Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta Diamondów

Dieta Diamondów

Dieta Diamondów zwana jest inaczej dietą niełączenia. Zasada jej działania jest bardzo prosta. Wystarcz często sięgać po owoce i warzywa. Cały plan żywienia został stworzony przez Harveya Diamonda. Dietetyk ten opracował swój plan w amerykańskim Instytucie Zdrowia w Austin. Jak się okazało, on sam przez wiele lat bezskutecznie walczył z nadwagą. Często miewał również poważne problemy z trawieniem. Sam dla siebie stał się doskonałym obiektem badań. Po licznych próbach i testach udało mu się schudnąć wiele kilogramów. Dopracował sposób, który sobie obrał i zaczął pomagać również innym osobom. Jak się okazało – całkiem skutecznie.

Zasady diety Diamondów

Dieta jest wprawdzie klasycznym sposobem redukcji wagi, ale tak naprawdę jej głównym celem jest oczyszczanie organizmu z toksyn zalegających w komórkach organizmów. Według pozyskanych informacji okazuje się, że zaledwie w ciągu miesiąca stosowania diety można zgubić nawet siedem kilogramów. Dieta niełączenia cechuje się brakiem reżimu. Podczas jej stosowania nieodczuwane jest także przykre uczucie ciągłego głodu, co zdecydowanie zasługuje na duże uznanie.

Plan żywienia w diecie Diamondów

Podstawą planu żywienia w diecie Diamondów jest niełączenie ze sobą poszczególnych produktów odżywczych. Mowa tu przede wszystkim o skrobi i białku. Liczne badania dowodzą, że organizm nie jest w stanie równocześnie trawić skutecznie obydwu tych składników odżywczych. Zarówno białko, jak i skrobię należy łączyć z owocami i warzywami w różnych posiłkach spożywanych regularnie. Oczywiście twórca diety nie omieszkał wspomnieć, że podstawą lepszej skuteczności jest włączenie w swoje codzienne nawyki odpowiedniej aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dieta Diamondów

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0