Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Ashwagandha – skuteczny sposób na mniej tłuszczu i więcej mięśni

Poznaj efekty działania wyciągu z bezpiecznej, pełnej korzystnych właściwości ashwaghandy z grupy adaptogenów.

Adaptogeny i ich działanie

Adaptogeny to rośliny, które towarzyszą ludzkości od dawna. Wykorzystywane były przez poprzednie pokolenia. Powstawały na ich bazie eliksiry, wywary dla władców i ważnych osób z wyższych sfer. Ich potencjał nie został jednak maksymalnie wykorzystany aż do czasów obecnych.

Warto zauważyć, że rośliny z grupy adaptogennych są przede wszystkim nietoksyczne, bezpieczne oraz nie powodują uzależnień. Ich podstawowym działaniem jest redukcja stresu, jego skutków, a także przywrócenie naturalnej równowagi organizmu. Nazwa „adaptogeny” jest wynikiem badań, w których zioła z tej grupy uznane zostały za wspierające rozwój zdolności przystosowawczych organizmów do trudnych warunków środowiskowych.

Ashwagandha – zioło wielkiej mocy

Popularność ashwagandhy mocno wzrosła w ostatnim czasie. Zioło to należy do grupy wspomnianych wcześniej adaptogenów. Jego właściwości odkrywano już w świecie starożytnym. Słynęło z siły oraz energii witalnej, którą zapewniało po spożyciu.

Podobnie jak inne adaptogeny, ashwagandha posiada umiejętność inteligentnego dostosowania swojego działania do bieżących potrzeb organizmu. Identyfikuje problem, zapotrzebowanie, by odpowiednio pobudzać lub hamować pewne procesy.

Zioło to jest niezastąpione w uzupełnianiu pokładów energii, poprawie koncentracji redukcji stresu i zmęczenia. Wspomaga pracę mózgu, wpływając korzystnie na zdolności intelektualne. Jest  przy tym całkowicie naturalne i bezpieczne.

Ashwagandha w walce o perfekcyjną sylwetkę

Szczupłe, dobrze zbudowane ciało to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Kluczową rolę odgrywa tu oczywiście zdrowa, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Niestety mimo prób, siedząca praca, natłok obowiązków,  czynniki genetyczne, choroby oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej często utrudniają osiągnięcie wymarzonego wyglądu.

Aby wesprzeć organizm w walce, warto włączyć do swojej diety zioło ashwagandhy. Poza tym, że pomaga ona wyregulować hormony, działa korzystnie na spalanie tkanki tłuszczowej oraz budowę masy mięśniowej. Efekt ten z początku pojawił się jako skutek uboczny stosowania tego adaptogenu podczas badań, lecz to zainspirowało naukowców do przeprowadzenia kolejnych badań. Testy prowadzone pod kątem właśnie zmian w budowie ciała, wyraźnie wskazały na tendencję do zmniejszania ilości tłuszczu oraz przyrostu mięśni.

Opinie użytkowników w sieci

Choć ashwagandhę stosowano już bardzo dawno temu, dopiero współcześnie poddano ją szczegółowym badaniom zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i efektów działania. Tysiące niezależnych badań potwierdziły, że stosowanie ashwagandhy ma niezwykle korzystny wpływ na ludzki organizm. Możesz znaleźć wyniki w sieci. W Internecie pojawia się też coraz więcej materiałów na temat adaptogenów. Użytkownicy sami umieszczają na stronach, w blogach na kontach w mediach społecznościowych opinie oraz swoje spostrzeżenia po stosowaniu roślin z tej grupy. Zobacz tutaj wpis Kasi Błażejewskiej – Stuhr i sprawdź, jej wrażenia.

Wypróbuj działanie ashwagandhy na sobie, by cieszyć się pozytywną energią, siłą, witalnością i piękną sylwetką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ashwagandha – skuteczny sposób na mniej tłuszczu i więcej mięśni

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0