Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Rzęsy na diecie – czy odchudzanie może przyczyniać się do wypadania rzęs?

kobieta

Jest wiele rzeczy, które wpływają negatywnie na kondycję rzęs. To nie tylko mocno osłabiające zabiegi i nieumiejętne używanie zalotki, ale również dieta. Czy odchudzanie może mieć wpływ na to, że rzęsy zaczynają wypadać w nadmiarze?

Włosy są barometrem naszego organizmu, który wskazuje, kiedy zaczyna się dziać coś niedobrego. Warto pamiętać, że rzęsy również są włosami, dlatego mogą nadmiernie wypadać i osłabiać się w przypadku, gdy nasz organizm jest osłabiony lub chorujemy. Badania wykazały, że nawet z pozoru niegroźna gorączka może mieć wpływ na wypadanie rzęs, ponieważ cebulki osłabiają się pod wpływem podwyższonej temperatury. To samo będzie działo się, gdy dostarczanych do organizmu na diecie składników zabraknie na odżywienie rzęs.

Co może się dziać z rzęsami, kiedy jesteśmy na diecie?

One również przejdą na dietę, która z pewnością nie odbije się pozytywnie na ich zdrowiu. Gdy zabraknie im cynku, krzemu, żelaza, biotyny, witamin A i E, kwasów tłuszczowych omega, zaczną się kruszyć i wypadać. Spadnie ich potencjał wzrostu, co może oznaczać rzadsze, krótsze i cieńsze włoski. Okazuje się, że restrykcyjna dieta może sprawić, że nie tylko stracimy kilogramy, ale również rzęsy.

Jak wzmocnić rzęsy w trakcie diety (i nie tylko)?

Nie należy bagatelizować faktu, że przejście na dietę ma wpływ również na kondycję rzęs. Co zrobić? Warto sięgnąć po kosmetyki, które będą dodatkowym źródłem niezbędnych składników odżywczych. Istnieją dwa sposoby na wzmocnienie rzęs:

1. Stosowanie odżywek do rzęs

To najlepsza opcja, choćby ze względu na wysoką skuteczność dobrze skomponowanych preparatów na wzmocnienie i wzrost. Aplikacja odżywki do rzęs, mimo że musi być powtarzana codziennie, nie zajmuje wiele czasu i jest bardzo łatwa. Wystarczy kilka tygodni, aby zregenerować rzęsy, pobudzić ich wzrost, zagęścić, uelastycznić, wzmocnić i zadbać o ich prawidłowe nawilżenie. Niezależnie od tego, jak wygląda nasza dieta.

2. Olejowanie rzęs

To naturalna alternatywa dla stosowania specjalistycznych kosmetyków, która niestety jest mniej skuteczna. Olejki takie jak olej rycynowy (polecany jako najlepszy olej na porost rzęs) są trudniejsze w aplikowaniu na rzęsy, nie działają tak dogłębnie. Efekty olejowania rzęs, choć zauważalne, niestety nie są tak intensywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rzęsy na diecie – czy odchudzanie może przyczyniać się do wypadania rzęs?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0