Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Zdrowy tryb życia – zmień się na wiosnę!

zdrowe życie

Rozpoczęcie się roku kalendarzowego wielu kojarzy się z szansą na tak zwany „nowy początek”. Chcemy realizować dawno odkładane plany. Zapisujemy się na kursy językowe, nadrabiamy zaległości w lekturach, czy decydujemy się w końcu na zapowiadany od lat generalny remont mieszkania. Często noworoczne postanowienia dotyczą też porzucenia złych nawyków.

Wśród najpopularniejszych znajdują się rzucanie palenia, czy zmiana trybu życia na bardziej aktywny. Szczególnie że, wbrew aurze panującej za oknem, wiosna jest już za pasem. Nowa sylwetka to marzenie, które tylko pozornie ciężko będzie zrealizować. Oto szczypta pomocnych informacji!

Po pierwsze – konsekwencja

Zmorą dla wszelkich noworocznych postanowień jest przede wszystkim słomiany zapał i brak wiary we własne siły. Mechanizm wygląda na ogół podobnie – bardzo staramy się przez kilka pierwszych dni trzymać swojej „nowej drogi”, a kiedy tylko zdarzy się ulec pokusie, stwierdzamy, że nie mamy więcej energii na walkę ze słabościami i wracamy do starych przyzwyczajeń. To ogromny błąd! Jak twierdzą specjaliści, nie ma nic dziwnego w chwilowych kryzysach. Sztuką jest zaś podniesienie się po nich i kontynuowanie starań. Nie od razu Kraków zbudowano, jak mówi stare przysłowie. Nie poddawaj się więc i nie martw się potknięciami. Przecież dopiero zaczynasz cały proces – nauka musi trochę potrwać.

Ruch to zdrowie (i klucz do sukcesu)

W pracy nad nową sylwetką niezbędna jest zbilansowana dieta i wdrożenie w naszą codzienność aktywności fizycznej. Często wiąże się to ze sporymi wydatkami. Odpowiedni strój, obuwie, karnet na siłownie… Jak zdobyć potrzebne rzeczy nie płacąc za nie słono? Spróbuj zakupów online. W sieci znajdziesz wiele sprawdzonych stron takich jak MyDeal.pl, oferujących różnego rodzaju promocje, upusty, bony i kody rabatowe, dzięki którym uda ci się skompletować niezbędny ekwipunek w wyjątkowo niskiej cenie. Jest wśród nich wiele ekskluzywnych rabatów, jak na przykład 15% obniżka cen produktów wspomagających odchudzanie, czy 15% upustu na wszystkie produkty dostępne w specjalistycznym sklepie SFD. Wiele ciekawych propozycji znajdą też dla siebie osoby szukające przyrządów do domowej siłowni, choćby w ofercie Marbo-Sport: http://kupony.mydeal.pl/sklep/marbo-sport#29849.

Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od ciebie i twojego zaangażowania. Nie poddawaj się, kiedy zdarzy ci się popełnić błąd. Uzbrój się w cierpliwość i uwierz w swoje możliwości, a efekt murowany. Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowy tryb życia – zmień się na wiosnę!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0