Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

W poszukiwaniu idealnej diety

dieta odchudzająca

Dieta większości nam kojarzy się przede wszystkim z ograniczaniem wszystkiego co jest niezwykle dobre i niezwykle kaloryczne, z odmawianiem sobie kolejnych posiłków – po prostu z odchudzaniem. Kiedy jednak przyjrzymy się etymologii samego słowa dieta, to będziemy mogli zauważyć, że jego znaczenie jest całkowicie inne. Wywodzi się bowiem z języka greckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznaczać będzie styl życia.

Dieta odchudzająca

Skuteczna dieta odchudzająca to przede wszystkim racjonalny i inteligentny sposób odżywiania, w którym kontrolujemy rodzaj spożywanych posiłków, ich ilość, kaloryczność oraz częstotliwość. Dieta odchudzająca natomiast to tylko specyficzny odmiana, w której chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej i zbędnych kilogramów poprzez ograniczenie przeważnie dużej ilości produktów żywnościowych.

Już bardzo wiele mówiono i napisano na temat właściwego odżywiania, w pełni zoptymalizowanej diety, która pozwala dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość niezbędnych substancji odżywczych, witamin oraz kalorii. Powstały nawet specjalne schematy wskazujące na co zwracać powinniśmy uwagę podczas codziennego jedzenia oraz które produkty powinniśmy eliminować, czy też ograniczać (na przykład piramida żywieniowa).

Problem tkwi jednak w tym, że idealna dieta w przypadku każdego z nas wygląda inaczej. Każdy człowiek jest bowiem inny, każdy posiada inny metabolizm i przemianę materii, inne zapotrzebowanie na kalorie oraz inne tempo spalania zbędnego tłuszczu, który lubi się odkładać pod fałdami skóry. Jeśli chcemy dobrać odpowiednią i zbilansowaną dietę dla siebie, musimy dobrze znać swoje ciało i procesy, które w nim zachodzą, a oprócz tego współpracować ze specjalistą, najlepiej dietetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W poszukiwaniu idealnej diety

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0