Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Najczęściej diagnozowane objawy chorób układu pokarmowego przez zakład opieki zdrowotnej

lekarz

Żywność jaką spożywamy jest coraz bardziej przetworzona, co nie pozostaje bez śladu, ponieważ coraz częściej spotykamy się z różnego rodzaju chorobami oraz dolegliwościami układu pokarmowego. Nawracające bóle brzucha, wzdęcia, biegunki bądź zaparcia, uczucie pełności, to najczęściej spotykane przez zakład opieki zdrowotnej dolegliwości. Towarzyszą im różne choroby układu pokarmowego. Źródeł powstania danych dolegliwości może być bardzo dużo. Zazwyczaj jednoznaczne stwierdzenie tego skąd biorą się bóle jest prawie niemożliwe. Bardzo często zanim uda nam się potwierdzić konkretną jednostkę chorobową, potrzebna jest bardzo szeroka diagnostyka. Jakie dolegliwości najczęściej diagnozuje podstawowa opieka zdrowotna? Jak radzić sobie z różnego rodzaju problemami układu pokarmowego? Co konkretne objawy mogą oznaczać?

Przyczyny dolegliwości układu pokarmowego

Problemy związane z układem pokarmowym są często bardzo uciążliwe i powodują spory dyskomfort osobie, która na nie cierpi. Odpowiednia diagnostyka przez centrum medyczne lub badania, które robi prywatna opieka medyczna, mogą zdecydowanie poprawić jakość naszego życia. Zmiany w diecie i odpowiednia probiotykoterapia, mogą zmienić bardzo wiele. Istnieje kilka chorób, które pojawiają się najczęściej w przypadku problemów żołądkowych i należy do nich:

  • zespół jelita drażliwego,
  • dysbioza
  • jelitowa,
  • SIBO,
  • celiakia,
  • alergia IgG – zależna (alergia opóźniona, nadwrażliwości pokarmowe),
  • nietolerancje pokarmowe.

Bardzo często spotykaną przyczyną dolegliwości układu pokarmowego, takich jak wzdęcia, problemy z wypróżnianiem, ból brzucha, uczucie pełności czy przelewania jest dysbioza jelitowa. Polega ona na tym, że nadmiar bakterii patogennych przy tym jednoczesnej zbyt małej ilości bakterii korzystnie wpływają na organizm, co jest częstym problemem w dzisiejszym świecie. Zła dieta, duża ilość stresu oraz antybiotykoterapia, to wszystko w bardzo negatywny sposób wpływa na naszą mikroflorę, czego efektem jest wiele chorób oraz dolegliwości. Byśmy mogli sprawdzić czy posiadamy prawidłową dysbiozę jelitową powinniśmy wdrożyć prawidłową probiotykoterapię, która będzie dobrana do naszych potrzeb.

Mikroflorę jelit można chronić na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to jak jemy. W naszej diecie ważne jest, by pojawiały się produkty fermentowane oraz błonnik. Możemy pomóc sobie także stosowaniem probiotyków i prebiotyków oraz co najważniejsze, to utrzymywać odpowiednią masę ciała. Dodatkowo dbać o regularną aktywność fizyczną. W konkretnych momentach, w jakich znajduje się nasz organizm zmienia się także mikroflora jelit, o czym warto pamiętać. W takich sytuacjach jak choroba czy np. ciąża powinniśmy przeprowadzać odpowiednie badania. Opieka zdrowotna czy zakład opieki medycznej posiadają specjalistów, którzy pomagają w takich sytuacjach.
Jeśli dolegają Ci różne nieprzyjemności związane z układem pokarmowym,warto jest wybrać centrum medyczne i wykonać badania pod tym kątem. Jeśli jest Ci potrzebna podstawowa opieka medyczna czy też prywatna opieka zdrowotna, odwiedź tę stronę internetową i znajdź centrum medyczne: https://polmed.pl.

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita nadwrażliwego (IBS) jest to przewlekłe i nawracające schorzenie, które posiada mnóstwo objawów idących od układu pokarmowego. Żadne centrum medyczne nie opracowało jeszcze jednoznacznej metody, która pozwoliłaby zdiagnozować zespół jelita nadwrażliwego, przez co diagnoza stawiana jest na podstawie objawów i wyeliminowaniu innych chorób. Objawy jakie diagnozuje zakład opieki medycznej, to głównie nawracające, ostre, skurczowe bóle brzucha, wzdęcia, zgaga, zaparcia lub biegunki, uczucie przepełnienia. Przyczyn, które powodują IBS jest wiele. Zakład opieki medycznej do głównych przyczyn zalicza takie rzeczy jak SIBO, zaburzenia w funkcji motorycznej jelit, zaburzenia na osi jelitowo – mózgowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najczęściej diagnozowane objawy chorób układu pokarmowego przez zakład opieki zdrowotnej

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0