Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Strong By Zumba – efektywny trening w rytm muzyki

zumba

Trendy na rynku zajęć fitness zmieniają się co kilka miesięcy. Obecnie na topie są ćwiczenia wzmacniające wszystkie partie ciała i spalające sporą dawkę kalorii. Do takich bez wątpienia należy zaliczyć Strong By Zumba. Podczas jednych zajęć możesz stracić nawet 800 kalorii. Dowiedz się więcej na temat tego treningu!

Na czym polega trening Strong By Zumba?

Marzenia o zgrabnej sylwetce, zrzucenie nadmiaru kilogramów czy zbudowanie pożądanej muskulatury, wymagają odpowiedniej diety, ale też dawki ruchu. Tę można zaserwować sobie w domu, na siłowni podczas treningów indywidualnych lub personalnych czy uczęszczając na zajęcia fitness.

Strong By Zumba to przykład ćwiczeń w grupie, które odbywają się w rytm muzyki i znakomicie wpływają na wszystkie partie ciała. Zajęcia łączą w sobie różne formy treningu – siłowy, skocznościowy, funkcjonalny i kardio. Dzięki temu angażowane są różne mięśnie, spalane kalorie i wzmacniana jest ogólna wytrzymałość organizmu.

W porównaniu do klasycznej Zumby, taneczne ruchy zostały niemal wyeliminowane. Pojawiły się natomiast ćwiczenia bazujące na ciężarze własnego ciała, które wykonuje się w rytm energicznej muzyki. Tym samym, trening ten jest niezwykle intensywny i wyczerpujący.

Strong By Zumba – dla kogo?

Zajęcia Strong By Zumba kierowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. To doskonała szansa na spalenie tkanki tłuszczowej, poprawę kondycji oraz ujędrnienie całego ciała. Dobrze zaplanowane sekwencje ćwiczeń, które należy wykonywać w rytm muzyki, dodatkowo wpływają korzystnie na motorykę ruchów, koordynację i stabilizację. Dzięki regularnym treningom odnotujesz też poprawę mobilności i zwinności.

Na zajęcia Strong By Zumba mogą z powodzeniem uczęszczać osoby w każdym wieku. To nie tylko dynamiczny trening, ale również ogromna porcja dobrej zabawy i uśmiechu. Muzyka dodaje energii i wprawia w świetny nastrój, a wspólne wykonywanie ćwiczeń działa motywująco i sprawia, że dajemy z siebie znacznie więcej.

Gdzie można trenować Strong By Zumba?

Tego typu treningi przypadną do gustu miłośnikom zajęć ABS, ABT, crossfit czy treningu obwodowego. Niemniej, nawet jeśli do nich nie należysz, warto choć raz udać się na zajęcia Strong By Zumba i przekonać na własnej skórze o ich zaletach. Ćwiczenia te są dostępne w ofercie klubów fitness i siłowni w różnych zakątkach świata. W Polsce mają je między innymi siłownie Total Fitness. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy ukończyli kursy z zakresu Strong By Zumba. Najczęściej polegają na autorskich układach, wykonywanych w rytm aktualnych hitów z list przebojów. Jak spalać kalorie to tylko w towarzystwie dobrej muzyki i pod okiem profesjonalistów!

Treningi Strong By Zumba są niezwykle intensywne, przez co też bardzo owocne. Świetnie wpływają na cały organizm, powodując utratę kalorii, a jednocześnie wzmacniając różne partie ciała i powodując wydzielanie endorfin. Dołącz do grona wielbicieli Strong By Zumba już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strong By Zumba – efektywny trening w rytm muzyki

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0