Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

kalkulator wagi

Obliczanie wagi

Multikalkulator

Mężczyzna Kobieta









 

Kalkulator BMI, inaczej wskaźnik masy ciała, został stworzony niemal 200 lat temu poprzez belgijskiego statystyka Adolfa Queteleta. Do codziennego użytku wszedł w latach 70-tych XX wieku. Teraz posługują się nim liczne spółki oraz instytuty zajmujące się zdrowiem. BMI (z ang. Body Mass Index – indeks masy ciała) to współczynnik, jakiego efekt pozwala ci oszacować, czy twoja waga trzyma się w normie, lub nie.

W naszych czasach panuje hołd dla idealnej wagi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mięśnie ważą więcej przy mniejszej objętości, jednak nadal wyznacznikiem idealnego ciała kobiety jest waga nie większa niż 60 kg. Niezależnie od budowy jej ciała i poziomu tkanki tłuszczowej. Kobiety aktywne fizycznie często mają problem z osiągnięciem idealnej wagi pomimo tego, że ich sylwetka jest wysportowana i jędrna.

Mimo wszystko, na początku naszej walki z wagą (niezależnie czy mamy na celu schudnięcie czy też przybranie na wadze), warto uwzględnić normy wypracowane przez lekarzy. Całe szczęście, że nie trzeba stać w długich kolejkach bądź umawiać się na drogie, prywatne wizyty by sprawdzić, jaka powinna być nasza idealna waga. Możemy to zrobić za pomocą internetowego kalkulatora prawidłowej wagi.

Kalkulator wagi pozwoli nam określić nasze zapotrzebowanie

Kalkulator wyliczający idealną wagę uwzględnia stosunek wzrostu do masy ciała. Warto sprawdzić, ile powinniśmy ważyć przy naszym wzrośnie i uwzględnieniu płci. Zwłaszcza, że wzór, który wylicza nasze BMI został stworzony przez specjalistów dbających o zdrowie ludzi.

Jak działają internetowe kalkulatory wagi? Są to skrypty, które zawierają wzory na podstawie których wyliczają idealną wagę dla naszego wzrostu. Oczywiście, należy podać wcześniej kilka informacji. Ilość danych, które trzeba podać jest zależna od wzoru, jednak za każdym razem będzie to nasza obecna waga oraz wzrost. Bardzo ważne jest, żeby wyliczenia robiła dorosła osoba, która posiada więcej niż 150 centymetrów wzrostu.

Jak funkcjonuje kalkulator wagi?

Kalkulator wagi, nazywany także jako współczynnik Queteleta II czy Body Mass Index (BMI), to urządzenie służące do określania stosunku wagi ciała ze wzrostem, często stosowane poprzez specjalistów oraz lekarzy różnorodnych specjalności i osoby niezwiązane zawodowo z profilaktyką leczniczą. Technologia pozwoli sprawdzić poziom niedowagi, nadwagi i otyłości oraz również służy analizie zagrożenia rozwoju dolegliwości pochodzących z niewłaściwej wagi ciała zarówno na tle fizycznym, jak również emocjonalnym.

Kalkulator wagi – czy należy z niego korzystać?

Kalkulator wagi pozwoli określić określoną wartość współczynnika, natomiast jego wykorzystanie jest niezwykle proste. Więc gdy chce się poznać własne BMI, należałoby skorzystać z kalkulatora online. Kontrowersje może powodować sam wskaźnik, jaki nie bierze pod uwagę masy mięśni ani kości, wieku pań oraz panów, płci ani budowy postawy. Wymyślono go w 1832 roku oraz służył do badania nie indywidualnych wypadków, jednak właściwie do badania całych społeczności. Wskaźnik BMI ma wykorzystanie we wstępnej ocenie otyłości oraz niedowagi i określania zagrożenia dolegliwości połączonych z nadmierną masą ciała czy jej niedostatkiem dzięki temu, iż można określić go szybko oraz bezproblemowo.

Kalkulator idealnej wagi – orientacyjne dane, które pozwolą nam ocenić nasz stan

Niezależnie od wzoru i ilości danych, jakie podamy, trzeba mieć na uwadze, że wszystkie wartości będą tylko orientacyjne i tak należy je traktować. Internetowe kalkulatory wagi nie są w stanie sprawdzić składu naszego ciała i uwzględnić stosunku mięśni do tkanki tłuszczowej. Skutkiem tego może być wynik, który wskazuje osobę aktywną fizycznie, jako osobę otyłą. Bo nie tylko waga jest ważna, ale również to, jak wygląda nasza sylwetka, czy nasze ciało jest jędrne i czy nasze samopoczucie jest na odpowiednim poziomie. Dużo lepszym sposobem na mierzenie naszych wyników jest miarka krawiecka. Może warto spróbować?

Kalkulator wagi w ciąży

W Internecie możemy również znaleźć kalkulatory wagi w ciąży. Czy warto się nimi sugerować? Oczywiście, że tak. Pomimo tego, że wszystkie wartości wyliczane są orientacyjnie, nadal korzystają ze wzorów wyliczonych przez lekarzy specjalistów. Ciąża jest okresem, która wymaga od nas stałej obserwacji własnego ciała. Nawet, jeśli regularnie umawiamy wizyty u ginekologa, warto kontrolować wszelkie zmiany zachodzące w naszym ciele, a w tym właśnie pomoże nam kalkulator wagi w ciąży. Niewielkie odstępstwa od normy, które wskaże nam taki internetowy kalkulator, pozwoli nam je szybko skorygować. Wartości, które będą wyjątkowo niepokojące będziemy mogli skonsultować przy najbliższej wizycie.

Jak BMI przekłada się na przybieranie wagi w ciąży?

Im kobieta jest szczuplejsza, tymże wskaźnik BMI jest mniejszy, co znaczy, iż winna przytyć więcej w czasie ciąży. W wypadku pań tęższych reguła jest inna – wskaźnik BMI jest większy, natomiast wzrost wagi winien być niższy. Panie o BMI poniżej 20 w okresie ciąży mogą przytyć od 12,5 do 18 kilogramów, w wypadku BMI od 20 do 26 mogą przybrać od 11,5 do 16 kilogramów, panie z otyłością, więc BMI ponad 26 – od 7 do 11 kilogramów.

Kalkulator wagi w ciąży oznacza średni wzrost masy dla danych tygodni ciąży. Starczy, iż podasz własną wagę sprzed ciąży, rozwój i tydzień ciąży, natomiast kalkulator samodzielnie policzy, ile powinnaś przytyć w konkretnym czasie. Kalkulator szacuje przyrost ciążowej wagi na bazie BMI sprzed ciąży. Pamiętaj, iż każda ciąża jest wyjątkowa oraz osiągnięty wynik jest zbliżony. Nie zapominaj o stałej kontroli wagi w ciąży poprzez twojego ginekologa Panie w ciąży przybierają na wadze w odmiennym tempie, więc nie denerwuj się, gdy twoja waga różni się od wyniku, jaki określił specjalny kalkulator wagi w ciąży. Małe odchylenia nie oznaczają, iż dzieje się coś niedobrego. Podczas każdej ciążowej konsultacji ginekolog nadzoruje wagę przyszłej matki. To pozwoli w porę zaobserwować nieprawidłowości. Gdy natomiast wynik określony poprzez kalkulator niepokoi cię, skontaktuj się ze specjalistą wcześniej.

Kalkulatora wagi dziecka

Gdy już dziecko pojawi się na świecie, mamy możliwość kontrolowania jego wagi za pomocą specjalnie stworzonego kalkulatora, dedykowanego właśnie niemowlakom. Tu już nie podajemy wzrostu, ponieważ bardziej istotny jest równomierny wzrost wagi rozłożony w czasie. Również w tym przypadku, specjaliści opracowali wzór, który pozwala nam czuwać nad wagą naszego dziecka samodzielnie, przy pomocy internetowego kalkulatora wagi dziecka. W pierwszych miesiącach życia dziecka, niezwykle ważne jest obserwacja jego wagi, ponieważ jest to wskaźnik prawidłowego rozwoju. I tak, jak w przypadku ciąży, zaobserwowanie, za pomocą internetowego kalkulatora wagi, niewielkich odchyleń od normy, pozwoli nam na szybką reakcję.

Kalkulator wagi dziecka – co należy wiedzieć?

Przyrost masy ciała dziecka jest istotnym indeksem właściwego rozwoju. Szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka należy kontrolować, jak następuje przyrost wagi ciała. Możesz to zobaczyć indywidualnie na siatkach centylowych czy także przydać się może kalkulator wagi dziecka. Siatka percentylowa nazywana także często siatką centylową zapewnia szansę zestawienia wagi dziecka w stosunku do pozostałych dzieci w tymże samym wieku oraz tejże samej płci. Odpowiednia waga dzieci oraz młodzieży zawiera się pomiędzy 25 natomiast 85 centylem. Dziecko / młodzież, jakiego percentyl stanowi 50 jest podobne do normalnej populacji, ponad 95 percentyla choruje na otyłość, bowiem 95% populacji w konkretnym wieku waży mniej. Dzieci poniżej 5 percentyla mają niedowagę, bowiem 95% populacji w konkretnym wieku waży więcej. Pamiętaj także, iż wzrost masy ciała u większości dzieci odbywa się nierówno. Po paru dniach-tygodniu przestoju waga znowu rozpoczyna rosnąć. Wszystko to pomoże ustalić oczywiście profesjonalny kalkulator wagi dziecka.

Odpowiednia waga

Powszechnie zadajemy sobie pytanie: jak zacząć odchudzanie? Odchudzanie najlepiej zacząć od wizyty u specjalisty – dietetyka. Wykona on szczegółowy wywiad i wykona potrzebne badania. Na tejże bazie wyda zalecenia co do zmiany stylu oraz diety. Dodatkowo należałoby systematycznie sprawdzać własną masę ciała w kalkulatorze BMI oraz w razie konieczności na bieżąco reagować. Należy pamiętać, iż dobre odchudzanie musi opierać się nie jedynie na diecie, jednak także aktywności ruchowej dopasowanej do własnych możliwości.

 

kalkulator bmi kalkulator bmr kalkulator dziennego zapotrzebowania kalorycznego kalkulator idealnej wagi kalkulator właściwej masy ciała kalkulator zawartości tkanki tłuszczowej kalkulator whr