Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Antykoncepcja bez pigułki, to możliwe!

antykoncepcja

Mimo wszechobecnej cyfryzacji i bardzo łatwym dostępie do informacji, w dalszym ciągu wiedza przysłowiowego Kowalskiego na temat metod antykoncepcji, sprowadza się do wyliczenia: tabletki, prezerwatywy, wkładki, plastry. U ogromnej ilości kobiet stojącej przed wyborem skutecznej antykoncepcji w głowie pojawia się jedna myśl: pigułka albo prezerwatywa. Tymczasem nie jest to jedyny wybór. Ostatnie lata pokazały, nowe rozwiązania w antykoncepcji. Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly, mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnych metod. Zachowują skuteczność pigułki jednak przy 100% ekologiczności i bez jakichkolwiek skutków ubocznych dla organizmu.

Komputery cyklu Lady-Comp oraz Pearly to urządzenia medyczne, które łączą w sobie wiedzę na temat kobiecej płodności z nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym. „Niewątpliwą zaletą komputerów cyklu jest brak ingerencji czynnościowej i „mechanicznej” w organizm kobiety, a co za tym idzie, całkowite wyeliminowanie wszelkich działań niepożądanych”- mówi dr Przemysław Binkiewicz- specjalista ginekologii i połownictwa.- „dodatkowo, choroby mogące stanowić przeciwwskazania dla antykoncepcji hormonalnej jak i również sytuacje, w których stosowanie innego rodzaju antykoncepcji nie jest zalecane z powodów medycznych, nie stanowi przeciwwskazania dla komputerów cyklu”. Oznacza to, że jeżeli Kobieta nie che bądź z różnych przyczyn nie może stosować hormonalnych metod antykoncepcji, dzięki tym nowoczesnym urządzeniom może cieszyć się seksem który nie skutkuje ciążą.

Urządzenia precyzyjnie określają fazy płodności i moment owulacji. Wskazania swoje opierają na metodzie termicznej. 30 sekund ! tyle trwa pomiar temperatury bazowej ciała, wykonywany jest w ustach za pomocą ultraczułego sensora. Komputer analizuje bieżący cykl miesięczny, poprzez porównanie zmian temperatury w przebiegu cyklu z wbudowana bazą dany miliona różnych cykli. Informacje o tym czy można kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia i ryzyka ciąży, pojawia się na wyświetlaczu, natychmiast po pomiarze w postaci odpowiedniej lampki. Właściwości urządzeń można wykorzystać również w sytuacji odwrotnej- gdy para stara się o dziecko. Komputer cyklu wskazuje owulację i zakłada żywotność plemników. Jednym słowem urządzenia mogą być stosowane z rożnym przeznaczeniem, przez całe życie płodne kobiety.

Lady-Comp i Pearly to urządzenia „inteligentne”, co oznacza, że uczą się rozpoznawać płodność swojej użytkowniczki na bieżąco. To co jest bardzo istotne to fakt , iż urządzenie mogą stosować również kobiety, których cykle są nieregularne, a pominięcie pojedynczych pomiarów, w przypadku choroby, imprezy, zmian klimatycznych czy czasowych nie wpływa na dokładność w określeniu płodności. Dzięki takiemu funkcjonowaniu, komputery cyklu stanowią doskonałą alternatywę dla tych wszystkich kobiet które nie mają ochoty, bądź nie mogą z różnych przyczyn stosować antykoncepcji w tradycyjnym jej rozumieniu.

Skuteczność komputerów cyklu została dokładnie określona w badaniach i wyniosła aż 99,36%, czemu odpowiada współczynnik Pearl’a wynoszący 0,64. Jest to skuteczność porównywalna z pigułką, spiralą, czy plastrem, bez efektów ubocznych jakie niosą ze sobą hormonalne metody zabezpieczeń. Zasada działania nie wzbudza jakichkolwiek wątpliwości etycznych, a urządzenia uzyskały pozytywną opinię 8 ekspertów, profesorów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.


Tekst Lady Comp Polska

www.ladycomp.pl

 

4 komentarze
 1. MR napisał(a):

  Bardzo dobrze, że piszecie o antykoncepcji , to ważny temat, a kobieta musi mieć wybór, nie wszystkie chcą łykać tabletki, pomyślę o tym komputerku… Pozdrawiam !

 2. ola napisał(a):

  a ja mam od 3 lat i bardzo polecam , obecnie właśnie planujemy ciążę a urządzeniem

 3. Ania napisał(a):

  Ja mam komputerek, ale innej firmy – cyclotest. Jest tańszy, a ta samo skuteczny. Spokojnie mogę go polecić każdej kobiecie.

 4. Sylwia napisał(a):

  Mnie póki co nie stać na komputer ale mam coś innego – afrodytę na ślinę. To taki tester owulacyjny wielokrotnego uzytku. Oprócz tego sama staram się interpretować temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antykoncepcja bez pigułki, to możliwe!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
4