Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Tatuaż – czy jest bezpieczny?

kobieta z tatuażem

Tatuaż z pewnością jest ozdobą ciała i pozwala właścicielowi wyróżnić się z tłumu, jednak przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu, należy przemyśleć ją z każdej strony. To poważna decyzja, dlatego każda osoba planująca tatuaż, powinna zapoznać się z możliwymi zagrożeniami, jakie niesie ze sobą wykonanie tatuażu. W artykule zostaną poruszone zarówno kwestie zdrowotne i możliwe zagrożenia, jak i podpowiedzi ekspertów, w jaki sposób unikać powikłań.

Tatuaż a zdrowie

Wykonanie tatuażu jest poważnym zabiegiem. Igła z tuszem ma wielokrotny kontakt ze skórą i krwią człowieka, dlatego należy pamiętać, że z tatuowaniem, jak i z resztą ingerencji w ciało człowieka, zawsze wiąże się pewne ryzyko. Powikłaniami nieodpowiednio wykonanego tatuażu mogą być infekcje wirusowe i bakteryjne. Poprzez kontakt z krwią, do organizmu mogą przedostać się niebezpieczne wirusy, powodujące choroby takie jak: HIV, wirus zapalenia wątroby typu B i C czy tężec. Nie należy jednak popadać w panikę – studia tatuaży muszą spełniać szereg wymogów chroniących zdrowie klienta. Częstszymi powikłaniami po zrobieniu tatuażu są stany zapalne. Organizm człowieka traktuje tusz jako ciało obce i stara się przed nim bronić. Po wykonaniu tatuażu (zwłaszcza o dużej powierzchni) mogą pojawić się bóle mięśni, a także stan podgorączkowy lub gorączka. Objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

Zanim decyzja zostanie podjęta 

Przede wszystkim należy zacząć od znalezienia profesjonalnego salonu tatuażu. Warszawa posiada na szczęście wielu specjalistów. To szczególnie ważne, ponieważ dzięki wyborowi profesjonalnego studia, zminimalizuje się prawdopodobieństwa zarażenia. Oprócz estetyki i ceny wykonanych prac, warto poznać opinie dotychczasowych klientów i szukać w nich oceny danego studia. Jeśli klienci zwracają uwagę na profesjonalizm tatuatora, można założyć, że stosuje się on do wytycznych i tatuaże wykonuje z zachowaniem bezpieczeństwa. Należy zorientować się, czy studio korzysta z bezpiecznych i sterylnych narzędzi, ponieważ od czystości narzędzi w dużej mierze zależy zdrowie klienta. Po znalezieniu interesującego studia, można porozmawiać z tatuatorem. Profesjonalista rozwieje możliwe wątpliwości.

Jak przygotować się do sesji?

Przede wszystkim, nie należy się denerwować. Na pierwszą sesję należy przyjść w pełni wypoczętym i najedzonym, aby organizm dobrze zareagował na zabieg. Przespanie 6-8 godzin w nocy poprzedzającej sesję, dostarczy ciału niezbędnej energii. o ciału energii poprzez zadbanie o przespanie 6-8 godzin w nocy poprzedzającej sesje. Wygodny strój i pozytywne nastawienie pozwolą poczuć się zrelaksowanym podczas zabiegu.

Jak dbać o tatuaż?

Wszelkich wskazówek powinien udzielić profesjonalny tatuażysta tuż po wykonaniu pracy. Do najważniejszych wskazań należy: dbanie o higienę tatuażu, dzięki myciu go delikatnym mydłem oraz smarowaniu neutralną maścią. Po sesji organizm może wymagać odpoczynku, dlatego wskazana jest drzemka oraz posiłek, które przyspieszą regenerację ciała. Należy pamiętać o zgłaszaniu niepokojących objawów tatuażyście lub lekarzowi pierwszego kontaktu.

Podsumowując, tatuaż wykonany w dobrym studiu niesie za sobą minimum zagrożenia. Profesjonalny tatuażysta korzysta wyłącznie ze sterylnych narzędzi i informuje o wskazaniach przed i po zabiegu. Polecamy studio tatuażu Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tatuaż – czy jest bezpieczny?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0