Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Laserowe zamykanie naczynek

odmłodzona skóra

Jednym z najczęściej występujących defektów kosmetycznych, zlokalizowanych na skórze zarówno twarzy, jak i ciała, są naczynka. Poza nie zawsze skutecznym maskowaniem pękających naczynek makijażem, warto zainteresować się trwałą metodą leczenia naczynek – ich laserowym usuwaniem.

Laser kontra naczynka

Lasery zrewolucjonizowały oblicze współczesnej medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykorzystywane są do rewitalizacji i odmłodzenia skóry, wygładzania zmarszczek, likwidowania blizn i przebarwień Z powodzeniem stosowane są także do usuwania naczynek. Te charakterystyczne zmiany skórne są określane nieco mylącym mianem „pękających naczynek”. W rzeczywistości naczynka te nie pękają, gdyż towarzyszyłby temu podskórny wylew krwi i powstawałyby siniaki. Zaś zmiany, o których mowa, prawidłowo nazywane teleangiektazjami są w rzeczywistości okresowo rozszerzającymi się i zwężającymi naczynkami. Na skutek predyspozycji genetycznych, nadwrażliwości skóry, zaburzeń hormonalnych lub krążeniowych albo nadciśnienia, może dojść do rozszerzenia ścian naczyń krwionośnych i zwiększenia ich przepuszczalności. Zmiany te pojawiają się najczęściej latem lub zimą, a ich lokalizacja – poza twarzą – obejmuje także nogi. Pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami czy stosowanie suplementów wzmacniających ścianki naczyń krwionośnych mogą ograniczyć powstawanie kolejnych zmian, jednak te już powstałe wymagają zdecydowanych działań. Wtedy warto skorzystać z terapii laserowej.

Laserowe zamykanie naczynek

Zamykanie poszerzonych naczynek z wykorzystaniem lasera to metoda definitywnego pozbycia się problemu poszerzonych naczynek. Najlepsze efekty osiąga się dzięki wykorzystaniu lasera neodymowo – yagowego, który emitując światło o długości fali 1064 nm działa selektywnie na rozszerzone naczynka. Laseroterapia opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli generowania kontrolowanego zjawiska cieplnego. Światło lasera pochłaniane jest przez hemoglobinę – barwnik czerwonych krwinek. Na skutek wytworzonej miejscowo temperatury naczynka krwionośne podlegają trwałemu obkurczeniu, skoagulowaniu, a następnie wchłonięciu przez organizm. Zabieg polega zatem na precyzyjnym użyciu głowicy lasera do usunięcia niepożądanej zmiany skórnej, z jednoczesnym jej chłodzeniem w celu zminimalizowania odczuć bólowych. Cała procedura trwa zaledwie kilkanaście minut. Aby zabieg był przeprowadzony w odpowiedni sposób, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej o nienagannej opinii. Jeśli chcesz wykonać laserowe zamykanie naczynek to ośrodek medyczny Osteomed oferuje wyłącznie profesjonalne usługi.

Osteomed – tu usuniesz naczynka bezpiecznie i skutecznie

Specjaliści z gabinetu Osteomed przeprowadzają konsultację przed zabiegiem usuwania poszerzonych naczynek. Przeprowadzany jest wtedy dokładny wywiad lekarski w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, którymi są:

– świeża opalenizna

– infekcje skórne

– zaburzenia krzepnięcia krwi

– ciąża i laktacja

– cukrzyca

– padaczka

– stosowanie leków przeciwkrzepliwych lub fotouczulających

Pacjent zostaje ponadto pouczony o odpowiednim postępowaniu przed – i pozabiegowym. Na cztery tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania, zaś na dwa tygodnie przed laserowym zamykaniem naczynek warto zrezygnować z zabiegów podrażniających skórę oraz stosowania leków światłouczulających (retinoidów, dziurawca czy lubczyka). W dniu zabiegu nie należy wykonywać makijażu (jeśli naczynka zlokalizowane są na twarzy) oraz nie wolno spożywać alkoholu. Po zabiegu natomiast może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy zasinienie skóry, które powinno ustąpić w ciągu kilku dni. Skóra wymaga wtedy szczególnej pielęgnacji. Bezwzględnie należy zrezygnować z opalania, zabiegów podrażniających skórę oraz spożywania alkoholu czy stosowania środków drażniących skórę. Jeśli naczynka zlokalizowane były na nogach, wymagana jest umiarkowana aktywność, a w przypadku usunięcia naczynek o znacznych rozmiarach – noszenie specjalnych rajstop uciskowych.

http://osteomed.krakow.pl/laserowe-zamykanie-naczynek/

1 komentarz
  1. Bunia pisze:

    ja uważam, że takie zabiegi powinno się wcześniej skonsultować bo nie wiadomo jak dana skóra mogłaby się zachować pod wpływem działania lasera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Laserowe zamykanie naczynek

Artykuł przeczytasz w: 3 min
1