Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak wybrać odpowiednie oprawki do okularów damskie?

okulary

Okulary to bardzo istotny element naszego codziennego wyglądu. Prawidłowo dobrane do naszej urody są w stanie poprawić nasz wygląd oraz sprawić, że będziemy prezentowały się atrakcyjnie i korzystnie. Oprawki do okularów damskie powinny być prawidłowo dopasowane do kształtu naszej twarzy, typu naszej urody oraz trybu życia, jaki prowadzimy. Pozwoli to uzyskać spójne efekty stylizacyjne oraz sprawi, że po takie okulary będziemy sięgały z prawdziwą przyjemnością, traktując je jako swój znak rozpoznawczy i stały element swojego looku.

Kształty kobiecych twarzy a oprawki okularowe

Mimo tego, że każda twarz jest unikalna i różni się od pozostałych, jesteśmy w stanie sklasyfikować ją na podstawie kształtu. Wyróżnia się cztery podstawowe kształty twarzy, które warunkują dobór oprawek okularowych. Pierwszym z nich jest twarz owalna uznawana za tę najbardziej harmonijną i zrównoważoną. Takie cechy sprawiają, że szczęśliwe posiadaczki twarzy owalnej mogą dobrać do niej dowolne oprawki do okularów damskie, gdyż każdy kształt będzie dobrze współgrał z ich rysami.

Panie, których twarz posiada kształt bardziej zbliżony do prostokąta, aby nieco złagodzić swoje rysy oraz nadać twarzy bardziej harmonijnych linii, powinny zdecydować się na lekko zaokrąglone oprawki, które nie będą podkreślały ostrych linii charakterystycznych dla ich twarzy. Z tego samego powodu kobiety o okrągłej twarzy powinny kierować swoją uwagę raczej ku oprawkom kwadratowym, prostokątnym i innym, które mają ostrzejsze kąty. Posiadaczki twarzy trójkątnej określanej także jako serce, mogą natomiast z powodzeniem sięgnąć po oprawki w kształcie kociego oka lub okulary z wyraźniej zaznaczoną górną krawędzią w stosunku do dolnej, która zaakcentuje górną część ich twarzy.

Oprawki do okularów damskie dla każdego typu kobiecej urody

Oprócz samego kształtu, istotną kwestię w doborze oprawek stanowi także typ urody. Wyróżniamy cztery podstawowe typy kolorystyczne, które dzielą się na dwanaście podtypów. W doborze oprawek okularowych największe znaczenie ma jednak temperatura urody, która dzieli poszczególne typy urody na ciepłe i zimne. Panie o ciepłej urodzie (wiosny i jesienie) powinny sięgać po oprawki do okularów damskie w ciepłej kolorystyce – świetnie sprawdzą się tu oprawki złote, brązowe, żółte, czerwone oraz beżowe. Panie o chłodnej urodzie (lata i zimy) najlepiej będą natomiast prezentowały się w okularach o chłodnym kolorze oprawek, np. srebrnych, niebieskich oraz szarych.

Podczas poszukiwania idealnej kolorystki oprawek warto zwrócić uwagę także na kontrastowość swojej urody. Jeśli jest ona bardzo wyrazista, z wyraźnie zaznaczoną oprawą oczu, ciemniejszymi w stosunku do skóry włosami oraz czerwonymi ustami, warto podkreślić ten aspekt równie kontrastującymi, z reguły ciemniejszymi oprawkami. W przeciwnym wypadku sięgajmy raczej po stonowane kolory oprawek, które będą perfekcyjnie harmonizowały z naszą naturalną urodą oraz nie stworzą przerysowanego efektu stylizacyjnego, który nie jest pożądany w przypadku kobiet o stonowanej, delikatnej urodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak wybrać odpowiednie oprawki do okularów damskie?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0