Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Dieta Davida Kircha – zasady i efekty

Dieta Davida Kircha

Dieta Davida Kircha oparta jest na spożywaniu dużej ilości zdrowego białka. Zdaniem twórcy umożliwia to szybsze spalanie tłuszczu, bowiem organizm do przetworzenia białka potrzebuje znacznie więcej energii. Aby dieta była skuteczna należy łączyć ją z aktywnością fizyczną. Spożywanie wysokowartościowych białek zapewnia uczucie sytości, w związku z czym cały plan żywienia nie jest powiązany z permanentnym uczuciem głodu – tym właśnie dieta wyróżnia się od swoich redukcyjnych konkurentów.

Zasada diety Davida Kircha

Z diety Davida Kircha korzysta mnóstwo gwiazd Hollywood, którzy cenią ją za skuteczność. Jej wdrożenie wymaga niestety silnej woli, ponieważ jest to dieta niezwykle rygorystyczna i połączona z trudnymi ćwiczeniami. Osoby, które do czasu rozpoczęcia diety stroniły od jakiejkolwiek aktywności fizycznej mogą mieć pewne trudności. Odrobina silnej woli pozwoli jednak przełamać wszystkie bariery. Najtrudniejsza do pokonania jest pierwsza faza diety. Następne przychodzą ze znacznie większą łatwością.  Eksperci potwierdzają, że dieta Kircha jest znacznie zdrowsza od innych białkowych diet redukcyjnych.

Plan żywienia w diecie Davida Kircha

Jak zostało już wspomniane Dieta Davida Kircha podzielona jest na poszczególne fazy. Oto one:

  • Pierwsza – trwa siedem dni. W tym czasie należy bezwzględnie unikać alkoholi, chleba i produktów zbożowych, produktów skrobiowych i mlecznych a także słodyczy.
  • Druga – również trwa siedem dni. Tu jednak do planu żywieniowego dołączają niewielkie ilości węglowodanów
  • Trzecia – jest najprostsza do pokonania, ponieważ tu można już sięgać po pełnowartościowe posiłki. Niemniej jednak ich bilans energetyczny nie powinien przekraczać 1200-1500 kcal na dobę.

Dodatkowo cały proces diety obarczony jest także precyzyjnie opracowanym planem treningowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dieta Davida Kircha – zasady i efekty

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0