Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Antykoncepcja bez pigułki, to możliwe!

antykoncepcja

Mimo wszechobecnej cyfryzacji i bardzo łatwym dostępie do informacji, w dalszym ciągu wiedza przysłowiowego Kowalskiego na temat metod antykoncepcji, sprowadza się do wyliczenia: tabletki, prezerwatywy, wkładki, plastry. U ogromnej ilości kobiet stojącej przed wyborem skutecznej antykoncepcji w głowie pojawia się jedna myśl: pigułka albo prezerwatywa. Tymczasem nie jest to jedyny wybór. Ostatnie lata pokazały, nowe rozwiązania w antykoncepcji. Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly, mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnych metod. Zachowują skuteczność pigułki jednak przy 100% ekologiczności i bez jakichkolwiek skutków ubocznych dla organizmu.

Komputery cyklu Lady-Comp oraz Pearly to urządzenia medyczne, które łączą w sobie wiedzę na temat kobiecej płodności z nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym. „Niewątpliwą zaletą komputerów cyklu jest brak ingerencji czynnościowej i „mechanicznej” w organizm kobiety, a co za tym idzie, całkowite wyeliminowanie wszelkich działań niepożądanych”- mówi dr Przemysław Binkiewicz- specjalista ginekologii i połownictwa.- „dodatkowo, choroby mogące stanowić przeciwwskazania dla antykoncepcji hormonalnej jak i również sytuacje, w których stosowanie innego rodzaju antykoncepcji nie jest zalecane z powodów medycznych, nie stanowi przeciwwskazania dla komputerów cyklu”. Oznacza to, że jeżeli Kobieta nie che bądź z różnych przyczyn nie może stosować hormonalnych metod antykoncepcji, dzięki tym nowoczesnym urządzeniom może cieszyć się seksem który nie skutkuje ciążą.

Urządzenia precyzyjnie określają fazy płodności i moment owulacji. Wskazania swoje opierają na metodzie termicznej. 30 sekund ! tyle trwa pomiar temperatury bazowej ciała, wykonywany jest w ustach za pomocą ultraczułego sensora. Komputer analizuje bieżący cykl miesięczny, poprzez porównanie zmian temperatury w przebiegu cyklu z wbudowana bazą dany miliona różnych cykli. Informacje o tym czy można kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia i ryzyka ciąży, pojawia się na wyświetlaczu, natychmiast po pomiarze w postaci odpowiedniej lampki. Właściwości urządzeń można wykorzystać również w sytuacji odwrotnej- gdy para stara się o dziecko. Komputer cyklu wskazuje owulację i zakłada żywotność plemników. Jednym słowem urządzenia mogą być stosowane z rożnym przeznaczeniem, przez całe życie płodne kobiety.

Lady-Comp i Pearly to urządzenia „inteligentne”, co oznacza, że uczą się rozpoznawać płodność swojej użytkowniczki na bieżąco. To co jest bardzo istotne to fakt , iż urządzenie mogą stosować również kobiety, których cykle są nieregularne, a pominięcie pojedynczych pomiarów, w przypadku choroby, imprezy, zmian klimatycznych czy czasowych nie wpływa na dokładność w określeniu płodności. Dzięki takiemu funkcjonowaniu, komputery cyklu stanowią doskonałą alternatywę dla tych wszystkich kobiet które nie mają ochoty, bądź nie mogą z różnych przyczyn stosować antykoncepcji w tradycyjnym jej rozumieniu.

Skuteczność komputerów cyklu została dokładnie określona w badaniach i wyniosła aż 99,36%, czemu odpowiada współczynnik Pearl’a wynoszący 0,64. Jest to skuteczność porównywalna z pigułką, spiralą, czy plastrem, bez efektów ubocznych jakie niosą ze sobą hormonalne metody zabezpieczeń. Zasada działania nie wzbudza jakichkolwiek wątpliwości etycznych, a urządzenia uzyskały pozytywną opinię 8 ekspertów, profesorów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.


Tekst Lady Comp Polska

www.ladycomp.pl

 

5 komentarzy
 1. MR pisze:

  Bardzo dobrze, że piszecie o antykoncepcji , to ważny temat, a kobieta musi mieć wybór, nie wszystkie chcą łykać tabletki, pomyślę o tym komputerku… Pozdrawiam !

 2. ola pisze:

  a ja mam od 3 lat i bardzo polecam , obecnie właśnie planujemy ciążę a urządzeniem

 3. Ania pisze:

  Ja mam komputerek, ale innej firmy – cyclotest. Jest tańszy, a ta samo skuteczny. Spokojnie mogę go polecić każdej kobiecie.

 4. Sylwia pisze:

  Mnie póki co nie stać na komputer ale mam coś innego – afrodytę na ślinę. To taki tester owulacyjny wielokrotnego uzytku. Oprócz tego sama staram się interpretować temperatury.

 5. Justa pisze:

  kupiłam lady comp kilka lat temu i to był strzał w 10 🙂 dla mnie rozwiązanie idealne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antykoncepcja bez pigułki, to możliwe!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
5