Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Gabinet dietetyczny – jak legalnie otworzyć gabinet dietetyczny?

dietetyka

Choć bycie własnym szefem brzmi ekscytująco, w teorii może okazać się całkowicie wyczerpujące ze względu na formalności oraz zezwolenia, które musisz uzyskać przed założeniem własnej działalności gospodarczej. Czy tak też jest w przypadku założenia i prowadzenia gabinetu dietetycznego?

Gabinety dietetyczne, a dokładniej mówiąc usługi oferowane przez profesjonalnych dietetyków, stały się niezwykle popularne w ostatniej dekadzie. Wynika to przede wszystkim z coraz większej świadomości o skutkach prowadzenia nieodpowiedniej diety, które mogą dotknąć każdego z nas. Po mimo coraz większej liczby nowo otwartych gabinetów dietetycznych, zainteresowanie nie maleje dzięki czemu coraz więcej dietetyków, decyduje się na otwarcie i prowadzenie własnej działalności. Otwieranie gabinetu dietetycznego może wydawać się skomplikowane, jednak zapewniamy, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak założyć gabinet dietetyczny i prowadzić go w zgodny z ustanowionymi przepisami sposób, zapoznaj się z treścią dalszej części artykułu.

Otwieranie gabinetu dietetycznego – informację dla przyszłych właścicieli

Gabinet dietetyczny to forma działalności gospodarczej, która obecnie nie wymaga specjalnych zezwoleń. Choć zawód dietetyka jest określany jako inny rodzaj zawodu medycznego, nie istnieją żadne normy prawne, które wskazywałyby kto może prowadzić gabinet dietetyczny. Oczywiście, jeśli zależy Ci na zdobyciu klientów oraz wskazaniu im drogi do dokonania zmian sposobu odżywiania, musisz posiadać odpowiedni poziom wiedzy z zakresu żywności i żywienia człowieka. Natomiast właścicielem gabinetu dietetycznego tj. osobą odpowiedzialną za prawidłowe funkcjonowanie gabinetu, może zostać osoba, która nie posiada wyższego wykształcenia.

Gabinet dietetyczny – lokalizacja ma znaczenie!

Tak, lokalizacja ma znaczenie, ale nie tylko w przypadku ułatwienia dojazdu do naszego gabinetu przyszłym i obecnym klientom. W zależności od specjalizacji, którą się zajmujesz, możesz wykorzystać otoczenie i otworzyć gabinet dietetyczny w pobliżu miejsca, które pomoże Ci w dotarciu do szerszej grupy klientów. Na przykład, jeśli zależy Ci na prowadzeniu osób, których głównym celem jest budowa sylwetki oraz wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych do swojej codzienności, poszukaj wolnego pomieszczenia w pobliżu klubu fitness, siłowni lub SPA. Otwieranie gabinetu dietetycznego w takiej lokalizacji, może być Twoim kluczem do sukcesu!

Prowadzenie gabinetu dietetycznego – podstawowe wyposażenie

Wyposażenie gabinetu dietetycznego, również nie zostało określone przez żadne polskie prawo. Warto jednak odpowiednio przygotować się do przyjęcia pacjentów, ponieważ ułatwi nam to wykonywanie naszej pracy. W gabinecie dietetycznym powinna znaleźć się waga oraz miara, która pozwoli na zebranie niezbędnych danych na temat pacjenta. Dodatkowo, w gabinecie przyda się również ciśnieniomierz oraz glukometr, który pozwoli Ci na wstępne wykluczenie lub potwierdzenie swoich przypuszczeń, związanych z obecnym stanem zdrowia pacjenta.

Zakładanie gabinetu dietetycznego może być jednak stresujące, ze względu na wciąż rosnącą na rynku konkurencję. Jednak jeśli zajmiesz się prowadzeniem swojej działalności w odpowiedzialny i przemyślany sposób, gwarantujemy Ci, że osiągniesz sukces!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gabinet dietetyczny – jak legalnie otworzyć gabinet dietetyczny?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0