogólne pobudzenie (ale nie nadmierne) po prostu już nie chce się siedzieć i jeść tylko coś porobić 🙂

 11. ania pisze:

  Kupię oryginalny Adipex. anik80@op.pl

 12. Monika pisze:

  Kupię ADIPEX monikagillll17 @o2.pl

 13. Anna pisze:

  Poproszę o informację gdzie mogę dostać Adipex .

 14. adipex fan pisze:

  Witam. Adipex to świetna sprawa. Uważajcie tylko na oszusta ogłasza się na kilku stronach, wszędzie ten sam opis, tylko raz podpisuje się jako kobieta raz jako facet i różne numery telefonu. Ku przestrodze nie traccie pieniędzy.

 15. Olga pisze:

  big.stars987@gmail.com
  Proszę o namiary na adi!

 16. Magda pisze:

  Proszę o namiary na adi

 17. Ewix pisze:

  Kupie adipex!!

 18. Beti pisze:

  Kupię Adipex ze sprawdzonego źródła. Proszę O namiar

 19. Olka pisze:

  Brałam kiedyś Adipex i nawet była jakaś poprawa. Potem go odstawiłam i niestety znów wróciłam do dawnych nawyków żywieniowych… I waga poszła do góry 🙁

 20. angel pisze:

  Kochane oryginalnego Adipexu już się nie dostanie, jest dostepny i owszem lecz na specjalistyczną receptę.
  Ja mam kuzynkę w kanadzie i sprowadziłam sobie suplement o takim samym składzie.
  Osoby zainteresowane proszę o kontakt daga.angel @gmail.com

 21. Ala pisze:

  A ja nie wiem czy jest kombinować i kupować ten adipex… Nie lepiej zdrową dietę mieć i uprawiac sport. Waga na pewno poleci w dół, a ile do zdrowia plusów!

 22. Bizena pisze:

  Witam adipex retard jest najlepszym lekiem jaki brałam na odchudzanie żadne herbatki żadne diety cod mi nie pomagały ale tylko traciłam czas i pieniądze tutaj uzyskałam dietę trening i suplementację po której schudłam 15 kilo i wróciłam do wymarzonej wagi 

 23. Angela pisze:

  Cześć ja tez prosze Cie daj znac gdzie mogę bezpiecznie kupic ten orginalny adipex.

  Sensii69@ interia.pl

 24. Trent30 pisze:

  Witam, podpinam się pod temat: gdzie mogę kupić oryginalny lek?
  Bardzo prosiłbym o info na maila trent30 @wp.pl
  Z góry bardzo dziękuję

 25. Kinaa pisze:

  Proszę o namiar na bezpieczny adipex 🙂 martaoch123 @o2.pl

 26. Iwona pisze:

  Kupię oryginalny adipex

 27. Alicja pisze:

  Również poprosze o informację
  Mail alunia-ala @wp.pl

 28. Marusha pisze:

  Czy jest szansa jeszcze na adipex ?chętnie kupię
  Marusha26. mm@gmail.com

 29. Anna pisze:

  Czesc bardzo mi zalezy zeby kupic adipex rekard . Chętnie kupię oryginalny.
  mail: t.pidobid @gmail.com

 30. Olivinka pisze:

  Hej, szukam tabletek Adipex kto poleci gdzie kupić?
  Brałam 10 lat temu i działa cuda!
  Proszę o kontakt Parisdiorka @gmail.com

 31. Beata pisze:

  Witam
  Czy ktoś znalazł w ostatnim czasie orginalny Adipex bądź Meridie
  Jestem bardzo zainteresowana zakupem ale z pewnego źródła

 32. Żegnaj pisze:

  Ludzie piszę dla przestrogi moja przyjaciółka chciała być szczupła schudła na tych prochach 30 kg. I co z tego jak zniszczyła sobie wątrobe. Umarła tydzień temu w wieku 36 lat.

 33. Oj tam pisze:

  Oj tam, oj tam.

 34. Justyna pisze:

  Witam! Jestem zainteresowana. Proszę wysłać namiary i cene .

 35. Lucyna pisze:

  Kupię 60 szt. Adipexu. Proszę o sprawdzone źródło.

 36. Daga Maga pisze:

  Proszę o namiar w celu zakupienia adipex na emeil Miska30 @onet.eu

 37. gruby kręci śruby pisze:

  Ludzie, zwariowaliście. Sam mam solidna nadwagę, z którą radzę sobie raz lepiej, raz gorzej. Zauważyłem prawidłowość, że wraz z wiekiem trudniej jest tracić kilogramy. Czasem wystarczy na przykład zmienić dietę na niskowęglowodanową. Albo ograniczyć kalorie, albo zmienić sposób odżywiania. Do tego przynajmniej przeciętny ruch. Nie żreć w nocy i późnym wieczorem. Może podejść do psychiatry, żeby przepisał jakiś Rexetin, po którym nie żre się nocami.. Może macie syndrom NES. Te leki, które chcecie łykać to pochodne narkotyków z niepewnych źródeł.. Nie zabijajcie się na raty. Albo pokochajcie siebie, jeśli to nadwaga, albo wizyta u bariatry i może zmniejszenie żołądka, jeśli to chorobliwa otyłość. Błagam, nie zabijajcie się na raty.

 38. Mikocia pisze:

  Kupie adipex!! 

 39. Elka pisze:

  Ma ktoś jakieś opinie o Adipex 75 ?

 40. Janusz pisze:

  Adipex RS najsilniejszy lek na odchudzanie,teraz promocja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adipex – opinie, cena i efekty tabletek na odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 2 min