Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Źródła wiedzy o kosmetologii dla każdego – profesjonalne kosmetyki i domowa pielęgnacja

krem

O kosmetykach może napisać każdy dzieląc się swoją opinia, dodając komentarz na forum czy opisując swoje doświadczenia w mediach społecznościowych. Jednakże nie jest to profesjonalna wiedza i nie została ona poparta wiarygodnym źródłem. O ile śmiało możemy czerpać z nich informacje odnośnie codziennej, rutynowej pielęgnacji, tak w momencie eksperymentowania z profesjonalnymi dermokosmetykami i półproduktami, lepiej sięgnąć po sprawdzone źródła wiedzy.

Kosmetyki tradycyjne, a dermokosmetyki

Kosmetyki o wysokim stężeniu aktywnych składników potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki bogactwu naturalnych substancji wysokiej klasy, pozytywnie wpływają na naszą cerę, a skutki stosowania widać faktycznie niemal od pierwszego użycia. Dermokosmetyki są dostępne tylko u profesjonalnych producentów oraz w aptekach, a każdy produkt jest dokładnie przebadany i poprzedzony certyfikatami. Kosmetyki te nie tylko charakteryzują się intensywniejszym działaniem od tradycyjnych produktów, ale także niwelują objawy alergii, nadwrażliwości, pojawiające się oznaki starzenia, trądzik oraz poprawiają stan skóry silnie odwonionej i wysuszonej. Dermokosmetyki różnią się więc przede wszystkim korzystniejszym składem, nie zawierają sztucznych barwników i środków zapachowych, posiadają także lekką konsystencję oraz wykazują bioaktywne działanie.

Konsekwencje nieprawidłowej pielęgnacji

Nie bez powodu profesjonalne kosmetyki zalecane są przez dermatologów, nic też dziwnego, że znaleźć je możemy głownie w aptekach lub bezpośrednio u producentów. Przed zastosowaniem warto jednak dowiedzieć się jak najwięcej o produkcie. Szczególnie nieprzyjemne konsekwencje mogą pojawić się, gdy próbujemy stosować półprodukty kosmetyczne samodzielnie w domu, jak np. kwasy AHA. Niewłaściwa ich ilość, natężenie oraz częstotliwość może wywołać odwrotny skutek od zamierzonego: przesuszenie cery, nadmierne łuszczenie się naskórka oraz podrażnienie i silne zaczerwienienie. Aby nie dopuścić do takich sytuacji koniecznie należy sięgnąć po sprawdzone źródła wiedzy.

Gdzie szukać informacji o prawidłowym stosowaniu dermkosmetyków i kwasów?

Aby źródła były wiarygodne, najlepiej jest sprawdzić zebrane informacje na kilku stronach internetowych i porównać je ze sobą. Dostępnych mamy wiele blogów kosmetycznych, które cieszą się ogromną popularnością i poruszają niemal każdy temat, który interesuje potencjalnego odbiorcę. Wszystko to jednak jest brane z własnych doświadczeń blogerki, po wielu próbach eksperymentowania. Dzielenie się swoimi wnioskami jest oczywiście cenną informacją, jednak każda cera może inaczej zareagować na zastosowane proporcje, dlatego wiedzę należy pogłębić bezpośrednio u profesjonalistów. Najlepszym źródłem informacji o kosmetologii są sami producenci kosmetyków oraz ich sklepy internetowe. Opisują oni bowiem szczegółowo proces powstawania ich produktów, wyszczególniają wszystkie składniki oraz chętnie dzielą się swoją ekspercką wiedzą na markowych blogach. Pomagają również stawiać swoje pierwsze kroki w samodzielnej pielęgnacji, tworzą serię poradników oraz wskazówek, na przykład jak prawidłowo stosować kwas migdałowy.

Niezbędną wiedzę można również uzyskać w hurtowniach profesjonalnych kosmetyków oraz na stronach salonów kosmetycznych, gdzie często dokładnie opisany jest zabieg wraz z sposobem działania i skutkami dla naszej cery. Ponadto, właściwości bioaktywnych składników dostępne są na wysokiej jakości portalach medycznych, gdzie wypowiadają się sami kosmetolodzy oraz dermatolodzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Źródła wiedzy o kosmetologii dla każdego – profesjonalne kosmetyki i domowa pielęgnacja

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0