Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Osocze bogatopłytkowe – innowacyjny sposób na zachowanie młodości na dłużej

kobieca skóra

Procesy starzenia rozpoczynają się szybko i postępują z wiekiem – widać je już na skórze dwudziestolatek. Dzisiaj jednak można im zapobiegać, a nawet odwrócić bieg czasu poprzez stosowanie specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, który jest hitem ostatnich lat. Na czym polega ten właśnie zabieg i kiedy jest rekomendowany?

Komórki skóry z wiekiem tracą swoją zdolność do samodzielnej regeneracji. Skóra staje się bardziej sucha, wiotka, pojawia się na niej sieć zmarszczek. Aby poprawić jej stan, można stosować różnego rodzaju kosmetyki dostępne w drogeriach, ale istnieją znacznie skuteczniejsze metody, które dostępne są w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego to nowoczesne i interesujące rozwiązanie, które cechuje się wysoką skutecznością oraz biodostępnością, co powoduje, że dzisiaj wybierana jest tak często.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego polegają na biologicznej stymulacji skóry z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego, które jest pozyskiwane z krwi pacjenta. Metoda ta jest stosowana nie tylko w medycynie estetycznej, ponieważ również używana jest w stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej oraz w ortopedii, pozwalając na odbudowę tkanek i pomagając w gojeniu się ran.

Wskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym:

 • oznaki starzenia się skóry – zmarszczki, bruzdy, zwiotczenie skóry
 • utrata owalu twarzy
 • łysienie plackowate
 • łysienie u kobiet i mężczyzn
 • nadmiernie sucha skóra
 • jako wsparcie w gojeniu się skóry po innych zabiegach
 • poszarzała cera – „skóra palacza”

Zabieg bazujący na osoczu bogatopłytkowym jest podobny do mezoterapii igłowej, z tym że preparat przyrządzany jest z krwi pacjenta. Pierwsza faza zabiegu polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi do specjalnej próbówki. Następnie krew jest wirowana, aby oddzielić od niej płytki krwi i osocze. W ten sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które wstrzykiwane jest klasyczną techniką mezoterapii czy wzdłuż zmarszczek lub fałdów skórnych.

Nie ma jednocześnie ryzyka związanego z odrzuceniem preparatu, ponieważ jest on pozyskiwany z krwi pacjenta – to powoduje, że cechuje się on największą biodostępnością i tym samym wyeliminowane jest również ryzyko reakcji alergicznej. Właśnie dlatego zabiegi z osoczem bogatopłytkowym są rekomendowane dla osób z cerą wrażliwą, a także tych, którym zależy na naturalnej pielęgnacji cery.

Całkowity czas trwania zabiegu wynosi około 60 minut. Jest on praktycznie bezbolesny, ale w celu zmniejszenia dyskomfortu można zastosować również znieczulenie miejscowe – najczęściej u użyciem specjalnych maści znieczulających. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie skóry, drobne pieczenie czy zasinienia, które znikają w ciągu kilku kolejnych dni. Po zakończeniu zabiegu nie ma potrzeby pozostawania w gabinecie i od razu można udać się do domu.

Rezultaty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym:

 • wygładzenie, ujędrnienie oraz rewitalizacja skóry, poprawa jej napięcia oraz gęstości
 • wygładzenie zmarszczek i fałd wskutek stymulacji komórek skóry
 • odbudowanie włókien kolagenowych i elastynowych
 • poprawa mikrokrążenia skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia skóry

Zatem jeżeli zależy ci na zatrzymaniu młodości, w takim przypadku zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego to propozycja przeznaczona dla ciebie. Z zabiegu można skorzystać także w Prywatnym Gabinecie Chorób Skóry „Medico Derm” działającym w Kielcach. Więcej informacji na temat zabiegu oraz gabinetu znaleźć można na stronie internetowej pod adresem: http://dermatologkielce.com.pl/osocze-bogatoplytkowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Osocze bogatopłytkowe – innowacyjny sposób na zachowanie młodości na dłużej

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0