Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Piegi to Twoja zmora? Laserowe usuwanie przebarwień załatwi sprawę

laserowe usuwanie przebarwień

Brązowe plamki na nosie i policzkach wpędzają Cię w kompleksy? Podkłady i korektory nie maskują piegów skutecznie? Rozwiązaniem problemu jest zabieg laserowego usuwania przebarwień, dzięki któremu pożegnasz piegi raz na zawsze!

 Czym są piegi i jak powstają?

 Piegi to nic innego, jak rodzaj przebarwień skórnych. W tym wypadku są to małe, okrągłe, brązowe plamki pojawiąjące się najczęściej na nosie i wokół niego. Zmiany tego typu mogą występować także na czole i na górnych partiach pleców – barkach i ramionach. Piegi powstają w skutek nieprawidłowego rozłożenia barwnika w skórze, które wynika z szybszej syntezy melaniny. Problem ma podłoże genetyczne i jest dziedziczny. Wbrew powszechnej opinii to nie słońce jest przyczyną powstawania tych charakterystycznych przebarwień, tylko geny. Promieniowanie słoneczne może nasilić zmiany skórne, dlatego należy pamiętać o odpowiedniej profilaktyce o, w szczególności o stosowaniu kremów z filtrem.

 Laserowe usuwanie piegów

 Gdy kamuflaż w postaci makijażu nie jest zadowalający, z pomocą przychodzi laser. Laserowe usuwanie przebarwień w Gdańsku to najskuteczniejsza metoda leczenia. Polega na rozbiciu zgromadzonej w jednym miejscu melaniny na mniejsze cząsteczki, w wyniku czego piegi stają się mniej widoczne. Rozbicie złogów barwnika możliwe jest dzięki wiązce światła, którą wytwarza laser.  Energia świetlna generowana przez urządzenia zamieniana w jest cieplną, niszczącą struktury namnożonego w jednym miejscu barwnika. Niewątpliwą zaletą jest to, że laser nie uszkadza komórek sąsiadujących ze skupiskami melaniny, co czyni zabieg w pełni bezpieczną terapią.

Laserowe usuwanie przebarwień zapewnia najlepsze efekty, a także najszybsze. W wielu przypadkach już jeden zabieg pozwala zauważyć róźnicę.

 Jak przygotować się do zabiegu?

– skóra przed zabiegiem powinna być oczyszczona; nie powinno stosować się też żadnych kremów (także innych produktów natłuszczających, nawilżających, tj. balsamy, oliwki, maści itp.);

– na skórze nie mogą występować żadne wykwity, wypryski ropne i stany zapalne; przed zabiegiem zadbaj o to, by wygoić wszytskie podrażnione miejsa;

– bezpośrednio przed zabiegiem nie należy się opalać;

– kilka dni przed zabiegiem nie powinno się stosować mocnych peelingów i kuracji oczyszczających;

– kilka tygodni przed zabiegiem należy odstawić antybiotyki, leki i zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek).

 Po zabiegu

 Mogą wystąpić minimalne podrażnienia (obrzęk, zaczerwienienia), ale zazwyczaj znikają po 2 dniach od zabiegu. Naturalnym następstwem są także małe strupki w miejscach przykładania głowicy lasera. Nie należy ich drapać, same ulegną złuszczeniu. Czas regeneracji skóry to ok. 6 tygodni – po tym czasie widać ostateczne rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piegi to Twoja zmora? Laserowe usuwanie przebarwień załatwi sprawę

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0