Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Zdrowe odchudzanie w górach

spa

Wiele osób zastanawia się jak w szybki sposób stracić nadmiar kilogramów. Słowem-kluczem jest tutaj “szybko”, ponieważ większość osób z nadwagą chciałoby zobaczyć rezultaty w możliwie jak najkrótszym czasie. Niestety, osiągnięcie skutecznych wyników w miesiąc lub dwa dosłownie graniczy z cudem. Odchudzanie warto zaplanować i zrealizować we współpracy z lekarzem, który odpowiednio dopasuje najskuteczniejszą dietę oraz plan aktywności. Warto zacisnąć zęby i wytrwać w swoim postanowieniu zrzucenia nadwagi – a najlepiej zacząć na zachętę w komfortowych warunkach podczas wyjazdu wakacyjnego.

Wiele osób uważa, że schudnięcie to prosta sprawa – niestety wcale tak nie jest. Często kiedy zabieramy się za odchudzanie bez konsultacji z profesjonalistą, decydujemy się na znaczne ograniczenie przyjmowanych kalorii i narzucamy sobie katorżnicze zajęcia fizyczne. W ten sposób jednak osłabiamy nasz organizm, który zamiast intensywniej spalać tłuszcz i działać zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zaczyna kumulować tkankę tłuszczową. Dzieje się tak, ponieważ nagłe ograniczenie energii z przyjmowanych kalorii i znaczny wysiłek fizyczny sprawiają wrażenie jakbyśmy byli w ekstremalnej sytuacji. Organizm wówczas stara się “zaoszczędzić” jak najwięcej energii w postaci tkanki tłuszczowej, która jest naszym zapasem energetycznym. Dlatego nagłe i drastyczne zmiany w żywieniu oraz stylu życia mogą zadziałać na naszą niekorzyść – ciało zaczyna słabnąć, kurczy się tkanka mięśniowa, a samopoczucie staje się bardzo chwiejne.

Pod okiem specjalistów

Nie warto jest się męczyć i ryzykować tzw. efektu jojo, który pojawia się praktycznie natychmiast przy próbie unormowania swojej diety i planu treningowego. Wystarczy zrezygnować z codziennych ćwiczeń i wrócić do optymalnie zbilansowanych posiłków, a nasz organizm już zaczyna na nowo gromadzić tkankę tłuszczową, obawiając się kolejnego “kryzysu” jaki mu zgotowaliśmy. Wiele osób na diecie myśli, że ograniczenie posiłków do samych owoców i warzyw będzie najskuteczniejsze, jednak osoba dorosła potrzebuje znacznie więcej kalorii w ciągu dnia – bez nich nie będziemy mieć siły nawet na krótki spacer. Jeśli nie chcemy narażać swojego zdrowia fizycznego i psychicznego, koniecznie odwiedźmy lekarza i dietetyka. Będą oni potrafili z dużą dokładnością zaplanować odchudzanie tak, aby było możliwie jak najskuteczniejsze.

Doskonałe miejsce na wczasy odchudzające

Coraz częściej wybieranym sposobem na odchudzenie jest rozpoczęcie go na wakacjach, pod czujnym okiem specjalistów. Dzięki temu nie ryzykujemy, że nasze codzienne obowiązki ucierpią, gdy będziemy skupieni na sobie i potrzebach swojego ciała. Turnusy odchudzające możemy znaleźć w każdym zakątku Polski, jednak warto zdecydować się na wyjazd w góry, które oferują nie tylko świeże powietrze i cudowne widoki, ale także wiele tras pieszych i rowerowych. Jednym z najpopularniejszych ośrodków w Pieninach jest Sanatorium i Hotel Spa Budowlani w Szczawnicy. To miejsce, które oferuje różnego rodzaju wczasy zdrowotne, w tym odchudzające i rehabilitacyjne. Profesjonalna opieka medyczna zapewnia bezpieczeństwo i pewność, że proponowane rozwiązania są dla nas odpowiednie. Co więcej, każdy kuracjusz otrzymuje opiekę instruktora wspomagającego go podczas przeróżnych aktywności zarówno na terenie hotelu jak i podczas wycieczek górskich. Dzięki temu można się wiele dowiedzieć i nauczyć o potrzebach swojego organizmu, co warto następnie wykorzystać podczas kontynuacji odchudzania już w domu.

Więcej niż sanatorium

Hotel Spa Budowlani w Szczawnicy to coś więcej niż sanatorium – to miejsce na relaks i odpoczynek w pięknych górach. Hotel w Pieninach umożliwia poznanie lokalnej przyrody i cudownych widoków przez cały rok. Warto zaufać tutejszym specjalistom, którzy zdrowie Gości traktują z największą powagą. Są oni w stanie doradzić każdemu, nawet osobom które wcześniej bezskutecznie próbowały schudnąć na własną rękę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowe odchudzanie w górach

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0