Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Intralipoterapia Aqualyx

odmłodzona skóra

Do niedawna jedynym sposobem na modelowanie sylwetki było odsysanie tłuszczu, czyli tzw. liposukcja. Rozwiązanie to jest wprawdzie bardzo skuteczne, ale na tyle inwazyjne, że wyłącza pacjenta z życia codziennego. W 2007 roku została opracowana nowa niechirurgiczna technika iniekcyjna, nazwana intralipoterapią. Stosuje się ją przy użyciu preparatu Aqualyx. Obecnie jest to jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Natomiast technika intralipoterapii uchodzi dzisiaj za najbezpieczniejszą.

Aqualyx można zastosować w miejscach takich jak kończyny górne-w okolicy tricepsu, fałdy na plecach poniżej żeber, brzuch, biodra, pośladki, wewnętrzna strona ud i kolan. Preparat pozwala również na usunięcie podwójnego podbródka, ginekomastii męskiej, tłuszczaków i wielu innych.

 Jak wygląda zabieg?

Aqualyx wstrzykiwany jest w odpowiednio dobranej przez lekarza dawce, przy użyciu techniki intralipoterapii, czyli przy pomocy długiej igły. Zabieg jest bezbolesny, skuteczny i nieinwazyjny – wystarczy 1 do 2 wkłuć. Preparat wstrzykiwany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej na różnych poziomach. Wprowadzona substancja przedostaje się przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych doprowadzając do rozerwania ich struktury. Po dotarciu do komórki dochodzi do rozpadu trójglicerydów. W efekcie razem z lipoproteinami jest transportowana do wątroby. Tam z kolei tłuszcze są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Zabieg trwa około 30 minut. Wcześniej można miejscowo znieczulić skórę. Intralipoterapia zawsze przeprowadzana jest etapami, ze względu na fakt, że jednorazowo można zaaplikować maksymalnie 5 ampułek preparatu.

W celu uzyskania dobrych efektów, należy wykonać serię zabiegów. Zaleca się wykonanie 1-6 zabiegów, w odstępach nie dłuższych niż 4 do 6 tygodni -średnio co 3 tygodnie. Korzystnie jest łączyć je z innymi zabiegami.

Najlepsze efekty obserwuje się u pacjentów z lekką nadwagą i miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich otłuszczeń, które nie ulegają redukcji pomimo wykonywania ćwiczeń fizycznych i stosowania diety.

Widoczną redukcję tkanki tłuszczowej można zaobserwować po upływie około trzech tygodni od wykonania zabiegu. Zwykle jest to utrata od jednego do dwóch centymetrów w obwodzie, w miejscu, w które podano preparat. Skóra nad obszarem poddanym zabiegowi staje się zdecydowanie bardziej jędrna i gładka.

Przeciwwskazania

Intralipoterapii Aqualyx nie można stosować w przypadku zaawansowanej otyłości, ostrych chorób nerek i wątroby, cukrzycy, chorób krwi związanych z nadmiernym krwawieniem, chorób tarczycy, ciąży i karmienia piersią, zaburzeń miesiączkowania, padaczki, infekcji skórnych w miejscach, które miałyby być poddane zabiegowi, a także, gdy pacjent przyjmuje regularnie leki rozrzedzające krew.

Przygotowanie do zabiegu

Na 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu. Zaleca się unikania spożywania ciężkostrawnych pokarmów, zwłaszcza tłustych. Dobrze jest używać przypraw poprawiających wydolność wątroby, tj. ostropest plamisty, lubczyk, kurkumina, itp. Ponadto zdecydowanie korzystne jest picie dużej ilości wody mineralnej niegazowanej – do 2,5 l dziennie.

Po zabiegu

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. Należy jedynie unikać gorących kąpieli, promieni słonecznych oraz korzystania z sauny przez kilka dni. Po zabiegu pacjent będzie odczuwał lekki świąd, pieczenie oraz tkliwość miejsca, które zostało poddane zabiegowi. Są to pożądane efekty uboczne, gdyż są one dowodem na skuteczność i działanie podanego preparatu. Przez kilka kolejnych dni na skórze może być widoczne zaczerwienienie
i obrzęk. Pacjent może odczuwać również niewielki ból. Jest to normalna reakcja organizmu, która bardzo szybko, samoistnie ustępuje. Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów iniekcyjnych po intralipoterapii Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu nakłucia.

Więcej informacji na temat zabiegu: http://plusmed.info.pl/intralipoterapia-aqualyx/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Intralipoterapia Aqualyx

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0