Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Złoto w walce ze starzeniem

zabieg ze złotem

Dobroczynne własności złota znane były już w starożytności, kiedy stosowano je w medycynie jako środek przeciwbakteryjny. Później zaczęto dostrzegać zalety wykorzystania złota w kontekście urody. W zasadzie to Kleopatra zapoczątkowała użycie złota w pielęgnacji ciała, kiedy to nakładała metal szlachetny na twarz. Dało to początek współczesnym zabiegom kosmetycznym z wykorzystaniem złota.

Pierwsze kuracje z wykorzystaniem drogocennego kruszcu wykonywane były w Turcji. Następnie moda na takie zabiegi powędrowała do Japonii, gdzie metodę tę udoskonalono i spopularyzowano na cały świat. Kuracja złotem zawędrowała również do naszego kraju. Czy faktycznie jest taka skuteczna jak się uważa? Czy warto wydać nie małe pieniądze na taki zabieg?

Właściwości zdrowotne złota

Złoto ma działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne, pomaga oczyszczać organizm, syntezuje kolagen, pomaga w gojeniu ran. Dodatkowo nie wywołuje alergii. Złoto znalazło zastosowanie w medycynie jako środek na wypadnie włosów oraz w leczeniu stanów zapalnych, reumatyzmu, artretyzmu, bólu mięśni. Również w kosmetyce złoto odgrywa niemałą rolę – spłyca zmarszczki, usuwa stany ropne, zmiany alergiczne. Łagodzi objawy łuszczycy oraz bielactwa. To tylko nieliczne korzyści po kuracji złotem.

Zabieg ze złotem

Zabieg polega na nałożeniu na skórę twarzy cienkiej warstwy złota, a następnie wmasowywaniu jej przez kosmetyczkę. Następnie za pomocą specjalnego urządzenia aplikowana jest mgiełka, dzięki której drobinki złota docierają do głębszych warstw skóry. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, a efekty możemy zauważyć od razu – cera jest napięta, nawilżona, zmarszczki zostają wygładzone, a skóra jest gładka.

Warto dodać, iż zabieg nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. Niestety kuracja nie należy do tanich. Tutaj musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteśmy zainwestować w zdrowie i piękno, które zaprocentuje w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Złoto w walce ze starzeniem

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0