Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Odchudzanie przez sprzątanie

urządzenia do czyszczenia

Utrzymanie idealnej sylwetki i dobrej kondycji jest naprawdę trudnym zadaniem nawet wtedy, gdy pilnuje się diety i intensywnie ćwiczy. Doskonałym sposobem na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów jest sprzątanie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas jednej godziny sprzątania można spalić nawet 300 kalorii. Niniejszy artykuł jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób można poprawić swoją figurę poprzez sprzątanie.

Czy to działa?

Podczas wykonywania domowych obowiązków, można pracować nad poszczególnymi partiami ciała. Dzięki samemu odkurzaniu można spalić nawet 120 kcal. Połączenie treningu z domowymi porządkami jest dobrym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Do prac porządkowych, które angażują najwięcej partii mięśni należy wymienić przede wszystkim mycie łazienki, okien i samochodu.

W przeciągu pół godziny można spalić nawet 140 kcal. Pamiętać należy jednak o tym, aby podczas sprzątania świadomie napinać poszczególne partie mięśni.

Jak chudnąć poprzez sprzątanie?

W pierwszej kolejności należy skupić się na pracy mięśni nóg. Schylając się po przedmioty znajdujące się bezpośrednio na podłodze większość osób pochyla się na wyprostowanych nogach.

Lepszym rozwiązaniem jest oczywiście wykonanie zwykłego przysiadu. Przestrzegając tej prostej zasady, można zauważyć efekty już po pierwszym sprzątaniu.

Przerwy w trakcie sprzątania

Podczas tradycyjnych ćwiczeń ogromną rolę odgrywają przerwy pomiędzy poszczególnymi seriami. Nie inaczej jest również w przypadku sprzątania. Jeżeli planujemy poświęcić cały dzień na sprzątaniu mieszkania, to warto dokładnie rozplanować poszczególne prace. Dzięki systematycznym przerwom w sprzątaniu, można oszczędzić nieco kręgosłup, nogi i dłonie.

Ważne jest także to, aby stopniowo zwiększać wysiłek. Jeżeli nie mamy wystarczających sił, aby posprzątać całe mieszkanie, to można oczywiście skorzystać z pomocy urządzenia do czyszczenia. Z biegiem czasu nasze mięśnie nabiorą odpowiedniej mocy, dzięki czemu będziemy mogli całkowicie zrezygnować z pomocy szorowarek albo maszyn do mycia podłogi.

O czym należy pamiętać?

Podczas sprzątania należy pamiętać o zachowaniu prostej sylwetki, dzięki czemu można uniknąć mniejszych lub większych problemów z kręgosłupem. Nie można również zastygać na dłuższe chwile w pozycjach, które bardzo mocno obciążają stawy. Warto sprzątać mieszkanie w taki sposób, aby angażować równomiernie obie strony naszego ciała, dzięki czemu pracować będzie nad lewymi i prawymi ramionami oraz obydwiema nogami.

Przed sprzątaniem, jak i również po jego zakończeniu, warto poświecić nieco czasu na rozciąganie swojego ciała, dzięki czemu będzie można uniknąć nieprzyjemnych zakwasów i mikro urazów. Po zakończonych pracach warto wybrać się również na krótki spacer, dzięki któremu będzie można dotlenić swój organizm.

Alternatywa dla maszyn czyszczących?

Nowoczesne maszyny czyszczące znacząco ułatwiają i przyśpieszają sprzątanie. Pamiętać należy jednak o tym, że rezygnując z niektórych urządzeń, można szybciej pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Najprościej jest zrezygnować z pomocy zmywarki automatycznej. Przy ręcznym zmywaniu można spalić około 150 kcal w przeciągu jednej godziny. Zamiast oddawać dywany do pralni warto pomyśleć o praniu ręcznym.

Na rynku dostępne są specjalne odkurzacze piorące, dzięki którym możemy samodzielnie dokładnie wyprać dywany i wykładzinę w swoim mieszkaniu. Przed praniem dywanu należy wykonać oczywiście porządne trzepanie, dzięki któremu można spalić nawet 260 kcal.

Dlaczego warto postawić na ręczne sprzątanie?

Każda forma ruchu to endorfiny, dzięki którym czujemy się szczęśliwi. Nawet po wykonaniu znienawidzonych prac będziemy czuć się lepiej, dlatego też warto postawić na ręczne sprzątanie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że systematyczne sprzątanie, nigdy nie zastąpi tradycyjnego treningu i diety. Sprzątanie może okazać się doskonałym uzupełnieniem aktywnego życia i jednym z głównych bodźców, który pozwoli nam wstać z łóżka.

Zobacz także: 

pracabezszefa.pl/maszyna-do-mycia-podlog

tromil.pl/maszyny-do-mycia-podlog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie przez sprzątanie

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0