Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Laser CO2 – niech Twoja skóra odzyska dawny blask

odmłodzona skóra

Zabiegi laserem CO2 zdobyły ogromną popularność w medycynie estetycznej i dermatochirurgii ze względu na nieinwazyjność, a co za tym idzie brak konieczności rekonwalescencji. Zabieg polega na wykonywaniu przez laser mikrouszkodzeń skóry właściwej, co redukuje zmarszczki, poprawia napięcie skóry oraz wspiera procesy gojenia.

Zabieg laserem CO2 może być wykonywany na twarzy, ale wskazany jest także na inne partie ciała. Stymuluje naturalne procesy odnowy, a więc polecany jest osobom, które ukończyły 30. rok życia, a ich skóra przestała wytwarzać potrzebne ilości kolagenu.

Co to jest laser CO2?

Laser frakcyjny CO2 zbudowany jest w technologii szklanej tuby, a jego fala ma długość 10600 nm. Posiada tryb Ultrapulse, dzięki któremu można wykonywać niezwykle precyzyjne mikoruszkodzenia. Naświetlanie wybranych partii ciała pozwala na odparowanie tkanek dzięki energii cieplnej, a jednocześnie pobudzeniu ich do regeneracji. Głównym celem zabiegów laserem CO2 jest zapobieganie widocznym oznakom starzenia się poprzez wspomaganie syntezy kolagenu.

Wskazania do zabiegu laserem CO2

Zabiegi laserem CO2 wskazane są osobom, u których rozpoczęły się procesy starzenia. Ponadto służą do eliminowania zmian skórnych – blizn, znamion, brodawek czy włókniaków. Mogą być wykonywane także na dłoniach, szyi i dekolcie, czyli na partiach ciała, które najczęściej są dotknięte fotostarzeniem. Mikrouszkodzenia skóry zabiegiem laserowym CO2 pozwalają na redukcję zmarszczek, przebarwień, a także eliminują nierówności i pozytywnie wpływają na elastyczność skóry.

Jak wygląda zabieg laserem CO2?

Zabieg laserem CO2 jest niezwykle często wybierany przez pacjentów klinik medycyny estetycznej, gdyż nie wymaga rekonwalescencji. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym kremem EMLA, przez co dyskomfort jest zredukowany do minimum. Jego czas trwania zależy w głównej mierze od powierzchni skóry, na której jest wykonywany. Sama główna część zabiegu polega na przesuwaniu głowicy lasera po ciele, przez co może być odczuwane ciepło lub lekkie uczucia. Warto mieć na uwadze, że do pełnej regeneracji skóry potrzebnych jest kilka zabiegów (zwykle 2-4), które trzeba wykonywać w odstępie około miesiąca.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem CO2

Zabiegu odnowy skóry laserem CO2 nie wolno wykonywać w czasie choroby nowotworowej oraz przy atopowym zapaleniu skóry, bielactwie oraz łuszczycy. Działanie lasera niekorzystnie wypływa także na kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Ciekawym jest, że niektóre fototypy skóry (konkretnie V i VI) również nie mogą się poddawać zabiegowi. Ze względów bezpieczeństwa, skóra podczas zabiegu nie powinna być opalona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Laser CO2 – niech Twoja skóra odzyska dawny blask

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0