Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Ćwiczysz a podbródek nie znika? Mamy na to rozwiązanie.

kobieta

Współczesna medycyna estetyczna oferuje nowoczesne i mało inwazyjne zabiegi. Pacjenci coraz częściej korzystają z usług specjalistów, aby poprawić swój wygląd i samoocenę. Proponowane zabiegi nie wymagają użycia skalpela, zatem ryzyko powikłań jest bardzo niskie.

Nici, które zastępują lifting

Nici dedykowane są do zabiegów przeciwko opadaniu tkanek miękkich, czyli antiptosis. Występujące aptozy to objawy starzenia się skóry: lwia bruzda, kurze łapki, zaburzony owal twarzy, opadające kąciki, podwójny podbródek. Zabieg nićmi APTOS to najbardziej skuteczna metoda bezoperacyjnej korekcji podwójnego podbródka. Nici przywrócą naturalne położenie tkanek w przypadku problemów z opadającymi policzkami, zwisającym podbródkiem. Technologia APTOS to wyjątkowo cienka igła i ultracienkie „bio-włókno”, co czyni zabieg wyjątkowo bezpiecznym. Igła wykonana jest z najwyższej jakości stali, a wnika do skóry przez mikroskopijny otwór. Przenika przez tkanki bez ich uszkadzania. Nici APTOS Light Lift Needle wykorzystywane są w zabiegach dotyczących podbródka. Ich struktura to bioabsorbowalny materiał, który wchłania się w ciągu 360 dni. Struktura ma mikrowypustki, dzięki którym nici będą zakotwiczone w tkankach miękkich i stworzą podtrzymujący szkielet. Zawarty w nici kwas polimlekowy (L-lactic) pobudza rewitalizację i opóźnia procesy starzenia skóry. Rezultat zabiegu utrzymuje się około 2 lata.

Przebieg zabiegu z użyciem nici APTOS

Pierwszym etapem jest wizyta u lekarza, który dokona oględzin skóry i ustali z pacjentem oczekiwane efekty. Podczas zabiegu należy najpierw dokładnie oczyścić skórę i znieczulić miejscowo okolice zabiegowe. Następnie lekarz rozpocznie zabieg, który polega na wprowadzeniu nici za pomocą cienkiej stalowej igły. Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości korygowanego obszaru. W przypadku całej twarzy zabieg trwa 30-40 minut, a jednej partii twarzy 10-15 minut. Efekt zabiegu to przede wszystkim podciągnięcie wiotkiej skóry podbródka. Pierwsze efekty pacjent zauważy od razu po zabiegu, a wraz z biegiem czasu efekt będzie narastał i utrzyma się około 2-3 lata.

Zalecenia po zabiegu

„Po wykonanym zabiegu mogą wystąpić uczucie ciągnięcia, bolesność, zaczerwienienie i obrzęk. Zazwyczaj objawy te ustępują w ciągu kilku dni od zabiegu, a pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza” – mówi dr n.med. Marcin Nylec specjalista medycyny estetycznej, prowadzący bloga skorna.pl.

Zaliczamy do nich przykładanie zimnych kompresów, a przez kilka dni należy unikać spożywania ciepłych napojów. Przez około 2 tygodnie nie należy spożywać alkoholu. Miejsca wkłucia należy przemywać roztworem na bazie spirytusu. Intensywny wysiłek fizyczny, saunę i basen również należy ograniczyć na jakiś czas po wykonanym zabiegu. Przeciwwskazaniem do zabiegu są niektóre choroby autoimmunologiczne, silne nadciśnienie tętnicze, nowotwory, okres ciąży i karmienia piersią, stany zapalne organizmu. Podczas wizyty u lekarza należy poinformować o wszystkich przebytych i obecnie występujących chorobach. Lekarz podczas wizyty opowie o przebiegu zabiegu, możliwych skutkach ubocznych i odpowie na wszystkie pytania pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ćwiczysz a podbródek nie znika? Mamy na to rozwiązanie.

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0