Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Przeszczep włosów u kobiet

Dowiedz się jak działają dwufazowe eliksiry od L'Oreal!
Piękne, zadbane i gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Włosy pełnią funkcję reprezentacyjną i duży atut współczesnych kobiet. Dbają one o włosy, stosując różne rodzaje odzywek, szamponów, a także zabiegów. Współczesne kobiety często chodzą do fryzjera, aby móc podkreślać swoją urodę zabiegami. Wypadające włosy mogą stać się problemem nie tylko natury estetycznej, ale mogą wpłynąć także na samoocenę kobiety. Z pomocą przybywają gabinety medycyny estetycznej, które oferują zabiegi, np. przeszczep włosów u kobiet.

Przeszczep włosów: krótka charakterystyka zabiegu

Transplantacja włosów jest zabiegiem chirurgii plastycznej, który polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszarów ciała bez problemu łysienia na strefę problematyczną. Materiał pochodzi od tej samej osoby, tym samym nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepu. Zabieg ten stosowany jest w przypadku leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet. Przeszczepiany materiał pochodzi zazwyczaj z tylnych oraz bocznych obszarów głowy, a umieszczany jest zazwyczaj w strefie czołowej i centralnej. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego przypadku. Przeszczep włosów stosowany jest także w przypadku nadmiernej utraty wąsów, brwi, rzęs lub innych okolic, w których występuje owłosienie.

Trzy podstawowe metody transplantacji włosów

Pomysł przeszczepu włosów pojawił się już kilka wieków wcześniej. Zabieg ten ulega ciągłemu doskonaleniu i wraz z upływem lat pojawiają się nowe metody, a także dotychczasowe zostają udoskonalone. Lekarze stosują współcześnie 3 podstawowe metody transplantacji włosów. Pierwsza z nich to FUT i polega na pobraniu paska owłosionej skóry i przeszczepieniu jest do strefy z problemem łysienia. Wadą tej metody jest blizna, która pozostaje w miejscu dawczym. U niektórych osób (zwłaszcza posiadaczy cienkiej i elastycznej skóry) blizna może ulec poszerzeniu. Drugą ze stosowanych metod jest BHT, czyli przeszczepianie włosów z innych partii ciała i umieszczenie ich na głowie. Miejscem biorczym są często: pachy, klatka piersiowa lub broda. Trzecia najczęściej stosowana metoda to FUE. Metoda ta polega na przeszczepie pojedynczych mieszków włosowych pobieranych ze skóry głowy.

Zalety metody FUE

W przypadku zauważenia wypadania włosów należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Lekarz pomoże wybrać najbardziej dopasowaną do konkretnego przypadku metodę. Najlepsza metoda przeszczepu włosów to metoda FUE. Jest ona najmniej inwazyjna i najbardziej bezpieczna. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, co pozwala uniknąć długiej rekonwalescencji pacjenta. Jest to czasochłonna, aczkolwiek bardzo precyzyjna metoda. Przygotowanie do zabiegu nie wymaga dużego wysiłku ze strony pacjenta. Wystarczy 2 tygodnie przed zrezygnować z leków rozrzedzających krew, a 2 dni przed zabiegiem z alkoholu i mocnej kawy. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu samodzielnie, a pielęgnacja miejsc po przeszczepie polega na delikatnym myciu tych okolic specjalnym płynem. Lekarz podczas wizyty ustali z pacjentem przebieg przeszczepu, a także opowie dokładnie o zaleceniach po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeszczep włosów u kobiet

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0