Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jaki sprzęt przyda się podczas uprawiania sportu?

telefon

Technologia ułatwiająca dokonywanie pomiarów i układanie spersonalizowanych planów treningowych osiągnęła w ostatnich latach wyżyny. Rynek obfituje w gadżety stworzone do wszystkich dyscyplin. Dowiedz się, w jaki sprzęt warto zainwestować, uprawiając sport.

Technologiczne gadżety przydają się w różnych sytuacjach ułatwiając i umilając nam życie. To również świetny prezent dla każdego pasjonata sportu, tu poznasz ciekawe propozycje upominków za 200, 500 i 1000 zł: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-prezenty-dla-sportowca-propozycje-do-200-500-i-1000-zl.bhtml.

Jakie gadżety warto mieć ze sobą podczas uprawiania sportu, przeczytaj.

Weź na trening słuchawki

Niezależnie od tego, czy preferujesz treningi na siłowni, czy ćwiczenie w naturze z dala od zgiełku miasta, dobrej jakości słuchawki to coś, co warto mieć pod ręką. Muzyka potrafi niesamowicie wpłynąć na lepszą motywację i wytworzenie się endorfin. Wystarczy, że puścisz swój ulubiony, energiczny kawałek, a organizm od razu chętniej podejdzie do wysiłku fizycznego. Na rynku znajdziesz słuchawki różniące się od siebie wielkością, ciężarem i technologią przesyłania dźwięku. Wielu sportowców decyduje się na bezprzewodowe słuchawki douszne, które synchronizują się z telefonem. Niewielkie rozmiary i brak kabla sprawiają, że modele tego typu są najwygodniejsze podczas bycia w ruchu.

sport

Uwiecznij swoje wyczyny

Jesteś fanem sportów ekstremalnych? W takim razie koniecznie zaopatrz się w niewielką kamerkę, przy pomocy której nakręcisz swoje wyczyny. Taki film będzie wspaniałą pamiątką i możliwością przeżycia tamtych niezwykłych emocji tyle razy, ile tylko będziesz chcieć. Dopasuj akcesoria do montażu kamerki tak, by było Ci jak najwygodniej. Możesz na przykład zainwestować w specjalną opaskę na głowę lub uchwyt mocowany na szczycie kasku.

Dokładne pomiary

Każdy rowerzysta powinien mieć licznik, czyli komputer rowerowy. To urządzenie wskaże Ci wartości, takie jak aktualna oraz średnia prędkość, przebyty dystans, spalone kalorie czy obroty na minutę. Najbardziej zaawansowane modele odbierają sygnały GPS oraz GLONASS, zwiększając tym samym dokładność prezentowanych pomiarów. Dzięki licznikowi możesz na bieżąco weryfikować swoje osiągnięcia i porównywać je z dotychczasowymi treningami.

sport

Kontroluj organizm

Opaski i zegarki monitorujące aktywność to gadżety, o których warto pomyśleć bez względu na rodzaj uprawianej dyscypliny sportu. Czemu te urządzenia są tak istotne? Ponieważ umożliwiają kontrolę wydajności organizmu osoby będącej w trakcie wysiłku fizycznego. Opaski wyposażone są w licznik kroków, monitoring pulsu, pomiar przepłyniętego dystansu czy natlenienie, a w połączeniu ze smartfonami dają jeszcze więcej możliwości np. odbiór powiadomień o mailach i wiadomościach SMS.

Inteligentna piłka

Fani piłki nożnej wiedzą, jak często na boisku bywają kwestie sporne. Nie raz zdarzało się, że sędziowie rozgrywek najwyższego szczebla popełniali błędy. Ludzkie oko jest niedoskonałe, ale e problemy rozwiązuje inteligentna piłka. Z zewnątrz wygląda niepozornie, ale potrafi rejestrować miejsce uderzenie, prędkość i trajektorię lotu. Piłka jest zsynchronizowana z aplikacją, która ułatwi amatorom gry dopracowywanie kopnięć. Z kolei tryb rozgrywek pozwoli do stanięcia do pojedynku z drugą osobą, by następnie porównać wyniki z niespotykaną dotąd dokładnością. Czy kogoś jeszcze musimy przekonywać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaki sprzęt przyda się podczas uprawiania sportu?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0