Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy warto korzystać z zabiegu botoksem?

botoks

W ostatnich czasach zaobserwować można coraz to większe zainteresowanie zabiegami oferowanymi przez gabinety medycyny estetycznej oraz salony, w których wykonywane są zabiegi mające na celu usunięcie niedoskonałości ciała i twarzy. Dużą popularnością cieszą się nie tylko skomplikowane zabiegi, wykonywane przy użyciu kosztownego i trudno dostępnego sprzętu, takie jak na przykład laserowe usuwanie blizn, epilacja laserowa, ale także te mniej inwazyjne i skomplikowane, dotyczące na przykład usługi botoksu czy innych, drobnych zabiegów kosmetycznych, takich jak wypełnianie ust. Większość z opisanych zabiegów dostępnych jest w wielu mniejszych i większych salonach medycyny estetycznej i wykonywanych jest przez wykwalifikowany personel, pod nadzorem lub bezpośrednio przez lekarza medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej

W przypadku wielu zabiegów medycyny estetycznej istnieją jasne, medyczne kryteria, które kwalifikują daną osobę do jego wykonania. Niektóre z kolei, nakierunkowane w głównej mierze na efekty czysto wizualne oraz korektę drobnych niedoskonałości ciała i twarzy, nie są związane z jakimkolwiek stanem chorobowym lub zmianami skórnymi i mogą być wykonywane u pacjentek w zróżnicowanym wieku, w zależności od ich osobistych preferencji i oczekiwać. Oczywiście – efekt końcowy wykonywanych zabiegów w znacznej mierze zależeć też będzie od tego, na ile zabieg taki był danej pacjentce potrzebny. Nie trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, gdy na usługę botoksu decyduje się kobieta, która nie ma problemu ze zmarszczkami mimicznymi lub ma ten problem w stopniu jedynie marginalnym. W takiej sytuacji nie można spodziewać się spektakularnych efektów, które zadziwią samą pacjentkę. Oczywistym pozostaje jednak, że w takich przypadkach lekarz prowadzący pacjenta powinien zalecić dokładne przemyślenie sensu poddawania się tego rodzaju zabiegowi.

Zabieg botoksem – jak wygląda?

Kiedy natomiast warto poddać się usłudze botoksu. Zabiegi wykorzystujące toksynę botulinową (nazywaną także czasem botuliną lub jadem kiełbasianym) dedykowane są dla wszystkich pacjentek, które narzekają na pojawiające się w obrębie ich twarzy zmarszczki mimiczne, opadające kąciki ust oraz tego rodzaju defekty w wyglądzie twarzy. W szczególności wykorzystanie botoksu polecane jest tym pacjentkom, które pragną zniwelować poprzeczne zmarszczki na czole, a także tak zwane lwie zmarszczki występujące pionowo pomiędzy łukami brwiowymi. Toksyna botulinowa polecana jest też przez lekarzy jako doskonałe remedium na kurze łapki, zmarszczki dolnej powieki oka, zmarszczki tworzące się nad górną wargą, a także jako sposób na poniesienie opadających kącików ust. Co szczególnie istotne – zabiegi wykorzystujące jad kiełbasiany są zabiegami o charakterze nieinwazyjnym i obarczone są małym ryzykiem ewentualnych komplikacji. Po zakwalifikowaniu do zabiegu przez lekarza medycyny estetycznej oraz wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych, przeprowadzany jest zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę botoksu w miejsca, które objęte mają być jego działaniem. Efekty zabiegu powinny pojawić się już po kilku dniach od jego wykonania.

Więcej na temat botoksu znajdziemy na stronie: http://www.freshmed.com.pl/gabinet-medycyny-estetycznej/botox-katowice

2 komentarze
  1. Emilka pisze:

    Zabiegi medycyny estetycznej, o ile są dobrze wykonane dają super naturlane efekty. Sama byłam na nie, dopóki nie dałam się przekonać na wizytę w MTTEstetica w ramach jakiś dni otwartych. Zrobiłam wypełnienie lwiej zmarszczki, efekt był super, mogłam ruszać czołem, a poprawa była znaczna. Od tej pory słowo botoks nabrało dla mnie innego znaczenia. Serio, nie ma się czego bać

  2. Bunia pisze:

    ja wolę unikać takich sposobów bo można uzyskać efekt zupełnie inny niż się spodziewało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy warto korzystać z zabiegu botoksem?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
2