Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta Gacy – opinie i jadłospis systemu Konrada Gacy

dieta gacy

Dieta Gacy stała się bardzo popularna za sprawą programu telewizyjnego, w którym można było obserwować zmagania osób z nadwagą lub otyłością dążących do schudnięcia i odzyskania zdrowia. Uczestnicy wówczas odchudzali się metodą Gaca System, która to metoda jest obecnie dostępna dla wszystkich. Dieta Gacy jest dopasowywana do potrzeb osoby odchudzającej się. Opiera się na sztywnych zasadach i wykazują dużą skuteczność, o ile jej zasady są ściśle przestrzegane.

Kim właściwie jest Konrad Gaca?

Warto zaznaczyć, że Konrad Gaca to jedyny w Polsce specjalista żywieniowy, który może się pochwalić międzynarodowym tytułem CNS (Certified Nutrition Specialist). Ponadto jest również konsultantem żywieniowym amerykańskiej Federacji Propta. Konrad Gaca zajmuje się jednak nie tylko kwestiami żywienia i diet odchudzających. To również trener Europejskiej Federacji Fitness&Wellness. Jak zatem widać, twórca Gaca System to profesjonalista, który doskonale zna się na tematyce diet odchudzających.

Gaca System – na czym polega dieta Gacy?

Wszystkie programy i jadłospisy Gaca System dopasowywane są do potrzeb zainteresowanych nimi osób, ich stanu zdrowia i oczywiście wagi. Wszystkie zatem choćby minimalnie się od siebie różnią. Łączą je jednak sztywne zasady, jakie opracował Konrad Gaca. Przede wszystkim jego diety składają się z trzech etapów:

1. Okres motywacyjny – to pierwszy miesiąc od rozpoczęcia systemu. To czas pracy nad własną motywacją. W tym pierwszym miesiącu osoby otyłe, mające do zrzucenia 30-40 kg, chudną od 7 do 12 kg.
2. Okres pracy właściwej. Na ten czas składa się kilka 14-dniowych etapów. Na każdy z nich opracowany jest inny, choć dość monotonny jadłospis. W tym czasie następuje schudnięcie do planowanej wagi.
3. Okres wyprowadzania z diety. To okres 3 miesięcy po zakończeniu chudnięcia. Jego prawidłowe przeprowadzenie zapobiegnie efektowi jo-jo. Aby schudnąć skutecznie i trwale, konieczne jest przejście przez wszystkie etapy systemu Gaca System.

Program Gaca System – opinie

Na temat programu Gaca System opinie pochodzące od osób, które przeszły wszystkie etapy diety, są dość zróżnicowane. Wszyscy zgodnie potwierdzają, że jest to dieta bardzo skuteczna. Można na niej zgubić nawet 40 kg, powrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Dieta ta pomogła bardzo wielu osobom.

Gaca System to dieta bardzo wymagająca. Opiera się na dość restrykcyjnych zasadach, których bezwarunkowe przestrzeganie gwarantuje faktycznie spektakularne efekty. Trudności sprawiały jedynie rodzaje posiłków, jakie zaleca dieta. Wiele osób narzekało na monotonię, a dla niektórych ilość mięsa i tłuszczu na diecie była zbyt duża.

Dieta Gacy – jadłospis (przykłady)

Konrad Gaca nie publikuje jadłospisów, na jakich opiera się jego dieta. Można jednak poznać przykładowe menu osób korzystających z tego programu i dowiedzieć się tym samym, jak bardzo specyficzna jest dieta Gacy. Jadłospis na niej jest bardzo monotonny, a ponadto różni się zależnie od tygodnia diety.

Menu dla 1. tygodnia

9.00 – 75 g karczku na smalcu + średniej wielkości pomidor
13.00 – jw.
17.00 – jw.
21.00 – 75 g karczku na smalcu

W ciągu dnia można zjeść ¼ kostki smalcu i 300 g pomidora, a ponadto wypić 2,5 litra niegazowanej wody.

Menu dla 2. tygodnia

9.00 – 3 łyżki płatków owsianych na wodzie, 4 suszone śliwki, 250 g kefiru
13.00 – 250 g owoców, np. banana
17.00 – pierś z kurczaka bez tłuszczu, 150 g warzyw mrożonych, 2 łyżki oliwy
21.00 – 125 g białego chudego sera, 150 g jogurtu naturalnego

Gaca dieta – czy warto?

W naszej opini dieta Konrada Gacy jest to ciekawa alternatywa, jednak jak to z każdą dietą bywa – nie zamykajmy się ślepo na jedną dietę. Najlepiej urozmaicić swój jadłospis i wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe.

Ewelina Bogusz

6 komentarzy
 1. Aga pisze:

  Sama schudłam na diecie Gacy 60 kg w 8 m-cy. Jestem mu wdzięczna za to że mogłam choć przez chwilę mieć dwucyfrowe wagę. Ale niestety po diecie okazało się że moja tarczyca zaczęła nieprawidłowo pracować. A poza tym pojawiły się problemy z psychiką. Cokolwiek zjadłam dostawalam ataków paniki ze jestem otyla. Teraz jestem pod opieką dietetyka i wszystko sie normuje.

 2. Iza pisze:

  Byłam na diecie Gacy ta dieta nie jest dostosowana do potrzeb indywidualnej osoby każdy dostaje taki sam jadłospis problemy zdrowotne nie są uwzględniane w diecie. Konsultanci nie są dietetykami.

 3. TeDe pisze:

  Do Gacy przyszedłem ważąc ponad 160 kg. Dieta bardzo skuteczna. Po 3-4 miesiącach waga spadła do 125… Pojawiło notoryczne zmęczenie, zawroty głowy przy najlżejszych pracach fizycznych czy choćby wstaniu z klęku po wiązaniu sznurowadeł, czasami krew z nosa. Psychika też zaczęła siadać, bo mimo cudownych efektów i ogólnego poklasku, potrzebowałem tygodnia lub dwóch, żeby „odpocząć” od diety i wrócić do niej równie zmotywowanym co pierwszego dnia. Niestety moje sugestie czy informacje o stanie zdrowia na moim opiekunie nie robiły wrażenia. Tajemniczy lekarze z Lublina, z którymi podobno są konsultowane wyniki, również nie widzieli w tym nic złego. Opiekun obiecał po wykupieniu kolejnego miesiąca diety umówić mnie z supermotywatorem… Ale miałem dość… dość diety, dość zmęczenia, dość wszystkiego… Chwila moment ze 123 wskoczyło na 135…

 4. zaskoczona pisze:

  Jedno wielkie nieporozumienie jeśli chodzi o podejście do klienta. W jednym z ośrodków stacjonarnych (nie będę wymieniać w którym) nie chcą zwracać zapłaconych kosztów usługi, mimo niewykorzystania elementów pakietu np. masaży, itp. będących w wykupionym pakiecie.
  Szkoda, że nie uprzedzają klientów o tym fakcie przed zakupem. Dlatego też nie polecam kupowania dużych pakietów, bo w razie rezygnacji, odbywa się gra na przeciąganie i zwłokę, byleby tylko nie dokonywać zwrotów.

 5. Elka pisze:

  Stosowałam dietę Gacy i jestem zadowolona z efektów. 6 kilogramów w dół!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dieta Gacy – opinie i jadłospis systemu Konrada Gacy

Artykuł przeczytasz w: 3 min
6