Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Wypadanie włosów

wypadanie włosów

Wypadanie włosów wzbudza niezadowolenie i nerwowe kręcenie nosem u większości mężczyzn, którym przychodzi pogodzić się z przejawem starzenia się. Łysienie to powszechnie znany przykład zbliżania się do jesieni życia, jednak czy tym wszystkim osobom mówi coś dihydrotestosteron?

Mowa tu o hormonie męskim, którego nadmierna obecność przyczynia się do powstania wspomnianych na wstępie problemów. Z kolei, enzym Alpha 5 Reductase wpływa na dihydrotestosteron, co negatywnie oddziałuje na mieszki włosowe głowy.

Mechanizm ten ma miejsce u większości białych mężczyzn, najczęściej około czterdziestego roku życia, jednak zdarzają się także nie takie sporadyczne przypadki, gdy łysienie pojawia się u osób całkiem młodych.

Wypadanie włosów – przyczyny

Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w niekorzystnych zmianach hormonalnych, skrajnie niszczącej diecie albo traumatycznym przeżyciu, które może mieć ogromny wpływ na to, co się dzieje z włosami. Prawidłowy rozwój włosów jak widać może być zakłócony z bardzo wielu powodów. Niełatwo o efektywny preparat, który usunąłby wypadanie włosów.

Grunt to trafne zdiagnozowanie niekorzystnych zmian na głowie i jak najszybsza reakcja, ponieważ im wcześniej człowiek zdecyduje się na kurację, tym większa jest szansa na poprawę tego, co odbywa się kosztem atrakcyjności fryzury. Dużo zależy także od tego, czego oczekujemy od kuracji: czy chodzi nam o zdrowie i faktyczną odbudowę uszkodzonych mieszków włosowych, czy może ubolewamy tylko nad spadkiem własnej urody, a co za tym idzie pewności siebie oraz samooceny?

Kwestia ta powinna być rozstrzygająca, ponieważ istnieje wiele skutecznych i efektownych metod, które zadowolą osoby, którym zależy przede wszystkim na naprawie swojej wizualności i atrakcyjności. Fryzura jest czymś w rodzaju wizytówki człowieka i naprawdę wiele można z niej odczytać na temat samej osoby, stąd liczne starania, aby poprzez czupryny się wyróżniać, wzbudzać zainteresowanie oraz czuć się dobrze ze swoim stylem. Wypadanie włosów burzy to wszystko i nawet osoby o silnym charakterze może doprowadzić do bardzo przygnębiających kompleksów.

Leczenie wypadania włosów

Zrozumiała wydaje się determinacja cierpiących na wypadanie włosów, którzy podejmują się zabiegów przeszczepu lub regularnie stosują innowacyjne preparaty, które w pomysłowy sposób kamuflują ubytki na głowie. Przykładem takiego rozwiązania jest Nanogen, czyli mikrowłókna, które dosłownie w parę sekund intensyfikują wrażenie gęstości i grubości włosów albo zabiegi oferowane w klinikach.

Polegające na wszczepieniu mikroskóry z włosami, które zlewają się z niedobitkami po łysieniu. Tak zaaplikowana fryzura trzyma się trwale i budzi zachwyt u wszystkich wokół. Co prawda, metody to wiążą się z pewnymi kosztami, jednak warto zainwestować w urodę naszej fryzury, gdyż wpływa ona nie tylko na sposób odbierania nas przez innych, ale także nasz nastrój, a nawet poczucie szczęścia.

Współczesna medycyna podsuwa nam pomysły, aby przeciwstawić się mechanizmom natury, czy z nich skorzystamy zależy już tylko od nas. Pamiętajmy leczenie wypadania włosów może być skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypadanie włosów

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0