Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy prywatna opieka medyczna faktycznie jest lepsza od tej publicznej?

lekarz

Większość osób korzystających z publicznej służby zdrowia z pewnością przypomniałaby sobie niejedną sytuację, kiedy zamiast uzyskać pomoc medyczną tak szybko jak to konieczne, straciła więcej zdrowia na nerwy w związku z kolejkami i wadliwie działającym systemem ochrony zdrowia. Niestety ciężko jest zadbać, aby ta machina, która ma dbać o lepsze życie człowieka, funkcjonowała bez zarzutów. Wynikiem tego są różnego rodzaju absurdalne sytuacje, z którymi pacjenci w naszym kraju muszą sobie radzić każdego dnia.

Pakiety medyczne alternatywą dla wadliwego systemu

Na szczęście coraz bardziej powszechny staje się dostęp do pakietów medycznych oferowanych przez prywatne centra medyczne. Wykupywane przez pracodawców usługi w tych placówkach stają się bardzo atrakcyjnym i coraz częściej stosowanym dodatkiem do comiesięcznego wynagrodzenia. Jak pokazują statystyki, dostępność usług w ramach pakietów medycznych dla firm jest o wiele bardziej przystępna niż w publicznej służbie zdrowia. Czas oczekiwania na poradę specjalisty bądź badanie diagnostyczne jest kilka a nawet kilkanaście razy krótszy niż w przypadku placówek publicznych. Chociaż mogłoby się wydawać, że taniej by było pójść na wizytę prywatnie, to jeśli wziąć pod uwagę fakt, że zalecane mogą być kolejne wizyty albo zlecone zostaną badania diagnostyczne to okazuje się, że posiadanie pakietu medycznego jest świetnym rozwiązaniem.

Usługi medyczne na miarę XXI wieku

Kolejnym argumentem, przemawiającym na korzyść pakietów medycznych jest możliwość całodobowego kontaktu z lekarzem dyżurnym, który na podstawie wywiadu zaleci dalsze postępowanie w przypadku choroby. Nie zawsze istnieje bowiem konieczność udawania się na izbę przyjęć, czasami warto wstrzymać się z wizytą do następnego dnia. Ponadto część centrów medycznych oferuje już dostęp do możliwości wystawiania przez lekarzy elektronicznych recept. Lekarze na podstawie historii pacjenta mogą przepisać lekarstwa, które są przyjmowane na stałe, a pacjent może sobie wydrukować taki dokument i bez konieczności odbywania wizyty w centrum uzupełnić brakujące leki.

Jak łatwo wywnioskować z powyższego artykułu, publiczna opieka medyczna pozostaje daleko w tyle za usługami oferowanymi przez prywatne centra medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy prywatna opieka medyczna faktycznie jest lepsza od tej publicznej?

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0