Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Zdrowe korzystanie z komputera

komputer

Przed decyzją zakupu komputera dla swojego dziecka, które osiągnęło już ku temu odpowiedni wiek, rodzice stają niemal zawsze. Dlaczego?

Otóż komputer musi na czymś stać, dziecko musi na czymś siedzieć. Ważne jest jednak, aby to coś nie było tylko „czymś”, ale, aby pozwoliło na bezpieczne i nieszkodliwe dla postawy i zdrowia korzystanie z komputera. Oprócz tego, warto, aby meble te, były na tyle uniwersalne, że będą pasowały do reszty, w którą wyposażony jest pokój.

Biurko jest meblem, bez którego nie może obyć się dziecko. To przy nim wykonuje pierwsze rysunki, odrabia zadania domowe, uczy się do sprawdzianów i wreszcie, w wieku nieco późniejszym korzysta z komputera. Na rynku dostępny jest szeroki wybór biurek przystosowanych do tej, wspomnianej czynności. Specjalne biurka z nadstawkami, aby ustawić na nich monitor, wysuwaną szufladą na klawiaturę i specjalną wnęką na jednostkę centralną, to bardzo dobry wybór. Te, specjalnie zaprojektowane meble dla dzieci, pozwolą na korzystanie z komputera bez obaw o zdrowie naszej dorastającej pociechy. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup nowego biurka dla dziecka, tym bardziej, że w perspektywie mają nabycie drogiego sprzętu elektronicznego. Dla tych, którzy są w takiej sytuacji, dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie nadstawki na biurko, która pozwoli na odpowiednie usytuowanie monitora i sprawi, że zachowana zostanie powierzchnia potrzebna do odrabiania lekcji, czy uczenia się.

Równie ważnym meblem, w przypadku korzystania z komputera jest krzesło. Wybór krzeseł jest ogromny, dlatego podpowiadamy, jak odnaleźć się w tym gąszczu mebli do siedzenia. Typowe i najbardziej popularne wydają się krzesła obrotowe, jednak spośród nich należy wybrać to, które, oprócz tego, że posiada kółka i się obraca, co stanowi główną atrakcję dla dziecka, jest dobrze wyprofilowane i pozwala na utrzymanie ergonomicznej pozycji. Nie należy zakładać, że proste, solidne, drewniane krzesło nie nadaje się do siedzenia przy biurku i korzystania z komputera. Konstrukcja tego siedzenia pozwoli wypracować w dorastającym dziecku nawyk prostowania pleców, jednak warto na nie położyć miękką poduszkę, która zapewni komfort użytkowania tego mebla. Kolejnym, przystosowanym do siedzenia przed komputerem jest innowacyjny wynalazek, o nieco dziwnej budowie. Klękosiad, bo o nim mowa, to krzesło przeznaczone do długotrwałej pracy siedzącej. Jego specjalna konstrukcja pozwala na długotrwałą pracę w pozycji siedzącej bez odczuwania bólu kręgosłupa, karku, szyi związanych z nieprawidłową postawą.

Ostateczny wybór mebli, potrzebnych do korzystania z komputera, spoczywa na barkach rodziców, którzy, chcąc sprostać prośbom pociechy, troszczą się także o jej zdrowie. Stwierdzamy jednoznacznie, z pewnością, wbrew woli wszystkich przedstawicieli grupy młodzieżowej, że zakup biurka i krzesła jest priorytetowy. Jednak mając oba te meble pozostaje już tylko nabycie komputera i umiejętne korzystanie z tego cudu techniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowe korzystanie z komputera

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0