Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

5 gadżetów, których nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie

ogród

Kosiarka to nie wszystko. Chcąc stworzyć z ogrodu miejsce relaksu, trzeba wyposażyć go w kilka niezbędnych gadżetów. Nie tylko pozwolą Ci one zadbać o jego wygląd, ale również cieszyć się pełnią komfortu. Przedstawiamy listę 5 artykułów, których nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie.

Bezdotykowa zamiatarka liści

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak uciążliwe potrafi być zamiatanie suchych liści jesienią. Miotła czy grabie to za mało, by skutecznie i szybko zebrać je w jednym miejscu. Liście są podatne na podmuchy wiatru, przez co oczyszczanie z nich ogrodu czy chodnika bywa nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzi jednak wynalazek bezdotykowej zamiatarki. To miniaturowe urządzenie kształtem przypominające kosiarkę. Wystarczy przeprowadzić ją przez ogród, a ona zbierze wszelkie liści i śmieci z całego terenu.

Teleskopowy wąż ogrodowy

Dla węża ogrodowego nietrudno znaleźć zastosowanie. Większość działek jest w niego wyposażona, lecz niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje wygodniejsze rozwiązanie niż jego klasyczny gumowy model. Chodzi o spiralne węże ogrodowe, wyróżniające się całym szeregiem zalet. Przede wszystkim są sprężyste, elastyczne i rozciągliwe. Nie zajmują wiele miejsca, gdyż materiał rozszerza się dopiero, gdy przez węża płynie woda. Wykorzystanie lateksu, tworzywa ABS i taśmy poliestrowej sprawia ponadto, że przewód się nie plącze i zawsze łatwo go rozwinąć.

Dowiedz się więcej na Wasserman.eu

Hamak

Ogród to nie tylko obowiązki, takie jak sprzątanie czy pielęgnacja. To przede wszystkim odpoczynek. Nic nie zapewni Ci takiego relaksu jak hamak. Najlepiej sprawdzi się rozwieszony pomiędzy drzewami, ale nawet w przypadku ich braku łatwo znaleźć dla niego miejsce. Często można zamocować go nawet na tarasie. Hamak to gwarancja zasłużonego wypoczynku, zdrowej drzemki w cieniu lub przyjemnej kąpieli słonecznej – co kto lubi!

Lodówka turystyczna

Choć lodówka turystyczna zdecydowanie bardziej przydaje się w podróży niż w ogrodzie, warto zrobić z niej użytek także w domowych warunkach. Przede wszystkim zagwarantuje Ci ona schłodzone napoje tuż pod ręką. Nie musisz przerywać swojego błogiego lenistwa, by udać się do kuchni po orzeźwiający trunek. Możesz mieć go przy sobie. Lodówka turystyczna przyda się również na działce, gdzie dostęp do prądu nie jest już tak oczywisty.

Kosiarka

Dotarliśmy do ostatniego punktu, symbolicznie reprezentowanego przez wspomnianą we wstępie kosiarkę. Nie oszukujmy się – bez tego urządzenia nie obejdzie się żaden ogród. To również miejsce, w którym warto wspomnieć o wszelkich innych „oczywistościach”. Choć powyższe punkty skupiają się na niebanalnych rozwiązaniach, trzeba pamiętać o podstawach – nożycach do żywopłotu, sekatorach, szpadlach, grabiach, piłach czy siekierach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 gadżetów, których nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0