Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Miami Open – dowiedz się wszystkiego o turnieju tenisowym

tenis

Miami Open, zwany także czasem Miami Masters, to coroczny turniej tenisowy dla kobiet i mężczyzn, który w 2019 roku odbędzie się na stadionie Hard Rock w Miami Gardens na Florydzie. Dotychczas rozgrywany był w Key Biscayne na Florydzie (miasto wyspiarskie), na wybrzeżu Miami.

Turniej Miami Open to wydarzenie z cyklu ATP World Tour Masters 1000 na trasie męskiej, a także wydarzenie Premier Mandatory na trasie dla kobiet, które rozgrywane były na kortach twardych w Centrum Tenisowym w Crandon Park do 2018 roku. Turniej odbywa się corocznie w marcu. Z powodu zmiany miejsca turnieju Miami Open 2019 na stadion Hard Rock w Miami Gardens, przeprowadzono szereg remontów i dobudowań, aby dostosować miejsce do tak ważnego wydarzenia. Wydano na to ponad 500 milionów dolarów.

Miami Open – krótka historia

Turniej Miami Open założony został przez byłego gracza Butcha Buchholza, który chciał, aby wydarzenie to było pierwszym znaczącym turniejem roku – nazwał go więc “Winter Wimbledon”. Zwrócił się też do federacji ATP i WTA z nagrodą pieniężną, oferując im procent od sprzedaży biletów i reklam, w zamian za prowadzenie turnieju przez 15 lat. Obie federacje zgodziły się.

Pierwszy turniej odbył się w lutym 1985 roku w Laver’s International Tennis Resort w Delray Beach na Florydzie. Głównym sędzią stał się Alan Mills (sędzia turnieju na Wimbledonie), a dyrektorem protokołu został Ted Tinling (znany projektant mody tenisowej). W 1986 roku impreza przeniosła się do Boca West, a następnie do Key Biscayne. Zgodnie z marzeniami założyciela – turniej stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w tenisie. W 1999 roku Buchholz sprzedał turniej IMG.

W turnieju w 2010 roku padł rekord – aż 300 000 gości uczestniczyło w oglądaniu meczów 12-tygodniowego turnieju Sony Ericsson Open, czyniąc go jednym z największych turniejów tenisowych (poza czterema Wielkimi Szlemami). W 2011 w turnieju uczestniczyło już 316 267 odwiedzających. W roku 2017 Miami Open podpisało umowę z okręgiem Miami-Dade, aby przenieść turniej na stadion Hard Rock w Miami Gardens na Florydzie. Pierwszy mecz odbędzie się w 2019 roku.

Wydarzenie skierowane jest do zawodników pełnoletnich i wprawionych w turniejach, dlatego pomocą okażą się rakiety do tenisa seniorskie dla doświadczonych graczy. Każdy obeznany tenisista doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniej rakiety jest jednym z najważniejszych aspektów w drodze ku zwycięstwu. Z tego powodu wyposażają się w rakiety tenisowe najlepszych, wiodących marek, takich jak Babolat, Wilson albo Head, które możesz kupić między innymi w internetowym sklepie tenisowym Amazing.pl.

Miami Open – terminarz

Turniej Miami Open 2019 rozpoczyna się 20 marca i trwa do 31 marca 2019 roku. 18 i 19 marca trwać będą kwalifikacje do turnieju. Mecze rozpoczynać się będą o 10:00. Wszelkie aktualne terminarze turnieju Miami Open 2019, a także wyniki meczów znaleźć można na oficjalnej stronie Miami Open.

Polacy w Miami Open

W turnieju Miami Open Agnieszka Radwańska brała udział 12 razy. Jedyny raz odpadła po pierwszym mecz w 2008 roku przegrywając z Portugalką Michelle Larcher de Brito. W 2012 roku Radwańska pokonała w turnieju samą Marię Szarapową.

Na liście turnieju Miami Open 2019 znalazły się największe gwiazdy tenisa. Między innymi o wygraną będzie walczył aktualny lider rankingu ATP – Novak Djoković. Na liście znajduję się również Rafael Nadal, Alexander Zverev, Juan Martin del Porto oraz Roger Federer. Tytułu będzie bronił John Isner. Polskę godnie reprezentować będzie najlepszy polski tenisista – Hubert Hurkacz, który obecnie zajmuje miejsce w Top 80 rankingu ATP. Nie dość, że zakwalifikował się do głównej drabinki BNP Paribas Open, to będzie też walczył w turnieju Miami Open na Florydzie.

Nagrody w turnieju

Udział w turnieju Miami Open wiążę się z dużymi pieniędzmi. W 2018 roku już za sam występ w I rundzie singla zawodnik dostaje 15,6 tysięcy dolarów (53 500 złotych). Zwycięzcy natomiast zgarnęli nawet po 1,34 miliona dolarów (czyli 4 600 000 złotych). Finaliści otrzymali 654 380 dolarów, półfinaliści 327 965 dolarów, a ćwierćfinaliści 167 195 dolarów. W 2019 roku pula nagród wynosi 7 913 405 dolarów.

Turniej w swojej historii, miał wielu sponsorów. Podczas inauguracji w 1985 roku, turniej znano jako Lipton International Players Championships i było to główne wydarzenie Grand Prix Super Series od roku jego powstania aż do 1990 roku. W 2000 roku zmieniono nazwę na Ericsson Open, a w 2002 roku na NASDAQ-100 Open. W 2007 roku, w ramach umowy z Sony Ericsson (które zapłaciło sumę 20 milionów dolarów), turniej Miami Open został na kilka lat przemianowany na Sony Ericsson Open. W latach 2015 – 2019 sponsorem turnieju Miami Open został Bank Itau.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miami Open – dowiedz się wszystkiego o turnieju tenisowym

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0